iPure 9/2017

9. číslo magazínu iPure nabízí recenzi herního titulu Lineage 2, rozbor možností komunikace s úřady z iOS, porovnání video půjčoven na Apple platformě, podrobnou recenzi fungování Face ID a první díl seriálu o přechodu z počítače na iPad. Přejeme příjemné čtení.

Když jsem si za nekřesťanské peníze kupoval hned v první možný den iPhone X, měl jsem různá očekávání. Situace to je zvláštní především kvůli tomu, že po několika letech se dají všichni, kteří si iPhone X pořídili, považovat za tzv. early adoptery. Desítkový iPhone totiž zcela překopal několik základních věcí, na něž jsme byli dosud u jablečných telefonů zvyklí.

Patřím mezi typ lidí, kteří se snaží svou práci a především její administrativní část co nejvíce zjednodušovat. Proto aplikuji takové postupy, které mi přinesou maximální uživatelské pohodlí a komfort. Ne že bych byl líný, ale svůj čas chci využívat efektivně. Nejen já a naše firma již dnes pracujeme v elektronickém a digitálním prostředí, zároveň s tím pomáháme dalším subjektů. Radíme v oblasti zefektivnění dosud zažitých a mnohdy administrativně neoblíbených a náročných postupů.

Webináře děláme bezplatně pro všechny zájemce, kteří se přihlásí k on-line sledování. Stačí sledovat náš Twitter a Facebook nebo si přihlásit odběr emailových informací o webinářích níže. V den semináře vždy zveřejníme odkaz do Webexu a pošleme emailem. On-line se může účastnit až 25 lidí. Vzhledem k omezené kapacitě funguje jednoduchý systém: kdo přijde první, na toho se…

iPure 9/2017

Vítejte u audio verze 9. čísla magazínu iPure. Nemáte čas přečíst si všechny články iPure? Nevadí, nově pro vás připravujeme audio verzi magazínu, kterou si můžete pustit v autě při řízení, při práci nebo třeba při sportu. Audio verze budou dostupné všem předplatitelům s předplatným FULL.

iPure08/2017

Osmička magazínu iPure Nabízí pestré čtení, které zahajuje rozsáhlá recenze a informace ze zákulisí HBO GO. Dále se můžete dočíst o uceleném ecosystému Applu a ovládání iPhonu poslepu. Najdete v něm recenzi dvou batohů PKG a rozsáhlý text o měření tepové frekvence ve watchOS 4. Přejeme příjemné čtení.

Charles Dolan měl problém. New York byl v šedesátých letech 20. století už pořádně vysoké město plné skla a oceli. Proto jestli tu něco opravdu špatně fungovalo, byl to televizní signál. Jediný vysílač byl na špičce Empire State Building a když mezi ním a vaším domem stál mrakodrap, tak jste měli smůlu. Jistě, už v té době bylo v odlehlejších částech Spojených států možné přijímat televizní signál po sloupech telefonního vedení. Ale ne v New Yorku.

Zatímco Lukáš při své volbě batohu vsadil na maximálně jednoduchý, řekl bych až plochý design, sám jsem v nabídce PKG zabrousil trochu někam jinam. Taktéž jsem hledal nového parťáka na záda, v němž můžu bez problémů přenášet MacBook a zároveň k němu dát všechny další propriety. Na první pohled mě zaujal model DRI Tote Backpack, který je pro patnáctipalcové stroje a ve verzi MINI také pro třináctipalcové MacBooky. Právě menší verze mi plně dostačuje. Zároveň jsem nehledal nic podobajícího se brašně, což je přednost právě Lukášem testovaného PKG Laptop Backpacku.

Apple s vydáním watchOS 4 přidal mimo jiného také řadu nových funkcí pro měření tepové frekvence na Apple Watch. Než se dostaneme k samotnému popisu funkcí, pojďme se nejdříve podívat na pár jmen a připomenout si něco málo z nedávné historie.

Znáte jména Paul Hollem, Dennis Anselmo nebo James Green? Ne? Nedivím se. Nejsou to slavné osobnosti v pravém slova smyslu a ani je neuvidíte na červeném koberci ve světle reflektorů a kamer. Rovněž to nejsou slavní lékaři nebo inženýři, kteří se podíleli na vývoji Apple Watch. Jsou to obyčejní lidé, které bychom mohli potkat na ulici a ani si jich nevšimnout. Spojují je příběhy, které nám objasní, co mají společného s Apple Watch a měřením srdečního tepu.