Pandemie a dlouhý lockdown změnily v mnohém náš přístup k práci a postavily před nás nové výzvy. Mnoho lidí si uvědomilo, že lze pracovat na dálku a být přitom efektivní. Právě digitální efektivita v nových podmínkách je ústředním tématem naší další iPure konference. Ta bude opět probíhat on-line prostřednictvím platformy ZOOM. Těšíme se na vás 15. listopadu 2021 od 9:00 do 17:00 hodin.
O čem a pro koho konference je?
Ústředním tématem konference je digitální efektivita v nové době. Záměrně jsme oslovili širší spektrum řečníků s přesahem i mimo Apple komunitu, kteří mají co říct. Našim cílem je vám ukázat nové možnosti práce, naše osobní worfklow, tipy/triky a nastínit budoucnost. Z každé přednášky si odnesete cenné zkušenosti, které ihned můžete začít využívat ve své praxi.
Konference je určena všem, kteří chtějí zvýšit svou efektivitu s využitím moderních technologií. Je jedno jestli s Apple produkty začínáte nebo je používáte dlouhodobě. Doba před nás klade nové výzvy, kterým je potřeba se přizpůsobit. Budeme řešit digitální přehlcení, práci na dálku, organizaci času a projektů nebo práci s myšlenkami a prolínání fyzického a virtuálního prostředí.
Kdy, kde a za kolik?
Konference proběhne 15. listopadu 2021 od 9:00 do 17:00 v on-line podobě prostřednictvím platformy ZOOM. Účastníci konference budou mít k dispozici nejen živě streamované přednášky, ale i možnost klást prostřednictvím chatu otázky prezentujícím.
Na konci každého 45 minutového bloku počítáme s prostorem na jejich zodpovězení. Základní vstupné na celodenní on-line konferenci je 1590 Kč. V jeho ceně je obsažen on-line přístup k celému programu s možností pokládat dotazy přednášejícím.
Nabízíme i možnost neúčastnit se on-line, ale zakoupit pouze záznam konference za 990 Kč.
K dispozici je i zvýhodněný balíček on-line účasti a přístupu k záznamu akce za 1990 Kč.
Program
9:00 – 9:45 Digitální poznámky jinak (Filip Brož, Twitter, Instagram)
Od iPadu k papíru a zpět k digitálu. Přesně tak by se dala shrnout cesta Filipa za poslední rok. Ten aktuálně každý den používá na poznámky a osobní agendu nejen iPad (iPhone), ale nově i digitální „tablet“ reMarkable 2. Jde to dohromady? Jaké jsou jeho tipy/triky pro editaci poznámek, ToDo listy, zápisy z porad či čtení knih. Vše důležité vysvětlí a ukáže během své přednášky.
10:00 – 10:45 Jak se soustředit, když plníte sto úkolů (Honza Březina, Twitter, Instagram)
Máte před sebou desítky úkolů, atakují vás desítky klientů a kolegů a vy se potřebujete soustředit na dokončení své agendy a neztrácet efektivitu při kreativním procesu. Přesně toto je dilema, před které mě postavila nová doma. Místo několika dlouhodobých projektů jsem se musel přesunout k desítkám mikro projektů a přitom neztratit focus.
V přednášce se dozvíte, jakým způsobem jsem s využitím nových možností Apple platformy našel balanci mezi vnějším světem a svým vnitřním tvůrčím procesem.
11:00 – 11:45 Technologie – výhra nebo zlo? (Filip Molčan Twitter)
Technologie v posledních třiceti letech změnily celý náš svět, ale byla to změna skutečně k lepšímu? Trávíme hodiny u obrazovek různých zařízení, business se tak zrychlil, že schůzka, kde se dobereme výsledku, je spíš zázrakem. Nejlepší mozky na světě se snaží programovat sociální sítě a hry pro děti tak, aby vyvolávaly behaviorální závislost. Technologie milujeme, baví nás každá novinka od Applu, ale je tohle ta správná cesta?
Polední přestávka
13:00 – 13:45 Digitální život budoucnosti ve všech realitách a vesmírech (Danek Březina, Twitter)
Před několika lety jsme začali slýchat, že rozšířená a virtuální realita jsou budoucnost. To je ta další velká věc ve světě technologií. Ukázalo se, že je ale vývoj velmi náročný a čeká nás spousta slepých cest. Vedle Applu se o vývoj v oblasti virtuální a rozšířené reality zasloužil Oculus, potažmo Facebook. Jak si obě dvě firmy vedou, co nabízejí svým zákazníkům a kdy budete mít první meeting ve virtuální realitě? A jak do toho všeho zapadá bájný metaverse?
14:00 – 14:45 Můj systém v Obsidian (Dan Gamrot, Twitter, Instagram)
Osobní produktivita není o hledání dokonalých aplikací. Více, než nástroj, jsou důležité návyky, které do svého systému přenesete. Vybrat správné úkoly, naplánovat je na správný čas. Odmítat a škrtat nedůležité závazky. Používat hlavu ne jako paměťové médium, ale jako nástroj pro tvůrčí myšlení.
Ačkoliv je nástroj druhotný, může vám značně ulehčit práci na zmíněných disciplínách. Nemám rád roztříštěnost a to se projevuje i na způsobu mé organizace práce. Své úkoly, termíny, poznámky z knih, podcastů a školení jsem před několika měsíci přesunul do jediného nástroje – Obsidianu. Stejně tak jsem z něj vytvořil databázi checklistů a psací stroj. Využívám jej na vše, co se týká jak práce, tak osobního a rodinného života. Prostě mám vše pod jednou střechou. A věřte, že pro Obsidian nadchnu i vás.
15:00 – 15:45 Digitální Agnosticismus – buďte multiplatformní (Marek Hajn, Twitter, Instagram)
Název zní složitě, obsah je jednoduchý. Ačkoli miluji Apple, mám rád technologie obecně a lákají mě služby, aplikace, technologie a zařízení i mimo ekosystém Apple. Ten, jak víme, je vcelku uzavřený, z čehož plynou jasné výhody, ale taky značná omezení.
Může být jinde „tráva zelenější”? Ano i ne. Záleží na vašich preferencích a ochotě udělat změnu.
Já jí udělal a doteď z ní těžím. Pojďme se spolu podrobněji podívat na to, jak být multiplatformní, nebo také digitální agnostik.
16:00 – 16:45 Mobilní telefon za 5 let, aneb doba ohebná? (Martin Pultzner, Twitter)
Je budoucnost mobilních telefonů ohebná, skládací či minimalistická? Co nás čeká v kontextu aktuálních událostí a hardwarových novinek? Martin v praxi používá třetí generaci Samsung Galaxy Fold a nemůže si ho vynachválit na jakékoliv činnosti. Jaký je jeho recept na úspěch? Bude i iPhone jednou skládací?