Cestujeme s Packing Cube od Peak Design

Packing Cube

Existují technologické gadgety a pak ty ostatní. Nevím, zda to vnímáte podobně, ale někdy mám pocit, že v oblasti technologických vychytávek bylo již vše objeveno. Už dlouho se mi nestalo, že bych z něčeho byl uchvácen. Před pár lety jsem obdivoval každý tracker, bluetooth hračku či příslušenství k iPhonu. I z toho důvodu jsem začal hledat gadgety mimo technologický obor. Jeden používá celá moje rodina již více než půl roku. Týká se cestování a jmenuje se Peak Design Packing Cube.

Co je to gadget? Co to v praxi znamená? Pro mě to vždy bylo označení pro nějakou věc, která mi nějakým způsobem zjednodušila život nebo přinesla něco nového. Dodnes si pamatuji na první chytrý náramek Jawbone Up, který mi měřil spánek a kalorie nebo malý fotoaparát Narrative Clip, který byl připnutý na tričku a automaticky zachycoval momentky z dovolené. Podobných příslušenství jsem testoval stovky, počínaje obaly až po různé domácí systémy a sady.

Chcete PDF verzi tohoto článku? Stáhněte si ji zdarma.

Lidé jsou přesyceni

Na obranu konstatuji, že stále vychází nové hračky, ale už to nemá takovou šťávu jako dříve. Lidé jsou toho přesyceni, a proto je fajn občas hledat i mimo technologie. Jednu takovou vychytávku používá moje rodina každý týden, když někam cestujeme. Sice si ho nemůžete připojit k iPhonu, ale v praxi vám zjednoduší život mnohem více.

Packing Cube

Básním tady o minimalistickém organizéru Packing Cube od Peak Design. Tento lovebrand netřeba představovat. Polovina redakce nosí na zádech jejich originální batohy a messengery. Já a Honza Březina pak používáme i jejich stativ, o kterém jsem na těchto stránkách již psal. Tentokrát vám představím kompresní organizér Packing Cube.

Cestování je život

Nevím jak vy, ale já skoro každý týden někam cestuji. Ano, aktuálně je situace o něco složitější, ale dejme tomu, že pandemie koronaviru nějakým způsobem pominula. S cestováním se pojí balení věcí, ať už oblečení, techniky, kosmetiky či nějakého příslušenství. Ještě před půl rokem jsem balil asi jako většina z vás – vzal jsem sportovní tašku nebo jiné zavazadlo a naházel do ní potřebné oblečení. Když jsem dorazil na pokoj, ať už v hotelu nebo u rodičů, část věcí jsem buď vybalil, nebo jsem „žil z tašky“. V praxi to znamená, že každé ráno přehrabete kufr a hledáte vhodné oděvy. Špinavé věci se pak buď někde válí, nebo jsou v tašce společně s čistým oblečením. V lepším případě ho oddělíte nějakou igelitkou či samostatnou kapsou. Tak to prostě je.

Zpětně si říkám, jak jsem tak mohl fungovat, když tu je jednoduchý organizér, do kterého si aktuálně balím veškeré své oblečení. Packing Cube od Peak Design je jedním z balicích prvků Packing Tools, které nabízí nekonečné možnosti přizpůsobení, uspořádání oblečení, obuvi, kosmetiky či drobného příslušenství.

Packing Cube do každé rodiny

K dispozici máte malou a střední velikost. Se ženou máme každý jeden kus malého a středního Packing Cube. Dcery pak disponují vlastní střední velikostí. A právě do těchto organizérů jsme schopni se zabalit na víkend i celý týden. Důležitým prvkem je právě komprese.

Packing Cube

Přizpůsobíte si ho podle toho, kolik kusů oblečení do něj vložíte. Když vám místo nestačí, stačí jen rozepnout boční zip a ihned máte více úložného prostoru. Uvnitř pak naleznete dělící panel, který je rovněž variabilní. Z druhé strany je další přístup, do kterého dávám špinavé oblečení. Díky dělícímu panelu nepřijde do kontaktu s čistým oblečením a já nemusím řešit nějaké skladování.

Workflow při balení věcí

Našel jsem drobné workflow, kdy do menšího organizéru dávám spodní prádlo, ponožky, pyžamo a případně náhradní trička na sport či obuv. Do druhého většího Packing Cubu pak patří všechno další oblečení – trička, košile, kalhoty, svetry a tak dále. Malý organizér celkově pojme až 9 litrů objemu. Větší pak dvakrát tolik, tedy 18 litrů. V přepočtu na trička to dělá deset pro malý a dvacet triček pro velký. Samozřejmě záleží na okolnostech, jako je materiál či další oblečení.

Možná si teď říkáte, že podobných organizérů je celá řada, ale nebyl by to Peak Design, aby nebyl něčím výjimečný. Na rozdíl od standardních pouzder s otvory na zip ve tvaru U, nabízí Packing Cube jedinečný odtrhávací zip se super rychlým přístupem. V podstatě jednou rukou můžete zip od sebe roztrhnout a vyndat co potřebujete.

Na těle organizéru také naleznete drobná poutka vhodná pro zavěšení či rychlou manipulaci s organizérem při vytahování ze zavazadla. Packing Cube je pak přímo ideální v kombinaci s batohy a zavazadly od kalifornské společnosti Peak Design. Do svého Everyday Backapacku tak Packing Cube bez problémů vložím a mohu vyrazit na víkend.

Packing Cube

Odolný materiál

Samotné organizéry jsou vyrobené ze „self-healing“ ultralehké 100% recyklované směsi nylon 70d / poly s potahem odolným proti otěru a odolností proti roztržení. Co to znamená? Že i po půl roce vypadá organizér jako nový! Nikde není ošoupaný nebo jinak poničený. Materiál lehce pruží, takže ho nemůžete jen tak roztrhnout. To jsou ty detaily, kterými se Peak Design vždy odlišoval od konkurence.

Pro Peak Design mám již několik let velkou slabost. Je to hodně podobné jako s Applem. Nedávno jsem popisoval, jak skladuji a převážím nabíjecí kabely a příslušenství v brašně Tech Pouch. Packing Cube je jen další třešničkou na dortu, která nejen mně zpříjemňuje život.

Cestování s dětmi

Pokud máte doma děti, tak jistě víte, jak je občas náročné jim zabalit a vzít vše podstatné. Když někam dorazíme, tak i já, což je co říct, vždy vím, kde která dcera má své oblečení. Ostatně i samy holky dokážou Packing Cube rozbalit a vyndat, co potřebují. Dokonce se naučily, kam patří špinavé šaty a ponožky.

Packing Cube

Ve výsledku mi šest organizérů Packing Cube šetří při cestování nervy i čas. Když tak nad tím přemýšlím, někdy je to cennější, než další chytrý gadget, co mi měří tep a spánek. Jak jsem již uvedl, na výběr jsou dvě velikosti. Klidně můžete začít jen s jedním organizérem. Záleží jen na vašem způsobu cestování. Packing Cube od Peak Design nelze nic vytknout. I po více než půl roce je materiál jako nový, švy nejsou popraskané a vše funguje, jako kdybych to právě vybalil. V zavazadle mám konečně vše srovnané a přesně vím, kde jaké svršky najdu. To za to stojí, nemyslíte?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *