Cestování s Peak Design #2 – každodenní cestování

Peak Design

V prvním díle tohoto mini seriálu jsem vám představil kompletní portfolio batohů a zavazadel od Peak Design, které aktivně používám. Slíbil jsem vám, že si projdeme jednotlivé produkty dle zaměření. Začneme u toho nejběžnějšího cestování – do práce, na krátký výlet, za zábavou či jen tak na procházku. Jak a do čeho efektivně zabalit?

Jistě víte, že každý jsme jiný a máme jiné potřeby. Každý také děláme něco jiného. Někdo v batohu tahá knihy a učebnice, jiní zase techniku či oblečení. Budu vám popisovat své osobní workflow a život. Zkuste si z toho doslova vyzobat detaily, které vám budou sedět, a nechte se inspirovat, což ostatně platí a bude platit pro celý seriál.

Chcete PDF verzi tohoto článku? Stáhněte si ji zdarma.

Mezi mé stěžejní produkty pro každodenní cestování patří Peak Design Everyday Backpack, Field Pouch, Everyday Sling a Everyday Backpack Zip. Jak je kombinuji?

Pohyb je život

Skoro každý den někam cestuji nebo jezdím. Několikrát týdně dojíždím autem do Prahy, kde občas i přespávám. Každý den chodím po našem městě, vodím své dcery do školky, chodím s nimi na hřiště, na nákup či jezdíme na výlety. Prostě se snažíme aktivně žít. Zcela určitě bych mohl mít jeden batoh a v něm naházené věci a techniku dle potřeby. Mě místo toho baví kombinovat brašny a batohy dle situace. Sám tomu pracovně říkám „chytré a efektivní balení“.

Peak Design

Každý den si představím svůj program. Doslova se mi v hlavě odehraje denní sen, kdy si vizualizuji situace, které mě zhruba čekají. Velkou roli v tom hraje i zvolený dopravní prostředek, tedy zda se během dne budu pohybovat na svém elektrickém skateboardu Exway, autem, pěšky nebo na kole. Batoh také volím dle techniky a dalších aktivit. Tak či tak se snažím o minimalismus. Co nemusím mít u sebe, nechávám doma. Na druhou stranu je fajn být připraven.

Můj nejvíce využívaný Peak Design batoh

Začnu u batohu, který je v zásadě univerzální, a pokud byste si měli pořídit jednu věc, rozhodně to musí být Peak Design Everyday Backpack. O tomhle batohu jsme psali již několik recenzí a sám jsem natočil i několik videí. Pro mě osobně je to nejvíce využívaný batoh. Vše pramení od jeho názvu – každý den. Líbí se mi, že ho doslova můžete napěchovat technikou a věcmi či ho naopak nechat poloprázdný. Vždy se přizpůsobí jakýmkoliv situacím.

Asi víte, že lze vybírat z několika barev a dvou velikostí. Osobně jsem si vyzkoušel obě velikosti (20 litrů i 30 litrů) a zjistil jsem, že pro své účely potřebuji jednoznačně větší, už kvůli 16″ MacBooku Pro. Každé ráno či večer si svůj Everyday Backpack „přestavím“ dle potřeb. V zásadě v něm však vždy mám 12,9″ iPad Pro či MacBook Air s čipem M1. V bočních kapsičkách mám vždy u sebe jeden univerzální inCharge X kabel pro nabíjení a datový přenos, klopové mikrofony od Røde, čistič Whoosh a jeden univerzální hub UBS-C od značky Hyper.

Hlavní prostor Everaday Backpack batohu si můžete upravit na míru. Základem jsou přepážky FlexFold, které mi rozdělují hlavní prostor. Přesně vím, kam se vejde moje bezzrcadlovka Canon R6, sluchátka AirPods Max nebo Tech Pouch – organizér a brašna v jednom. Čas od času také FlexFold nechávám doma a do hlavního prostoru umisťuji běžecké boty ukryté v pouzdru na boty Shoe Pouch a zbytek oblečení v organizéru Packing Cube. Vše je navzájem skvěle kompatibilní. Je to jako ekosystém Applu – můžete žít jen s jedním batohem, ale když toho máte více, vše funguje mnohem efektivněji a lépe.

Everyday Backpack se hodí i k více formálním událostem. Klidně si ho můžete vzít ke kabátu či na pracovní schůzku. Na druhou stranu je pro mě skvělým pomocníkem v kombinaci s elektrickým prknem. Na zádech drží skvěle a do bočních kapes mohu dát vodu či stativ.

Everyday Backpack je mým základním kamenem pro jakékoliv cestování. Vše se točí okolo něj. I když jedu na více dnů, vždy ho mám u sebe a v něm uloženou svoji techniku a osobní věci. Je to jednoznačně můj nejvíce využívaný Peak Design produkt. Když se na to podívám z tohoto úhlu, tak je neuvěřitelné, co vše vydrží a stále vypadá jako nový. Materiály jsou fakt hodně odolné a zvládnou jakékoliv podmínky – déšť, prach, písek, vítr, celodenní slunce a tak dále.

Na popruhu batohu mám také připnutý Peak Design Capture, tedy držák pro můj fotoaparát. Mám ho tak stále při ruce a nemusí být umístěn uvnitř batohu. Ostatně pro foťák používám od Peak Design i jejich popruh Slide, který je mnohem lepší než originální popruh od Canonu. Snadno si mohu nastavit délku, mohu foťák umístit na záda či rychle odepnout pomocí kotviček Peak Design.

Krátký výlet či procházka

Je evidentní, že Everyday Backpack mám velmi rád. Na druhou stranu vám nebudu lhát, že jsou dny, kdy mě nebaví tahat na zádech batoh a rád si odpočinu. Zvlášť když jsem s dětmi na nějakém výletě, není batoh úplně ideální. Stále musím být ve střehu, pobíhat po hřišti a sledovat, co dělají. V našem městě také rád chodím na oběd či jen tak do knihovny, kde se rád schovávám a čtu si. Pro takové a mnoho dalších příležitostí se hodí něco menšího. Osobně jsem si oblíbil dva produkty Peak Design – nový Field Pouch a Everyday Sling. Začnu u toho nejmenšího.

Peak Design

Field Pouch vypadá na první pohled spíše jako organizér, ale osobně ho řadím do zavazadel. Je neskutečně minimalistický a přesto kompaktní a užitečný. Naleznete zde jeden hlavní vnitřní prostor, který lze upravit a rozšířit dle potřeby. Unikátní zavírací systém na suchý zip se totiž snadno přizpůsobí. Dovnitř bez problémů vložím svůj iPad mini 5. generace, který mám moc rád na čtení a konzumaci obsahu. Je to přesně to zařízení, které chcete mít u sebe, když potřebujete o něco větší plochu, než nabízí iPhone. V iPadu mini mám nastavené US Apple ID a primárně zde čtu magazíny z Apple News+ a knihy z Kindlu. Také zde mám nainstalovaný Disney+ a samozřejmě Netflix a HBO GO.

Do Field Pouch také snadno vložím menší knihu, iPhone 12 Pro Max nebo náhradní objektiv. V zásadě sem bez problémů vložíte vše do rozměrů iPadu mini. Uvnitř Field Pouch jsou také různé kapsy a kapsičky. Ideální na kabely, powerbanku, čistící hadříky, peněženku, klíče a další drobnosti.

Pokud jde o zrcadlovku, tak Canon R6 se mi sem nevejde, pokud nesundám objektiv. Aktuálně řeším nákup menšího 35mm RF objektivu, který se tam možná vejde, ale zatím jsem to nezkoušel. Pokud však používáte nějaký kompakt, zřejmě budete úspěšnější, je potřeba to vyzkoušet.

Field Pouch opět můžete pořídit v různých barvách. Podle mě je to neskutečně kompaktní organizér a brašna, kterou nosím na kratší výlety či pochůzky. Ostatně často ho mám uložený ve svém Everaday Backpacku a když je potřeba, tak velký batoh nechávám někde schovaný a vyrážím jen s Field Pouch. Uvnitř mám vše potřebné dle situace. V neposlední řadě můžete na Field Pouch umístit až dva držáky Capture, což často dělám. Takhle jsem například procestoval Karlovy Vary nebo pár měst během dovolené v Itálii. Canon byl připnutý a pevně uchycený na držáku Capture a kdykoliv připraven k použití. Uvnitř jsem měl cestovní doklady, peněženku, iPad mini, nabíjecí kabel a náhradní baterii k foťáku.

Peak Design

Když potřebujete více místa

Nejen během dovolené jsem však potřeboval o něco více místa. Pokud jste rodič, tak to znáte – svačina pro děti, náhradní oblečení, voda, jídlo a další věci. V takovém případě jsem vždy využil Everyday Sling. Velký Everyday Backpack je zbytečný, Field Pouch je malý. Everyday Sling je přitom skvělá brašna, do které vložíte klidně i 11″ iPad Pro s nasazenou klávesnicí Magic Keyboard či fotoaparát a náhradní objektivy.

Vše se odvíjí od toho, jakou velikost zvolíte – 3, 6 nebo 10 litrů. Největší varianta dokonce pojme i 13″ počítač. Osobně si vystačím s prostřední variantou, kterou používám nejen na výlety, ale i focení. Občas si jen tak vyjedu do přírody zachytit nějaký fajn moment. V zásadě potřebuji jen foťák a nějaký objektiv. Everyday Sling je přesně pro tyhle situace.

Skvěle se také hodí na rodinné výlety či klidně do zaměstnání, pokud nepotřebujete tahat velkou výbavu. Doma seberete iPad, Kindle, pár drobností a můžete vyrazit do kanceláře či na schůzku. Dle potřeby nastavíte popruh přes rameno a můžete vyrazit. Uvnitř se opět ukrývají důmyslné kapsy a kapsičky, přepážky FlexFold či samostatný prostor pro počítač nebo tablet.

Něco pro něžné pohlaví

Moje žena mi občas říká, že jsem horší než ona. Že mám více „kabelek“ a organizérů než běžná žena. Při pohledu do její skříně si to tak úplně nemyslím, ale i tak jí říkám, že všechna zavazadla Peak Design jsou vhodná i pro ženy a jeden je možná úplně nejlepší – Everyday Backpack Zip. Ten filozoficky vychází z Everyday Backpacku, jen je minimalističtější a jednodušší. Všechny batohy jsou „unisexové“, avšak osobně si myslím, že právě Everyday Backpack Zip sluší více ženám.

Peak Design

Na výběr jsou dvě velikosti – 15 a 20 litrů a samozřejmě několik barev. I zde naleznete boční kapsy a hlavní vnitřní prostor oddělený přepážkami Flex Fold jako u Everyday Backpack. Samozřejmostí jsou kvalitní materiály, dedikovaná kapsa na počítač nebo tablet a všechny další vychytávky.

Největším rozdílem je přístup do hlavního prostoru pomocí jediného 270° ultraodolného zipu. Everyday Backpack Zip dle mého i velmi dobře vypadá a hodí se nejen do města. Pokud toho vyloženě netaháte hodně, tak budete se Zipem nadmíru spokojeni. Vše je o osobních preferencích.

Den máme za sebou

Hotovo. Takhle nějak vypadá moje volba pro každodenní cestování či kratší výlety. Základem je Everyday Backpack, menší brašna a organizér Field Pouch nebo Everyday Sling. Tato zavazadla kombinuji dle potřeby a každý den volím jednu variantu. Základem je dobře plánovat a přemýšlet o tom, co skutečně potřebujete. Netahat zbytečnosti.

V dalším díle se vydáme na víkend za babičkou či kratší pracovní cestu aneb konečně přijde řeč na oblečení a techniku dohromady. Máte se na co těšit.

Pack Your Bags

V rámci akce Pack Your Bags můžete vybrané produkty Peak Design získat se slevou. Stačí kliknout na tento odkaz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *