Páté číslo letošního roku přináší další ohlédnutí za CES 2025, ve kterém se Michael Vita podíval na smart home. Dále se dočtete, jak Apple TV+ nevyužívá svůj potenciál, Andrej Sinu popsal své digitální nomádění v Austrálii a do světa se vydal také Karel Oprchal, a to do světa grafických karet NVIDIA. Na závěr čísla nechybí praktické tipy od Jakuba Dresslera.

Každoroční veletrh CES je synonymem inovací a technologických trendů. Od futuristických vozidel a chytrých robotů až po maličké gadgety – to vše je možné vidět na této celosvětově prestižní akci. Pro segment Smart Home je CES již dlouhé roky klíčovým místem, kde se určuje, co nás v nejbližších měsících čeká v oblasti propojených a inteligentních domácností. Letos se pod hashtagem #smarthome objevil nespočet produktů – od drobností typu chytrých kartáčků na zuby až po pokročilé energetické systémy kombinující fotovoltaiku s umělou inteligencí. Jednoznačně nejvýraznější však byla témata spojená s univerzálním protokolem Matter a jeho postupným pronikáním na globální trh.

Poslední tři měsíce jsem jako digitální nomád strávil u protinožců. Rád bych vám v tomto článku předal své zkušenosti, jak se technologie Apple staly klíčovými nástroji v každodenním životě a práci na cestách v Austrálii. Od práce v coworkingových prostorech v Sydney přes komunikaci s klienty uprostřed ničeho v „outbacku“, až po cestovatelské tipy, jak si užít každou minutu na tomto kontinentu.

Čas letí tak rychle, že už to jsou tři měsíce od uvedení počítačů s čipy M4. Jak jsme si to tu tehdy celé shrnuli, počítače s M4 se mohou chlubit extrémním výkonem a významnými vylepšeními oproti předchozím generacím, ale žádný posun není zadarmo. Můžeme si proto stěžovat, že i čtvrté generaci Maců s Apple Silicon leccos schází, jenže podíváme-li se na to, co na trhu předvádí konkurence, nelze jinak než konstatovat, že Mac je oficiálně nejuniverzálnějším počítačem na trhu.

Máme tu rok 2025 a je krásnou shodou okolností, že moje tipy číslo 25 vychází přímo na tento leden. A jelikož se nový rok teprve rozjíždí, tak to nebudeme brát nijak zhurta. Ale nebojte se, ukážeme si několik praktických tipů pro iPhone. I když je už konec ledna, tak vás zkusím přesvědčit, abyste si dali ještě jedno malé předsevzetí. Jaké?

Již pouze do 31. ledna máte možnost zapojit se do soutěže o skvělý Mac mini s M4 čipem! Stačí si předplatit nové roční předplatné iPure nebo o rok prodloužit stávající předplatné a my vás automaticky zařadíme do slosování! Je jedno, zda zvolíte variantu BASIC, AUDIO či ONE. Ať už vyhrajete Mac nebo ne, získáte předplatné nejlepšího Apple magazínu bez reklam v ČR.

Ve čtvrtém čísle letošního roku se podíváme do historie Applu na produkty, které se úspěchu nedočkaly. Jakub Dressler se podíval na iOS 18 s odstupem času a iPadOS 18 v jiném světle zase popsal David Štanc. Tradiční výlet za hranice Applu udělal Marek Hajn s Google Pixel 9 a číslo uzavírá Karel Oprchal, který se…

Když se řekne Apple, co si představíte? Pravděpodobně elegantní iPhone, stylový MacBook nebo ikonický iPod. Ale věděli jste, že Apple má za sebou i řadu produktů, které vás možná překvapí? Některé byly odvážné, jiné nečekaně zvláštní a pár z nich si dnes pamatují jen opravdoví nadšenci. Pojďme se společně podívat na nejzvláštnější produkty, které tato slavná značka kdy vytvořila.

Je to už čtvrt roku od doby, kdy byl oficiálně vydán operační systém iOS 18. Já jsem jej testoval už od první betaverze. Funkcí jsme mohli vyzkoušet opravdu hodně. Ne všechny se nám ale dostaly do každodenního života. Zajímalo by mě, které jste si oblíbili vy. V tomto článku se podíváme na funkce, které se podle mě povedly a můžou se rozhodně uchytit.

Google vyrábí své telefony už mnoho let. Dlouho to byly telefony určené především pro nadšence a technické nadšence. Mezi běžnými uživateli jste je příliš často neviděli. To se však v posledních letech mění, a Pixely můžete potkávat stále častěji. Svou roli v tom sehrál i fakt, že se konečně oficiálně prodávají i v ČR. Já jsem byl vždy fanouškem zařízení Nexus a Pixel, ale až poslední řada Pixel 9 mi poskytla dostatek důvodů prodat svůj iPhone a Samsung. Poprvé jsem se ocitl v situaci, kdy vlastním dva telefony Pixel. Žádný iPhone, Samsung ani jinou značku. Proč?

Již od roku 2019 má iPad vlastní operační systém. V průběhu posledních pěti let jsme se však nedočkali mnoha zásadních rozdílů mezi mobilním operačním systém iOS a jeho verzí pro iPady. Nejviditelnější změnou je pokročilý multitasking v podobě Stage Manageru. iPadOS 18 pokračuje v tomto trendu, navíc přináší řadu funkcí AI, které snad už brzy usnadní práci i evropským uživatelům.

TikTok je pravděpodobně nejvýznamnější a zároveň potenciálně nejnebezpečnější vývozní artikl čínské ekonomiky a jejich komunistické strany. Dá se říci, že de facto nikomu nevadil, dokud se prezident Trump ve svém prvním mandátu nezmínil o možném zákazu této sociální sítě v USA. Jenže zatímco jeho nástupce, prezident Biden, tento slib dotáhl do konce, tento týden znovu inaugurovaný Trump může být tím, kdo nakonec provoz TikToku ve Spojených státech zachrání.