Revolut je oficiálně v Česku a do konce roku u nás cílí na 100 tisíc uživatelů

Tak nám začalo léto – čas prázdnin a dovolených a s tím spojené cestování po zahraničních destinacích, kde nabíráme, společně s celou rodinou, síly po náročných pracovních měsících. Asi není tajemstvím, že naše dovolené spotřebují notnou dávku rodinných úspor. Už jen samotná směna z české koruny na zahraniční měny nás stojí nemalé poplatky a směnné kurzy jsou v řádech korun vyšší než ty mezibankovní, s kterými se obchoduje v rámci devizových aktiv.

Najdou se ale služby, s jejichž pomocí můžeme značně ušetřit. Jednou takovou je britský fintech Revolut, který se specializuje na snadné platby kdekoliv na světě.

Revolut založil Nikolay Storonsky, britský podnikatel ruského původu. K založení jej vedla neblahá zkušenost s vysokými poplatky mezibankovních transakcí při převodu peněz na jinou měnu. Nikolay pracoval jako obchodník významné bankovní instituce a byl často na cestách. Hledal, zda na trhu není nějaké multiměnové řešení, které by snížilo náklady na převod měn, což by v důsledku vedlo ke snížení nákladů jeho pracovních cest. Takové řešení nenašel, a tak v roce 2015 založil společně s Vladem Yatsenkem startup Revolut.

Revolut

Od konce května letošního roku je služba Revolut oficiálně dostupná v České republice, kdy zde získala plnou podporu. Služba u nás fungovala již dříve a měla více jak 30 tisíc uživatelů, ale od konce května konečně přijímá české korunu. To znamená, že na ni nahrajete bez problémů české koruny a můžete naplno využívat výhod mezibankovních směnných kurzů. Díky tomu chce mladá, ale velmi rychle rostoucí firma do konce roku 2018 v Česku získat dalších 70 tisíc zákazníků.

S podporou české měny se stala služba Revolut dostupnější běžným uživatelům, a proto jsem oslovil zástupce společnosti a požádal o rozhovor. Na mé otázky odpovídal Stefan Bogucki, PR & Community Manager Revolutu.

Revolut

Proč bychom měli mít účet u Revolutu, jaké jsou jeho výhody?

Revolut je britský fintech specializující se na snadné platby kdekoliv na světě. Jednoduše si můžete dobít virtuální účet jednou z podporovaných měn a následně kdekoliv zaplatit stejně jako s běžnou kartou od banky. Rozdíl je v kurzu, za pomoci kterého se převádí různé měny mezi sebou. Revolut totiž využívá výhodné mezibankovní kurzy, a tak ušetříte na směně. Kromě této výhody nabízí další produkty jako virtuální karty na jedno použití, veškeré výběry zdarma do 200 eur měsíčně, automatické cestovní pojištění při vycestovaní do zahraničí a mnoho dalších produktů.

Dnes jsou k dispozici dvě varianty pro osobní účty – Free a Premium. Letos by měla být spuštěna třetí varianta, a to Metal Premium. Kdy se na ní můžeme těšit a jaké výhody přinese?

Uvedení karty Metal očekáváme velmi brzy. O veškerých detailech vás budeme informovat s jejím oficiálním uvedením.

Revolut zároveň nabízí Business řešení, které nyní využívá více než 20 tisíc firemních uživatelů. Můžete nám toto řešení více představit? V čem je pro firmy zajímavé? Které z českých firem tuto službu využívají?

Hlavní výhodou Business řešení Revolutu je, že můžete držet, přijímat a vyměňovat 25 měn bez jakýchkoli směšných bankovních poplatků. Platforma opět používá reálný mezibankovní směnný kurz, nabízí pro vaše zaměstnance předplacené karty, které lze snadno sledovat, a nabízí připojení API.

Koncem dubna jste oznámili rozšíření podpory v České republice, respektive pro českou korunu. Co to pro české zákazníky znamená a jakou výhodu to přínáší?

Největší benefit je ten, že nyní lze nabít Revolut účet skrze platební karty rovnou v českých korunách. Dříve bylo možné nabití pouze v eurech, případně v českých korunách přes SEPA platbu, ale ta je obvykle zpoplatněna. Nyní toto odpadá a lze jednoduše nabít účet v korunách, převést prostředky na zahraniční měnu skrze mezibankovní kurz a následně platit.

Revolut

Vím, že účet Revolut má u nás přes 30 tisíc uživatelů. Máte zpětnou vazbu, jak často službu využívají, případně kolik uživatelů ji denně používá?

Vidíme, kolik transakcí za měsíc probíhá a jaká je jejich hodnota, bližší statistiky zatím nemám bohužel k dispozici.

Uvažujete o jazykové podpoře zákazníků v Česku, tedy o překladu aplikace a webu do naší mateřštiny?

Jsme si vědomi, že spolu s růstem české komunity uživatelů Revolut roste i potřeba lokalizace aplikací do českého jazyka. Zatím nemůžeme sdělit konkrétní datum.

Revolut

Někdy v loňském roce jsem četl, že Revolut bude podporovat Apple Pay. Kdy se na toto propojení můžeme těšit?

Vyjednávání s Google Pay a Apple Pay stále probíhají, a proto nemáme konkrétní datum zahájení.

Můžete nám nastínit, jaké novinky nás v letošním roce ještě čekají?

Mnoho nových Revolut prvků je v přípravě a probíhají beta-testy. Jakmile budou připraveny, představíme je komunitě a médiím. Jedním z největších dlouhodobých plánů je investiční platforma, která byla nedávno globálně představena.

Pokud chcete vědět více informací o službě Revolut, o tom, co vše s ní získáte, jak funguje a jaké jsou její výhody a nevýhody, podívejte se na záznam mého webináře „Vše o Revolutu“.

Zároveň pro vás připravujeme letní kurzy, na kterých se společně podíváme na praktickou stránku služby Revolut a kde si každý z účastníků nastaví svůj účet a získá platební kartu zdarma. Sledujte naše sociální sítě a již brzy se dozvíte více.

1 komentář

  1. Trochu jak rozhovor s českým politikem

    nemám statistiku
    nemám údaje
    zatím o tom nemohu mluvit

    Ale je fajn, že se vám tyto rozhovory se zahraničními hosty daří.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *