Pomozte nám zachránit audio verzi

Apple Podcast

Když jsme začali dělat audio verzi našeho magazínu, byli jsme na ni opravdu hrdí. Žádné Apple médium v ČR nemá tak komplexní a profesionálně udělaný audio obsah jako iPure. Bohužel se ukazuje, že její provoz je ekonomicky neudržitelný a my od vás potřebujeme pomoc.

Proč je audio verze důležitá?

V první řadě audio verze zpřístupňuje užitečný obsah uživatelům, pro které je čtení textu buď zcela nemožné nebo diskomfortní. V iPure se pravidelně věnujeme problémů a potřebám uživatelů s různými handicapy a bylo by opravdu smutné, kdyby pro ně tento obsah nebyl dostupný. Ať už jde o uživatele se zrakovým postižením nebo třeba silné dyslektiky, uživatele s poruchou soustředění a další skupiny.

Zároveň věříme, že v dnešní hektické době je poslech magazínu jednou z nejpohodlnějších a časově nejvýhodnějších variant konzumace obsahu. Nestíháte iPure číst každý týden? Rozumíme vám a právě pro vás připravujeme audio podobu, kterou můžete poslouchat cestou do práce, při sportu, při domácích pracech, když někde čekáte apod. Můžete tak využít čas, který není produktivní a ušetřit si čas jindy.

 

 

V čem je audio verze unikátní?

Když jsme se rozhodli dělat audio verzi, řekli jsme si, že musí být prostě něco hodně extra. Proto v audio verzi najdete 100 % obsahu magazínu a postupně jsme se naučili to zvládnout produkčně tak, aby vycházel textový obsah souběžně s audio verzí.

Aby byl poslech  opravdu komfortní, audio verzi namlouvá profesionální herečka a dabérka Dana Verzichová, jejíž příjemný hlas a profesionální přednes dávají audio verzi iPurz duši. Nahrávku a mastering audio verze má na starosti Pavel Černoch z Narrative Sound, který je profesionálním zvukařem již víc jak 15 let a pracoval například  pro BBC nebo Radio Beat.

Díky tomu má audio verze magazínu iPure nejen unikátní, původní a praktický obsah, ale i opravdu špičkovou formu.

 

Ekonomika v ohrožení

S příchodem těžké ekonomické situace jsme nuceni mnohem důsledněji hlídat a řešit ekonomiku magazínu, aby neskončil jako řada konkurečních projektů v ekonomických obtížích. Bohužel právě audio verze má poměrně vysoké fixní náklady a příjmy v posledních 3 měsících výrazně poklesly. V anketě, kterou jsme pořádali před měsícem sice 76% respondentů audio verzi chválilo a označilo jako užitečnou, ale pohled na počet předplatných audio verze ukazuje výrazně horší čísla. 

 

Nově i magazín na Apple Podcast

Apple PodcastAbychom audio verzi zatraktivnili, nově jsme iPure magazín přidali na Apple Podcast platformu. Nyní máte tedy hned tři možnosti, jak nás poslouchat.

Stále platí, že můžete audio poslouchat zde na webu nebo v mobilní aplikaci. Pokud se rozhodnete pro tuto cestu, tak právě teď můžete pořídit roční předplatné již od 804 Kč díky akci APPLESEN a ještě získáte možnost vyhrát cestu snů do Applu.

A nebo se můžete rozhodnout pro předplatné prostřednictvím Apple Podcast, kde nyní nabízíme 7 dní zkušební období zdarma. Na Apple Podcast je aktuálně ročník 2022 a budou zde vycházet nová čísla společně s webem. Pokud bude o tuto platformu zájem, přidáme i starší ročníky.

I nadále pro vás na Apple Podcastu vydáváme i bezplatný redakční podcast.

Bohužel Apple neumožňuje propojit obě cesty do jednoho balíčku, takže si každý musí vybrat, která cesta je pro něj lepší.

 

Jak audio verzi zachránit?

Abychom dostali ekonomiku audio verze zpět do černých čísel a mohli audio verzi dál nabízet ve špičkové kvalitě, potřebujeme získat minimálně o stovku předplatitelů víc. Není to horentní číslo, ale pro nás to znamená udržitelný provoz. Je jedno jestli se rozhodnete pro předplatné iPure AUDIO, iPure ONE nebo předplatné na Apple Podcast. Pomůžete nám zachránit tento projekt?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *