Peak Design Mobile – Everyday Case a Creator Kit

Everyday Case

Tak dlouho jsem na něj čekal a vyhlížel – kryt Peak Design Everyday Case na můj iPhone 13 Pro. Může se zdát, že kryt je prostě kryt. Není na něm co vymýšlet. Já si to úplně nemyslím a rád zkouším nové věci dle toho, co aktuálně potřebuji. Zároveň Everyday Case není jen další kryt, ale vstupní brána do ekosystému Peak Design Mobile. O čem je řeč?

Produkty Peak Design asi netřeba představovat. Na stránkách iPure jsme jim věnovali hodně pozornosti. Vzpomenu jen poslední velký seriál o cestování s batohy Peak Design. Přečíst si můžete i samostatné recenze jednotlivých zavazadel či batohů. Před více než rokem se začalo šuškat, že Peak Design chystá něco nového. Slovo dalo slovo a spustila se kampaň Mobile. Ihned jsem věděl, že tohle bude něco.

Chcete PDF verzi tohoto článku? Stáhněte si ji zdarma.

Jeden držák vládne všem

Všechny produkty této americké firmy jsou do posledního detailu dotažené a vyladěné. Vzájemná kompatibilita a funkčnost je totální samozřejmost. A to platí i o řadě Mobile – ekosystému krytů, držáků a nabíječek pro telefony. Společným jmenovatelem je revoluční upevňovací systém SlimLink, který v krytu telefonu zabírá pouhých 2,4 mm tloušťky, ale umožňuje ultra pevné a bleskurychlé upevnění jednou rukou. Ano, tušíte správně. Díky SlimLink můžete k vašemu iPhonu připojit cokoliv z řady Mobile.

Everyday Case

Jak už jsem avizoval, vstupní branou je kryt Everyday Case. Díky němu můžete na iPhone připevnit další příslušenství. Aktuálně mám kromě krytu k dispozici i Creator Kit, o kterém se zmíním později. Začněme u krytu.

Smoking pro váš iPhone

Everyday Case dokonale padne na můj iPhone 13 Pro. Je evidentní péče o každý detail, například lehký výřez pro horní mikrofon či konektory a reproduktory. Je to prostě dokonalý oblek pro vaše zařízení. Everyday Case je tenký 2,4 mm, na stranách pogumovaný a na zadní straně s jemným nylonovým povrchem.

Signifikantní je magnetomechanický systém SlimLink, do kterého se zahryzne kompatibilní příslušenství, například držák na motorku, do auta, na zeď, stojánek či nabíječky. Everyday Case je přitom kompatibilní s nabíječkami MagSafe, což jsem rád, jelikož je využívám pro nabíjení.

Na spodní straně je také prostor pro kotvičky Anchor od Peak Design. Díky nim můžete iPhone přichytit například k popruhům Peak Design či iPhone ještě více zabezpečit. To se bude hodit zvlášť v náročných podmínkách.

Everyday Case

Sbohem pop sockets

Pokud máte rády poutka pop sockets (ano, myslím na vás, dámy), jistě oceníte verzi Everyday Case s poutkem. Při nepoužívání magneticky drží v rovině krytu, při používání prostrčíte jen jeden prst a už můžete používat. Praktické pro fotografování i běžnou konzumaci.

U Peak Design mysleli i na ochranu vašich čoček. Vše je dokonale kryté a schované. Kryt v ruce vůbec neklouže, velmi dobře se drží a zároveň cítíte, že nikde není nic volného. Prostě sedne jak dokonalý smoking s váhou 40 gramů.

SlimLink aneb spojení jak z betonu

Když jsem poprvé viděl magnetomechanický držák SlimLink, měl jsem trochu strach, jak to bude celé držet. Už jsem pár podobných řešení viděl v minulosti a nebylo to úplně ono. Můj strach skončil s prvním cvaknutím. Takhle pevný „stisk“ jsem ještě neviděl. Držák se ani nehnul. Rozhodně nemám strach ho vzít do extrémních podmínek, typu lyžování, motorka či jiné sporty. Díky systému SlimLink a vhodnému držáku můžete z iPhonu udělat akční kameru jedna dvě.

Při detailním zkoumání SlimLinku si jistě všimnete, že pod okrajem je ještě prostor, do kterého se držák zakousne a jen tak nepustí. Tedy pustí, pokud zmáčknete k sobě dvě tlačítka (reálně stačí zmáčknout jednou z obou tlačítek), což zvládnete i jednou rukou. Vše je velmi rychlé a praktické.

Everyday Case

Creator Kit

Rád natáčím vlogová videa pomocí iPhonu. Zároveň mám široké příslušenství z kamer GoPro a Insta360. K tomu používám držák Peak Design Capture a destičku, díky čemuž bylo jasné, jaké příslušenství potřebuji k Everyday Case. Creator Kit – univerzální držák na telefon, který lze připevnit ke stativům, držákům GoPro, držákům se stativovým šroubem 1/4″-20 a k držáku Peak Design Capture.

Nemusím tak s sebou vždy nosit akční kameru a vystačím si s iPhonem a Creator Kitem. Mám v plánu, že ho vezmu i na běhání a některé své ultra maratony, které mám v plánu pro letošní rok. Nasadím iPhone, připevním na tělo či malý monopod (stativ) a mohu vyrazit. Díky držáku Capture mohu mít iPhone i přímo na těle a ruce stále volné, což je při sportu velmi žádoucí. iPhone přitom mohu upevnit, jak na výšku tak i šířku, což je pro instagramová videa příjemný bonus. Nechybí ani možnost náklonu a přesného úhlu pro dokonalý záběr.

Everyday Case

Mnoho způsobů využití

O samotném Peak Design Capture jsem psal v iPure velkou recenzi, takže jistě přijdete na další možnosti použití. Není jich totiž vůbec málo. To vše díky ucelenému ekosystému, který začíná u jednoho krytu a končí u zavazadel a cestování. Pokrývá vše, co potřebujete pro svůj aktivní život.

Peak Design Everyday Case pořídíte pro iPhone 11 a novější. Sami si pak zvolíte, zda chcete i poutko, či nikoliv. Osobně jsem zvolil čistou variantu bez poutka. Nejsem cílovka pro tento typ uchycení. Creator Kit rovněž zakoupíte na stránkách Peak Design v sekci Mobile. K dispozici je řada dalšího příslušenství, na které si brousím zuby, a jakmile bude dostupné, určitě o něm uslyšíte.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *