Cestování s Peak Design #3: Na víkend i pracovní cestu

Peak Design

Máme za sebou už dva díly tohoto seriálu. V úvodu jsme si prošli základní portfolio a představil jsem vám, co vše používám. První díl byl zaměřen na každodenní cestování. Tentokrát jsou na řadě kratší výlety, víkendové cestování či pracovní cesty. Jednoduše, když potřebujete více techniky a oblečení dohromady. Jak a do čeho balím, když fotím či natáčím svatbu nebo jiná videa? A co takový obyčejný víkend u rodičů?

Rád bych se zastavil i u pár cestovních vychytávek. Myslím si, že je škoda balit na víkend tím způsobem, že vše „naházíte“ do jednoho velkého prostoru či tašky, tedy oblečení, techniku, nabíječky, kosmetiku, prostě všechno na jednu hromadu a pak se v tom celý víkend přehrabovat. Ano, budu upřímný. Taky jsem to tak dříve dělal. Měl jsem jednu velkou sportovní tašku a prostě jsem vše naskládal dovnitř a pak hledal. Maximálně jsem roztřídil do bočních kapes kartáček na zuby a nabíječky.

Chcete PDF verzi tohoto článku? Stáhněte si ji zdarma.

Mikro cestování

Myslím si, že s cestováním mám bohaté zkušenosti. Teď nemyslím po světě, ale mluvím o pravidelném „mikro“ cestování. Téměř každý víkend už několik let jezdíme na návštěvy, za rodiči či na krátké pracovní cesty. Několikrát týdně dojíždím do Prahy, kde občas zůstávám i přes noc, a neustále musím přemýšlet dopředu, zda mám vše potřebné. Radši se vyhnu zbytečným komplikacím a většinou vždy balím večer před cestou.

Peak Design

Jednoduše začnu na postel nosit vše, co budu potřebovat. Vždy přemýšlím, kolik dnů a kde budu, v jakých podmínkách a co bude možné koupit či jinak obstarat na místě. Také dopředu sleduji vývoj počasí a snažím se dle toho uspořádat šatník. Přemýšlím o formálnosti/neformálnosti svých schůzek, zda budu sportovat či dokonce, zda je k dispozici sprcha.

A jak balíte vy?

Vím, že to může znít jako totální banalita, ale schválně si zkuste uvědomit, jak balíte vy. Berete si trička a košile navíc? Kolik kusů? A co boty? Mnohokrát se mi stalo, že jsem jel na nějaký výlet nebo pracovní cestu a kolegové měli sebou klidně i šest/sedm párů bot. Zcela zbytečně, protože stejně nakonec nosili jedny.

Velmi podobné je to nejen s oblečením, ale i technikou. Opravdu potřebujete tolik nabíječek? Nestačí spíše pořídit nějaký nabíjecí HUB? A co kosmetika, počítače nebo knihy? Fakt potřebujete tolik knih? Jsou to jen otázky k zamyšlení, ale věřte mi, že je fajn plánovat a přemýšlet dopředu. Jak už jsem zmiňoval v předchozím dílu, snažím si vše představovat jako „denní sen“. Přesně si v duchu projíždím, jak daleko budu od auta, jaké bude zázemí, co budu dělat, schůzky a tak dále. Samozřejmě ne vždy to jde a často se vše změní, ale na většinu věcí můžete být připraveni. Dle toho pak balím. Do čeho?

Travel Backpack

Mým hlavním zavazadlem na víkendy a pracovní cesty je Peak Design Travel Backpack 45L. Jedná se o cestovní batoh, který nabízí neskutečně mnoho vychytávek a vymožeností. Z výchozí velikosti 35 l jej lze rozšířit na 45 l nebo pomocí inovativního kompresního systému zmenšit na velikost batohu pro každý den o objemu 30 l. V zásadě si ho vždy můžete snadno a rychle přizpůsobit.

Sám jsem vždy ohromen, kolik se toho dovnitř vejde. V kombinaci s dalšími balicími prvky Packing Tools ho mám totálně přizpůsobený na míru svým potřebám. Jak už asi víte ze samostatné recenze, tak na oblečení používám organizéry Packing Cube. Mám jeden malý a jeden velký, přičemž tyto dva organizéry mi bohatě dostačují pro oblečení na celý týden. Často je využívám i na běžné oblečení typu sportovních potřeb či náhradního trička. Obrovskou výhodou je, že oblečení nebudete mít zmačkané a jednoduše oddělíte, co je čisté a co špinavé. Používám to i na propocená trička po běhání či plavky (dám je ještě do igelitového sáčku).

Camera Cube na techniku

Další balicí prvek, který používám v kombinaci s Travel Backpack, je Camera Cube. Cestovní ochranné pouzdro pro foto a video techniku s variabilním organizérem pomocí tradičních přepážek. Stačí si zvolit velikost Camera Cube dle toho, kolik techniky máte. Já mám velikost M – tedy střední velikost. Dovnitř mohu vložit až dvě zrcadlovky, čtyři objektivy a spoustu dalšího příslušenství. Vždy záleží na tom, co používáte.

Když je pouzdro vloženo do tašky, lze kryt hlavního přístupu založit a skrýt pro lepší přístup k technice. Funguje to doslova jako tetris, vše do sebe zapadá. Střední a velká pouzdra nabízí další možnost přístupu prostřednictvím dvojice bočních zipů. Nemusím tak vůbec rozdělávat celou tašku a snadno se dostanu k technice, když potřebuji. Na boku Camera Cube jsou také háčky, díky kterým celý balicí prvek napevno ukotvím uvnitř Travel Backpacku. I když mám batoh na zádech, nic se nehýbe.

Organizér a zase organizér

V neposlední řadě používám organizér na boty Shoe Pouch a dva další organizéry – Tech Pouch na kabely a příslušenství a Wash Pouch na kosmetiku. O Tech Pouch jsem rovněž psal samostatnou recenzi. Wash Pouch je přitom velmi podobný, jen je zaměřen na vše, co souvisí s osobní hygienou. Geniální je například speciální kapsa na zubní kartáček nebo potřeby pro holení. Moc se mi líbí i drobné síťované kapsy na léky, parfémy či kontaktní čočky. Prostě geniální.

Když to celé shrnu, tak každá moje věc má své místo – oblečení, boty, technika, kosmetika, příslušenství. Všechny balící prvky jsem schopen na jednou vložit do hlavního prostoru Travel Backpacku. Vždy jen přemýšlím dle situace, kolik čeho potřebuji. V neposlední řadě nabízí Travel Backpack oddělené kapsy pro počítač a tablet a přední panel se 4 kapsami se zipem pro lepší uspořádání menších předmětů. Sem klidně vložím i menší knihu, čtečku knih nebo iPad mini.

Peak Design

Vychytávky kam se podíváš

Samozřejmostí jsou „batohové“ vychytávky jako u Everyday Backpacku. Rychle nastavitelné popruhy, bederní opěry a mnoho možností pro přidání dalších věcí, jako jsou například drony nebo stativy. Osobně používám stativ také od Peak Design – Travel Tripod, který snadno a rychle vložím do jakékoliv boční kapsy, a jsem připraven na natáčení.

Třešničkou na dortu jsou dvě barvy Travel Backpacku – černá či šalvějově zelená. Asi nemusím zmiňovat, že batoh odolá všem vlivům zákeřného i běžného počasí a dokonce je schválený jako kabinové zavazadlo do letadla. Jen z ryze praktických důvodů si dávejte pozor, jak moc ho na cestu letadlem naplníte. Pokud to „narvete“ na úplné maximum, myslím si, že si vás na kontrole vyčíhnou a budou zkoumat, kolik tam toho máte. Párkrát jsem takhle cestoval po Praze a mnoho lidí si myslelo, že se stěhuji z domu.

V posledním díle se podíváme na týdenní a delší cesty. Opět nebudou chybět tipy, triky a praktické zkušenosti z dlouhodobého cestování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *