V 17. čísle letošního roku se Michal Kolařík podíval na současný stav Apple Intelligence v EU a jakým způsobem lze vyzkoušet funkce také v Česku. Martin Adámek vysvětlil jak na Revolut a praktické tipy nabízí také Jakub Dressler, a to s Apple Mapami. Andrej Sinu přináší návod na nabíjení Apple zařízení a toto číslo uzavírá Jan Pražák zamyšlením nad odkazem Applu.

Koncem března vydal Apple oficiální verze systémů iOS 18.4, iPadOS 18.4 a macOS Sequoia 15.4, které v Evropské unii zpřístupnily dlouho očekávanou funkci Apple Intelligence. Přestože Apple na své AI postavil marketingovou kampaň při představování nejnovějších iPhonů, po uvedení na trh počáteční nadšení poněkud opadlo. V redakci už Apple Intelligence testujeme, a proto se dnes podíváme na to, co všechno umí a jak ji nejlépe využít.

Mapy jsou nejlepší na trhu! Za tím si stojím a nejspíš stát budu ještě dlouhé roky. Většina lidí kolem mě to tak ale nemá a já vlastně nevím proč. To, jak jsou nakreslené, jak jsou propojené se zbytkem systému – to prostě nemá konkurenci. Dnes se chci podívat na Mapy trochu detailněji a doufám, že vám dám nějaké tipy, o kterých jste ještě neslyšeli.

Nabíjení je základní součástí každodenního používání jakéhokoliv mobilního zařízení, a u produktů Apple to platí dvojnásob. I když se může zdát, že stačí „prostě připojit kabel“, svět nabíjení je plný změn, vývoje a optimalizací, které stojí za to znát. Vědět, jak správně nabíjet svá zařízení, může mít zásadní vliv na životnost baterie, rychlost nabíjení i celkový uživatelský komfort, protože co je horšího než přijít do fitka a zjistit, že jsou AirPods vybitá? Samozřejmě si dělám srandu.

Řekne-li se Revolut, pak nejspíš tušíte, o co kráčí. Řada z vás jej bezesporu používá a řada z vás tady o něm přinejmenším nejednou četla. Ano, jedná se o společnost, u níž jste sami sobě bankovními úředníky, a u níž si sami rozhodujete, kolik účtů v jakých měnách si založíte, do jakých komodit budete investovat, a s jakými akciemi budete obchodovat. A to vše hezky ze svého iPhonu v teple svého domova bez nutnosti návštěv nějaké bankovní instituce.

Když jste kupovali jednu z prvních verzí dnešního iPhonu, asi jste tehdy ještě nepřemýšleli nad tím, jaký odkaz s ním Apple zanechá. Co bude v myslích lidí, když uvidí jeho logo, produkt nebo osoby, které stály za jejím vznikem. Za dva roky nás čeká 20 let od prvního chytrého telefonu bez klávesnice od Applu. Co bude odkazem, na který budou lidé vzpomínat?

V 17. čísle letošního roku se Michal Kolařík podíval na současný stav Apple Intelligence v EU a jakým způsobem lze vyzkoušet funkce také v Česku. Martin Adámek vysvětlil jak na Revolut a praktické tipy nabízí také Jakub Dressler, a to s Apple Mapami. Andrej Sinu přináší návod na nabíjení Apple zařízení a toto číslo uzavírá…

Loni jsme se na začátku května dočkali nových iPadů Pro a Air. Chystá Apple nějaké představení produktu ještě před červnovou WWDC? Určitě to nebude iPad Air, který dostal nedávno update, ale kandidátů z řad hardwaru je pořád dost. Čekání na další novinky, ať už budou kdykoliv, nám Apple vyplnil hned dvojicí reklam na Mac, které…

V 16. čísle letošního roku se Michael Vita vydal zpět do minulosti do roku 1984 za ikonickým Macintoshem. V rubrice “Jak na” se David Štanc zaměřil na Hesla a Andrej Sinu podal tipy jak na životnost MacBooku. Honza Březina se podíval na současnou situaci kolem cel ve Spojených státech a radí, kdy a jak pořídit nový Apple. Karel Oprchal se pak podíval na nový Mac Studio a výkon čipu M3 Ultra.

Počítač Apple Macintosh, uvedený v roce 1984, nebyl pouze novým produktem – byl to symbol začátku nové éry výpočetní techniky. Jeho vývoj však nezačal pod vedením Steva Jobse, jak si mnozí myslí. Původním duchovním otcem projektu byl Jef Raskin, humanista a počítačový odborník, který v Applu prosazoval myšlenku jednoduchého, cenově dostupného a uživatelsky přívětivého počítače pro běžného člověka.

V dnešní turbulentní době je opravdu těžké se rozhodnout, kdy a jakým způsobem pořídit nové zařízení Apple. Z Cupertina zní, že přijde spousta skvělých novinek, ale do hry vstupují americká cla na Čínu a nikdo neví, jaké budou ceny. Vyplatí se čekat nebo nakoupit? A má smysl produkty od Applu dnes kupovat nebo je lepší splátkový prodej, leasing či pronájem?

Apple Intelligence je zatím úplný propadák. Z Applu se proslýchají různé zvěsti, uživatelé funkce nevyužívají, nikdo o nich ani nenatáčí videa, Apple Intelligence jako by nikdy nebyla ani ohlášena. Nemluvě o tom, že v Česku jsme se s Apple Intelligence doposud nedostali dále než na konec jejího představení na WWDC 2024. Apple ale svoje angažmá v AI nerozjíždí jen na jedné koleji. Zatímco ještě nelze umělou inteligenci využívat systémově, lze ji aspoň solidně provozovat a utvářet. O tom je nový čip M3 Ultra. 

Pořízení MacBooku je často investicí na dlouhé roky, ať už ho používáte denně k práci, ke studiu nebo pro volnočasové aktivity. Přestože patří mezi nejspolehlivější a nejodolnější zařízení na trhu, bez základní péče se i on může začít zpomalovat, přehřívat nebo zbytečně rychle stárnout. Dobrou zprávou je, že s několika jednoduchými návyky můžete výrazně prodloužit jeho životnost, zachovat vysoký výkon a odložit nutnost výměny o roky. V tomto článku vám představíme 10 praktických tipů, jak se o MacBook starat, aby vám ve skvělé kondici vydržel co nejdéle.