Vánoční koncil

Konec roku je kromě adventní agresivity také obdobím bilancování. Proto jsme se pro tentokrát s Koncilem obrátili netradičně do vlastních řad a poprosili členy naší redakce o jejich pohled na dosavadní fungování iPure a samozřejmě minulé i budoucí Apple dění.

1) iPure vychází krátce, ale už je na co se ohlížet. Jak zatím hodnotíte iPure?

Filip Brož – Z pozice šéfredaktora a zakladatele je těžké hodnotit své vlastní dítě, jelikož vždy budu mít zkreslený dojem plný emocí. Je jasné, že bych za iPure dýchal a jsem moc rád, že se nám vše podařilo zrealizovat. Zdůrazňuji však, že sám bych to nikdy nedokázal, a jsem hrdý na to, kolik kvalitních redaktorů kolem sebe mám. Každý se přitom specializuje na něco jiného, což je skvělé. Čtenář tak má rozmanitý výběr a já naši komunitní práci hodnotím na výbornou. Na druhou stranu si uvědomuji nedostatky. Stále máme na čem pracovat.

Jan Březina – Pořád mi to přijde jako malý zázrak. Něco křehkého, o co se musíme pečlivě starat.

Karel Giebisch – Za mě skvělý magazín, který nemá v České republice obdoby. Bulvární plátky mě už fakticky nebavilo číst a mám dojem, že s každým číslem se dozvím něco podstatného a užitečného. Snad se kvalita článků udrží i nadále.

Lukáš Gregor – Nebudu zastírat, že jsem nezvládl přečíst všechna čísla, všechny články. Vlastně si je tak trochu šetřím na vánoční svátky, snad naivně nedoufám, že se s nimi i vypořádám. Přesto sleduju vývoj, listuji – a mám z magazínu radost. Ačkoliv já patřím mezi ty čtenáře, kterým by bohatě stačila menší periodicita, obdivuji, že se takový projekt zrodil a funguje. A zdá se mi, že se i zlepšuje.

Ondřej Holzman – Já jsem tomu projektu upřímně nevěřil, a to především z toho pohledu, že se u nás najde tolik lidí, kteří by byli ochotní za podobný elektronický magazín platit. Možná se ale časy konečně mění i u nás a lidé budou ochotní do kvalitního obsahu investovat. Lámat chleba se každopádně bude až za rok. Jsem ale nadšený, jaký obsah se nám daří přinášet, protože takový tu nikdo jiný nenabídne. To je zkrátka fakt.

Jiří Hubík – Na hodnocení je ještě brzy. Máme za sebou desáté vydané číslo a ohlasy, které čtu nebo slyším kolem sebe, jsou vesměs pozitivní. Vidím a vnímám hlavně tu práci uvnitř redakce. Sešel se zde skvělý tým lidí a na každém vydaném čísle je vidět spousta práce a snaha odvést ji co nejlépe. Jsme na správné cestě, teď jen neztratit směr a držet plachty napnuté.

Jura Ibl – No, nadšenecky dělaný digitální týdeník o Applu, který po dvou měsících existence překročil tisícovku předplatitelů? Hm… rád bych si vzpomněl na nějaký podobný úspěch na české mediální scéně, ale nic mě nenapadá.

Jan Kučeřík – Když jsem hledal na české mediální scéně médium, pro které by mělo smysl psát příspěvky, zrovna se narodil iPure. Vzhledem k jeho „rodičům“ a partě, která se o něj stará, neváhal jsem ani minutu a rád a s pokorou se připojil k jeho výchově.

Patrik Pavelka – iPure je jeden velký zázrak. Jak je správně zmíněno v otázce, iPure vychází teprve krátce, na ráznější hodnocení je brzo, ale přesto si troufám tvrdit, že v tak krásný finální produkt a v takový úspěch nikdo ani nedoufal. Určitě ne já, když jsem Filipovi všechna jeho rozhodnutí rozmlouval. Mailem? Týdně?? Placeně??? Jsem moc rád, že se moje prognózy ale vůbec nenaplnily a že iPure takto vzkvétá. Velkou radost mám i z toho, že i u nás začíná být běžné za kvalitní služby (nota bene obsah) platit.

Jan Pražák – Jsem velmi rád, že takový magazín v České republice vznikl. Články píší lidé, co věcem rozumí, dokáží se podívat pod povrch věcí. Zároveň ale mají nadhled, takže nejsou pouze jednostranné povrchní iOvce, ale dívají se na témata z jiného úhlu pohledu a rozšiřují tak čtenářům obzory.

Petr Škuta – Krátce sice vychází, ale ta spousta práce za námi mi přijde, jako by vycházel mnohem déle. Z trochu divokého startu, kdy se nám měnila redakce téměř s každým číslem, jsme se dokázali dostat do stabilního stavu. Redakce funguje jako tým, nejde o one man show. Každý máme v iPure své místo a svou roli. Což je skvělé, jelikož díky tomu zvládáme pravidelně každý týden přinést tu nejlepší porci jablečného čtení. A energie, která srší z každého, nás posouvá neustále vpřed.

2) Kdybyste měli vybrat jeden článek, který na vás nejvíc zapůsobil, který by to byl?

Filip Brož – Velmi těžká otázka. Každý článek má něco do sebe. Nejvíce ve mě však asi rezonuje seriál od Jury Ibla, který prodal iMac a pracuje jen z iPadu Pro. Sám jsem se o to několikrát pokoušel a vždy jsem se pokorně vrátil k MacBooku. Třeba Jura na konci změní můj pohled.

Jan Březina – Pro mě osobně je strašně důležitý seriál Jury Ibla o úplném přechodu z počítače na iPad. Jsme teprve u druhého dílu, ale i tak si myslím, že pro hodně lidí je to zcela zásadní bible.

Karel Giebisch – Bezpochyby článek o fungování jen na iPadu. Ukazuje, že lze existovat úplně odlišně bez notebooku. A jako nadšenec do moderních technologií tohle hrozně oceňuji.

Lukáš Gregor – Vlastně by to bylo trochu nefér, když jsem nečetl ještě vše. Zaujalo mě téma bezpečnosti, ale také sžívání se s iPadem. Radost mi udělal text o HBO GO, protože tuhle službu využívám už dlouho a fandím jí.

Ondřej Holzman – Zapůsobilo jich na mě víc, každý jinak. Jako první mě ale napadne článek Za oponou Apple Pay od Jury Ibla.

Jiří Hubík – Nedokáži vybrat jeden článek. Nebylo by to fér nejen vůči dalším autorům, ale zejména proto, že všechny články jsou něčím jedinečné. Nejvíce na mě působí články Jury Ibla a Lukáše Gregora. Nejen tématy, která volí, ale i tím, jak je zpracují.

Jura Ibl – Už bych se opakoval, ale když se ptáš, tak bych chtěl udělat něco jiného a složit hlubokou poklonu Michalovi Peckovi, který se každý týden stará o grafickou stránku iPure. Ten člověk to má v paži. Žádný zbytečný exhibice, naprosto čistá práce a bez jeho pomoci si nedokážu představit, že by to šlo tak hladce.

Jan Kučeřík – Vzhledem k mojí práci se musím přiznat, že jsem zatím neměl čas číst všechny články. Nemohu tak zodpovědně označit jeden z nich. Blíží se ale Vánoce a budu mít čas to napravit.

Patrik Pavelka – Cokoliv od Jury Ibla. S nožem na krku pak Štít kapitána Cooka.

Jan Pražák – Těžké vybrat jeden. Ale nejspíš by to byl Za oponou Apple Pay od Jury Ibla. Pomohlo mi to připomenout si, že přání mít některou ze služeb u nás není na lusknutí prstu. Částečně jsem problematiku znal, ale Jura dokázal mnoha lidem v České republice ukázat, jak komplikovaný proces to je.

Petr Škuta – To je opravdu podpásovka! Vždyť každé číslo obsahuje perfektní články. Je opravdu těžké jen tak nějaký vybrat. Ale zkusím to ze dvou směrů. Nejvíce na mě emocemi zapůsobil článek o Fotkách od Honzy Březiny. Při jeho čtení člověk opravdu přijde na to, proč je dobré zbavit se starých návyků, aby vše dobře fungovalo. A nejvíce praktický mi přišel příspěvek od Honzy Kučeříka ohledně elektronické komunikace s úřady. Otevřel mi oči, že nemusím zrovna bydlet v Estonsku, abych si užil komunikaci s úřady jako ve 21. století.

3) Můžete naznačit, co autorského pro iPure chystáte do budoucna?

Filip Brož – Mým největším cílem je oslovit zahraniční redaktory a udělat s nimi rozhovor. Byl bych pyšný, kdyby se mi podařilo vyzpovídat Johna Grubera nebo Federica Viticciho.

Jan Březina – Rád bych pro iPure napsal ucelenou učebnici Apple Fotek a iMovie. Teď řešíme, jakou formou a kdy.

Karel Giebisch – Mé články se týkají specifických funkcí Apple produktů, konkrétně jejich přístupnosti pro zrakově handicapované. Už nyní se můžete těšit na článek o iPhone X, který pojednává o tom, jak je zde řešena přístupnost pro nevidomé bez Home buttonu. Věřte, nebo ne, ale Apple ani v tomhle případě nezahálel.

Lukáš Gregor – Přednostně chci dělat to, co mě nejvíce baví (psát i číst). Zaměřím se na software nebo hardware, který používám delší čas. Nebudou to klasické recenze, spíše zkušenosti, v nichž podstatné tedy bude zhodnocení „produktu“ v kontextu života s ním. V nedaleké budoucnosti to budou nástroje, které používám při plánování nebo při své pedagogické/kreativní činnosti.

Ondřej Holzman – Rád bych nějakým způsobem popsal svou zkušenost s výběrem nového jablečného počítače. Apple nám to totiž vůbec neudělal lehké.

Jiří Hubík – Nesmím ani naznačovat – tak snad jen malý náhled pod pokličku. Obecně se budu věnovat tématu zdraví ve spojení s technologiemi, které nás obklopují. Chystám rozhovory se zajímavými lidmi, kteří používají technologie Applu, a snad zbude čas i na recenze produktů a služeb.

Jura Ibl – Počet pokračování seriálu Úplně jinak o přechodu na iPad zatím neznám ani já sám, ale v příštím roce se určitě začnu věnovat designu iOS, nejen pro vývojáře a lidi s nápady na aplikace, ale i pro uživatele je užitečné chápat možnosti a pravidla, která přináší Apple do svých zařízení.
Jan Kučeřík – Ode mě můžete očekávat články se zaměřením a především na reálné využití iOS v každodenní pracovní a manažerské praxi. Rád se s vámi podělím o zkušenosti z naší firmy, která se zabývá integrací a vzdělávání v oblasti Apple technologií do každodenní praxe ve školství, průmyslu, obchodu a medicíně.

Patrik Pavelka – Koncily a podcasty. S Koncily bych se rád vrhl i na non-Apple témata, podcast budeme doufám neustále vylepšovat (hlavně tu audio kvalitu – jednou ty mikrofony vychytáme, ne, že ne! 🙂

Jan Pražák – To je možná ještě těžší otázka. Zatím jsem přiskočil do vlaku později a témata si vzájemně s Filipem navrhujeme, jakmile nás napadnou. Ale abych trochu naznačil, stále se budu držet zjednodušování práce a možná lehce přidám něco o době, kdy začínal být populární Instagram světově, ale především v České republice. Jak jsem zmínil, považuji se za vyhaslou hvězdičku, která na vlně popularity Instagramu chvilku ujížděla. Tak něco i z té doby.

Petr Škuta – Zakotvil jsem teď ve hrách a herních recenzích. Je to segment dlouhodobě mi nejbližší, cítím se v něm jako ryba ve vodě. Ale chtěl bych také přinést pohled ze školství. Díky mému působení na Ostravské univerzitě a bývalé kariéře středoškolského pedagoga mám z této oblasti mnoho zkušeností.

4) Jaký produkt nebo funkce podle vás symbolizuje rok 2017 pro Apple a proč?

Filip Brož – Jednoznačně iPhone X v čele s OLED displejem, Face ID a novými gesty. Tento krásný kus hardwaru ukazuje budoucnost a já se na ní moc těším.

Jan Březina – Myslím, že úplnou esencí Applu v roce 2017 je iPhone X. Produkt, který přináší přelomovou technologii, odpovídá na řadu volání uživatelů a přesto se mu dostalo velmi nedůvěřivé odezvy médií, protože kritizovat Apple se dnes nosí. Je to skvělý produkt, kteří uživatelé chtějí. Bohužel vše trochu kazí chyby v iOS 11 a nedostupnost, což je pro Apple v roce 2017 také typické. Apple je stále skvělý, ale není dokonalý.

Karel Giebisch – Podle mě tím hlavním, co je pro tento rok typické, je iPhone X. Apple na něm ukazuje, že připravuje něco unikátního a revolučního, co nemá obdoby. A ve své podstatě iPhone X je tím správným produktem, který na tuto oblast rozhodně cílí.

Lukáš Gregor – Produktů, které Apple představil, bylo hodně – na některé si ale ještě vlastně počkáme. On automaticky při takové otázce naskočí obrázek iPhonu X. Patrně právě on symbolizuje Apple 2017 v očích široké veřejnosti. Mě nechává spíše chladným, sleduji dílčí změny, evoluce, která mi dokáže dělat dost možná větší radost, než tyhle „okaté“ skoky. Je to kvalita fotografií. Telefonování přes Apple Watch. Zase funkčnější provázanost mezi iOS a macOS…

Ondřej Holzman – AirPody. Představeny sice byly v roce 2016, ale k většině zákazníků, včetně mě, se dostaly až letos. Pro mě jsou AirPody jedním z nejlepších produktů od Applu za poslední roky, a to hlavně z toho důvodu, jak mi pozitivně dokázaly změnit návyky a přinesly komfort.

Jiří Hubík – Za mě jednoznačně iPhone X. Ne proto, že je to nový iPhone, ani ne proto, že má Face ID nebo OLED displej. Pro mě je to produkt, který ukazuje, jak Apple pracuje, jak uvažuje a že neztratil své dominantní postavení co do inovací a vývoje. Stále určuje tempo a ví, kdy je jeho čas nám to ukázat.

Jura Ibl – Pro mě je to iOS 11. Celá platforma zraje do naprosto samostatné technologie, která se odděluje od zbytku počítačů. To přináší větší nároky a s tím jsou i mnohem lépe vidět nedostatky a chyby, které Apple dělá. Zároveň počítám, že se v příštím roce dočkáme průlomových aplikací, které nikde jinde než v telefonech a tabletech existovat nemohou.

Jan Kučeřík – Pro technicky zaměřené fanoušky Applu je to určitě iPhone X, ale po stránce hardwaru už jsme došli dost daleko. Za mne je daleko významnější, i když ne vždy zatím stoprocentně funkční, iOS 11 a funkce pro iPad a iPad Pro. V roce 2017 se z iOS reálně stává pracovní nástroj, a to je daleko významnější než jakýkoliv nový hardware.

Patrik Pavelka – Jednoznačně iPhone X. Po dlouhé době produkt od Applu, který mě naplňuje radostí, až vášní! Odvážný, hrdý Apple udávající směr celému technologickému světu.

Jan Pražák – Za mně je to kombinace dvou. iPhone 7 a AirPods. K iPhonu 7 mám osobně zvláštní vztah, protože až díky němu jsem vyměnil 4palcový iPhone za větší. A také přinesl větší používání bezdrátových zařízení do našich životů. Tady se to kombinuje s AirPods. Mám je sice teprve chvíli, ale pokaždé, když je vezmu do uší, užívám si bezdrátovou volnost. Hudba je pro mne velkým tématem, a tak je pro mě velmi důležité mít co nejpohodlnější technologii, i když se třeba zvukově nejedná o špičku mezi sluchátky.

Petr Škuta – Původně jsem samozřejmě chtěl říct iPhone X. Jenže mám tušení, že takto odpoví většina. A proto řeknu zcela paradoxně iMac Pro. Jde totiž o dlouhodobý posun toho, jak Apple vnímá profesionály. Sice se stále dušuje, že tuto skupinu uživatelů nikdy neodstaví na druhou kolej, ale poslední roky se k ní chová dost macešsky. Nenaslouchá jí. Přitom to jsou uživatelé obvykle věrní od počátku. A paradoxně iMac Pro je toho skvělým příkladem. Nabízí neskutečný výkon, ale v provedení all-in-one a bez modularity. Apple prostě vidí Pro segment po svém. Otázkou zůstává, jak Pro segment vidí Pro uživatelé a kdo vlastně dnes profesionál je.

5) Jaká máte očekávání od roku dalšího? Čím by nás Apple mohl překvapit a co je naopak sázka na jistotu?

Filip Brož – Sázka na jistotu – Face ID v iPadu a možná i na Macu. Byl bych překvapen, kdyby se Applu podařilo dostat na trh brýle pro rozšířenou (virtuální) realitu, ale spíše si ještě asi rok počkáme. Ke spokojenosti by mi také stačil avizovaný a odložený reproduktor HomePod.

Jan Březina – Kdyby mě chtěli v Cupertinu opravdu příjemně překvapit, tak v lednu by mohla naskočit Siri v češtině, v únoru by k nám mohlo přijít Apple Pay a když do března opraví všechny chyby v iOS 11, tak začnu věřit na zázraky.

Karel Giebisch – Už by konečně mohlo být v České republice dostupné Apple Pay. Následně očekávám představení zcela nového MacBooku a možná i nějakého unikátního produktu. Rozhodně se strašně moc těším na HomePod, jakož i věřím, že se dočkáme iPadu s funkcemi iPhonu X.

Lukáš Gregor – Jsem zvědavý na to, kudy se budou ubírat aplikace pracující s AR (i když to není ani tak moc v rukou Applu). Jsem zvědavý, jestli „jablečný“ reproduktor bude mít nějakou přidanou hodnotu oproti konkurenci a jak dobře bude hrát. Apple by mě překvapil, pokud by nezařízl iPad mini. Apple by mě potěšil, pokud by se rozhodl přistoupit na mnohem pečlivější přípravu nových operačních systémů, i na úkor, že je nebude každým rokem vydávat. Taky tak nějak dlouhodobě sním o tom, kdyby Apple intenzivněji vstoupil do segmentu filmového průmyslu a distribuce. Měl svou vlastní streamovací službu pro filmy i seriály. Jinak za sázku na jistotu považuji to, že Apple svými zařízeními, zejména tedy mobilními telefony, bude znovu cílit na masy, jako jsou blbůstky kolem emoji a třpytivost iMessage.oslovuje velkou skupinu uživatelů. Všelijaké blbůstky kolem emoji a třpytivosti iMessage to dokazují. Neuráží mě to, ale vlastně nudí. Stejně jako reklamy, které Apple dělá. Jsou to takové ty hezky-obrázkové-sady, které nenesou de facto žádnou uměleckou invenci, „jen“ prokazují dobře zvládnuté řemeslo.

Ondřej Holzman – Apple by mě mile překvapil Face ID v MacBoocích, ale to asi zatím není reálné. Jistota je, že Apple bude nadále hromadit další desítky miliard v pokladně a že Tim Cook zůstane CEO.

Jiří Hubík – V příštím roce očekávám větší nástup rozšířené reality a její integrace do každodenna. Již dnes máme aplikace pro iPhone a iPad, které ukazují, jak technologii použít. Věřím, že nejen Apple, ale zejména vývojáři aplikací posunou ARKit na zcela jinou úroveň. Z produktů nás čeká zahájení prodeje iMacu Pro a HomePodu, které už byly představeny. Nečekám v příštím roce od Applu něco převratného. Zcela jistě bude mírně či více inovovat stávající produkty. Mohl by mě překvapit tím, že by uvedl své autonomní vozidlo, ale myslím, že na to si pár let ještě počkáme.

Jura Ibl – Myslím, že mnohé překvapí až se ukáže, že HomePod nemá jinou ambici, než být hezký repráček. Největší překvapení čekám u Apple Watch a iPadů. Prodeje naznačují, že je lidé začínají používat jinak a ten trend bude pokračovat.

Jan Kučeřík – Příjemným překvapením a mým velkým přáním je vylepšování a s tím spojené rychlejší opravy iOS.

Patrik Pavelka – Bojím se, že vše je víceméně jasné. Opravdu se budu těšit až na Apple Glasses, ale i nové iPady, Mac Pro nebo i „obyčejný“ Apple Pencil určitě mile potěší.

Jan Pražák – Osobně bych byl velmi překvapen, kdyby se objevila nová verze iPadu mini. Za mně by klidně mohla být lehce větší, jako se stalo z 9,7″ iPadu na 10,5″. Čtvrtá generace je skvělá, ale občas už pomalu v některých činnostech ztrácí dech. A protože je stále velké množství uživatelů, kterým vyhovuje lehce menší přenosný tablet na cesty, připomíná mi trochu situaci s nahrazením iPhonu 5s iPhonem SE. Stále by to však bylo překvapení. Sázka na jistotu bude, pokud začali pracovat na systému iOS a macOS odděleně a macovský systém vydávali klidně v delších interval. Letos jsme chytili v iOS 11 opravdu hodně chyb a i když se mi mnoho z nich nestalo, hodně uživatelů si letos stěžovalo. Pro mne až iOS 11.2 přinesla velké zrychlení a uživatelskou přívětivost na jedničku. Myslím, že vyvíjet dva takto velké systémy dá hodně práce, aby fungovaly perfektně. A v Applu to tak vždy dříve bývalo.

Petr Škuta – Tak trochu tuším, že přijde iPhone X Plus (nebo jaké bude mít označení), dokázal bych si na to i vsadit. Je to zcela logický vývoj a následovník v řadě. Určitě uvidíme i nějakým způsobem inovované iPady Pro, hádal bych s Face ID. Překvapit by nás mohl třeba nový Mac mini, na který se očividně zcela zapomnělo. Obecně ale mám pocit, že jablečné počítače už dávno nehrají druhé, ale spíše třetí nebo čtvrté housle.

6) Co byste popřáli iPure, co jeho čtenářům a v neposlední řadě co byste si přáli sami?

Filip Brož – Dobrá otázka. Ze své pozice bych mohl napsat, že co nejvíce nových předplatitelů, což je samozřejmě pravda. Bez čtenářů by nikdy iPure neexistoval a jsem moc rád, že se okruh předplatitelů stále rozrůstá. Mnohem důležitější je však kvalitní obsah a spokojení lidé. Naším cílem je i vzdělávat, tedy ukázat, že iPhone není jen obyčejný telefon, ale prodloužená ruka naší mysli a chytrá asistentka v jednom. Jde nám o poctivé příběhy a zkušenosti, ze kterých mohou lidé čerpat. Sám sobě bych pak popřál co nejvíce energie, ještě více nadšení a další skvělé nápady na zajímavá témata a články. Rád bych touto cestou také poděkoval všem redaktorům, editorovi, grafikům a fotografovi za odvedou práci v tomto roce. Za pouhé dva měsíce jsme vytvořili fungující redakci a tým odborníků, na který jsem hrdý. Těším se na nové výzvy.

Jan Březina – Já bych všem přál, abychom si každý pátek s dobrým pocitem sedli k novému číslu a měli z něj radost.

Karel Giebisch – Mým velkým přáním je Siri v češtině. Ne, že by mi v angličtině nestačila, ale především u telefonování a oznamování jmen volajících jde o pokus-omyl.

Lukáš Gregor – Přál bych jim, aby jablečná (či vlastně jakákoliv jiná) technologická zařízení využívali s rozumem. Uměli co nejvíce využít jejich potenciál, aby se jim s nimi lépe žilo, současně aby uměli v průběhu dne žít i bez nich. Je to tak nějak přání i pro mě samotného…

Ondřej Holzman – Trochu se vrátím k první otázce. Přál bych si, abychom se tu za rok sešli a já byl českým čtenářem definitivně poražen a přesvědčen, že dělat takový projekt jako iPure má i u nás smysl. To by byl nejen směrem k našemu magazínu dobrý signál.

Jiří Hubík – iPure bych přál silný tým, hodně elánu, přetrvávající nadšení a samozřejmě spokojené čtenáře. Čtenářům pak přeji příjemné čtení a přínosný obsah dalších vydání magazínu. Co bych si přál sám? Je toho hodně, ale hlavně si přeji více času. To je to, co mi nyní schází nejvíce.

Jura Ibl – Použijte všechny ty zatracený technologie k tomu, ať pracujete míň a žijete víc. To si přeju i já.

Jan Kučeřík – Můžeme si přát, aby byli čtenáři iPure spokojení, a redaktoři, aby neztratili svůj autorský směr. Já dnes všem přeji za mne to nejdůležitější, co každý z nás má, a to je zdraví. Několikrát ve svém životě jsem se přesvědčil, že bez něj to nejde. To ostatní přijde samo, pokud budeme chtít a půjdeme si za tím.

Patrik Pavelka – iPure bych rád popřál, ať nadále vzkvétá a ať redaktory jejich práce naplňuje, čtenářům, ať iPure překonává jejich nejtroufalejší očekávání a ať vždy najdou dost času na přečtení aktuálního čísla, a sobě, ať mi dál Apple nepřestává dělat radost a ať si vždy najdu čas na tvorbu iPure obsahu.

Jan Pražák – Není to přímo přání, přesto jsem rád, že je tolik čtenářů iPure. I když nepatřím k zakladatelům, jsem rád, že můžu být součástí takové skupiny. Zároveň jsem moc rád za jejich odezvu kdekoli na sociálních sítích, v poslední době se mi líbí jejich aktivita na Instagramu. A pro mě osobně? Není to vlastně už v odpovědi číslo 5? 😀

Petr Škuta – Celému iPure bych popřál i nadále odhodlanou redakci, která bude pravidelně přinášet kvalitní obsah. Také věrné a nadšené čtenáře, kteří se na něj opakovaně těší. Ale hlavně ať vše klape jako celek, jedině tak to dává smysl. Čtenářům pak radost z každého čísla, ale také splnění jejich tajných přání. A ať s námi vydrží i nadále. No a co bych si přál sám? Asi více času, ale to chceme všichni 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *