O nás

iPure.cz vznikl díky podpoře široké komunity a té zůstává otevřen. Kdokoli může přispět kvalitním a zajímavým obsahem, všichni členové mohou navrhovat nová témata a pokládat otázky v sekci Otázek a odpovědí.

Kmenová redakce

Filip Brož – Šéfredaktor a zakladatel iPure.cz

Jan Březina – Jakožto certifikovaný trenér Applu vede pravidelně kurzy iOS, macOS a zpracování fotografií. Je zakladatel projektů Macforum.cz, Ilumio.cz a Fripito.cz. Pravidelně vydává Apple videocast @Alisczech, spolupodílel se na vydání řady knih a o Applu píše už od roku 2004.

Lukáš Gregor – Vede Ateliér Animovaná tvorba na Fakultě multimediálních komunikací ve Zlíně, zabývá se především historií a teorii (animovaného) filmu a dramaturgií. Založil také animační studio se sídlem ve Zlíně. Vedle toho působí coby lektor se zaměřením na efektivitu i technologii, dlouhá léta vedl web Mítvšehotovo.cz. Funguje i jako publicista a psavec, vydal několik knih.

Petr Škuta – Redaktor a editor na volné noze. Od roku 2009 v jablečném světě, stále však jednou nohou mimo něj.

Jura Ibl – Designér a jednotka chaosu. Jura začal blogovat o Applu v roce 2006. O roky později se stal Dr. Maclovem na magazínu eMag a k Applu se od té doby vrací opakovaně. S manželkou Veronikou vytvořili projekt Blahomat a školí seniory a zdravotně postižené, jak využívat iPady, podílí se na organizaci festivalu iCON Prague, podcastuje v Budiž a přednáší design na pobočce North Caroline State University. Založil a vede startup Přímá platba, který se zaměřuje na finanční technologie.

Ondřej Holzman – Editor iPure.cz & šéfredaktor Tyinternety.cz. Dlouholetý jablečný a sportovní fanoušek, který je zároveň závislý na Twitteru (@ondrejholzman) a internetu.

Jiří Hubík – Lektor a trenér managementu, CEO ve společnosti Trendy Connect. Jirka se zaměřuje hlavně na manažerské a komunikační dovednosti a techniky sebeřízení. Zároveň pomáhá s nasazením technologií Apple, do týmů za účelem zvýšení efektivity. Je zároveň znám jako hardcore uživatel Apple Watch.

Jan Kučeřík – Když jsem spoluzakládal značkové sítě Applu prodejen iTouch a iStores v ČR, netušil jsem ještě, že prodávání krabic mne nebude naplňovat. Dnes se s kolegy zabýváme především vzděláváním a workflow pro práci s Apple technologiemi v oblastech medicíny, průmyslu a školství. Školíme a mentorujeme využití iOS zařízení ve firemním a školském prostředí, kde dnes a denně řešíme bezpečnost, produktivitu a především uživatelský komfort.

Jan Pražák – Manažer s oblibou v technologiích • hudbě • zjednodušování života • marketingu • dobrém jídle • futsalu • designu a módě.

Karel Giebisch – Nevidomý nadšenec do technologií snad už od svého narození. Efektivně hledá různá řešení, jak co nejlépe zbourat bariéry a celkově zlepšit život všem handicapovaným. Prodává a konfiguruje kompenzační pomůcky, školí a prezentuje na veřejnosti. Zkoumá moderní trendy a tvrdě bojuje za přístupnost webů a mobilních aplikací se čtečkami obrazovek. Rád navrhuje a testuje nová řešení ať už na hardwarové či softwarové bázi, která by byla přístupná všem bez rozdílu.

Patrik Pavelka – Lovec chytrých technologií a fanoušek popkultury.

Kdo má na starosti design webu, logo a grafiku jednotlivých bulletinů?

Radek Petřík (logo a design webu) – grafický designér, který se vizuální tvorbě věnuje přes patnáct let. Orientuje se v různých oblastech designu a má za sebou množství úspěšných řešení knih, webových projektů a animací. Spolupracuje mimo jiné od počátku vzniku s nakladatelstvím Jan Melvil Publishing.

Cinemax, s.r.o., grafická úprava a sazba magazínu (Michal Pecka, Marek Nepožitek) – studio bylo založeno již v roce 1998. Od začátku své působnosti produkuje grafiku a design pro klienty, kteří vyhledávají moderní a originální vizuální projev. Výraznou stopu studio zanechalo i v oboru videoher, kdy se podílelo na tvorbě několika desítek herních titulů pro PC, Nintendo, iOS a Mac. Hráči si vzpomenou na RPG Inquisitor, adventuru Ve stínu havrana, dungeon The Keep, vrtulníkovou arkádu Gyro13 nebo hudební aplikace ze série Rytmik. Více informací na cinemax.cz. Cinemax se momentálně snaží vytvořit českou uživatelskou komunitu pro svůj nejnovější projekt Rytmik Studio – více na Startovači.