Volné ruce při focení s Peak Design Capture

Peak Design Capture

Volné ruce a bezpečí. Dvě slova, která rádi slyší nejen fotografové a tvůrci jakéhokoliv obsahu. Není nad to, když víte, že je vaše technika v bezpečí a kdykoliv k dispozici. Pokud fotíte nebo natáčíte videa, jistě mi dáte za pravdu, že technika by měla být stále v pohotovosti. Většinou není čas přístroj hledat a vytahovat. Z toho důvodu jsem si velice oblíbil držák Capture od Peak Design, a to nejen pro svůj fotoaparát, ale i pro akční kamery.

 

Peak Design je pro mě něco jako Apple, je to lovebrand, u kterého, když jej jednou začnete používat, není cesty zpět. Důkazem toho jsou mé četné recenze na těchto stránkách, ať už na jejich batohy, messenger brašny, stativ či cestovatelské doplňky. Capture se sadou P. O. V. Kit pro akční kamery je jen další třešničkou na dortu. Za okny to tak sice nevypadá, ale léto se blíží a fotoaparát v letních měsících ocení mnoho z vás.

Chcete PDF verzi tohoto článku? Stáhněte si ji zdarma.

Kde a jak nosíte zrcadlovku? Jednoduchá otázka – většina lidí mi odpoví, že na krku nebo v nějakém batohu. Ale co když to jde i jinak, například za opaskem kalhot, na popruhu, bederním pásu, ramenním pásu a tak dále? Držák Capture je na první pohled obyčejná duralová destička, která však ve vašem workflow při každodenním fotografování získá nezastupitelné místo. Jak již bylo řečeno, stačí ji jen umístit na vhodné místo. Kovový držák pomocí jednoduchého mechanismu snadno umístíte za opasek nebo například, jako já, na ramenní popruh batohu Peak Design Everyday Backpack. Výsledek?

Peak Design Capture

Kdykoliv a kdekoliv můžete jednoduše svou DSLR, bezrcadlovku či kompakt zasunout do tohoto držáku – a máte volné ruce. Oproti popruhu je fotoaparát pevně fixován při chůzi, jízdě na kole, nebo při pohybu ve studiu. Na rozdíl od brašny lze z Capture fotoaparát rychle odpojit pouhým stiskem tlačítka. Záleží jen na vás, v jakém úhlu fotoaparát do Capture umístíte. Říkáte si, že to neunese vaši těžkou zrcadlovku s teleobjektivem? Myslím si, že ano – nosnost Capture je až 90 kilogramů.

Nenápadný pomocník

Nemusíte se ani obávat, že by vám vaše drahocenné zařízení, spadlo na zem. Fotoaparát vyjmete pouze stiskem tlačítka s pojistkou. Jakmile máte vyfoceno nebo natočeno, pouhým nasunutím a automatickým zacvaknutím vrátíte své zařízení zpět do Capture. A máte volné ruce. Jako rodič vím, o čem mluvím, když chci fotit, a ještě se u toho musím starat o koloběžku a odrážedlo svých dcer.

Snadněji se mi také manipuluje s další technikou a především pak objektivy. Jednou mohu umístit Capture za opasek u kalhot, jindy ho dám na batoh. Záleží jen na kontextu a mých potřebách. Capture se může pochlubit anodizovaným povrchem a ergnomickým designem. Rozhodně vám nebude při práci překážet. Ve výsledku je jedno, zda fotíte nebo natáčíte v profesionálním studiu nebo se chystáte na rodinnou dovolenou či na výlet na kole nebo motorce.

Peak Design Capture

Capture je vhodný pro jakýkoliv fotoaparát. Na spodní stranu svého zařízení jen umístíte stativovou destičku kompatibilní s Arca-Swiss. Ta je součástí balení. Pokud ji však již máte, v nabídce je Capture i bez destičky. Samozřejmostí je kompatibilita s Travel Tripod od Peak Design.

Ideální pro akční kamery

Máte akční kameru typu GoPro Hero, DJI Osmo Action nebo Insta360? Se sadou P. O. V. Kit se Capture promění na držák akčních kamer, a snadno tak zaznamenáte video z vlastního pohledu. Pokud sledujete mé sociální sítě, tak jistě víte, že akční kamery mám velmi rád a pravidelně je testuji a používám pro natáčení různých vlogů.

Stačí jen umístit sadu P. O. V. Kit na akční kameru a vložit do držáku Capture. Díky tomu vím, že nikdy nepřijdu o své záběry. Stejně lehce, jako vyndáte z Capture fotoaparát, vyndáte i akční kameru. Případně můžete zapnout časosběr a natáčet videa z úhlu, který potřebujete.

Peak Design Capture

Při troše kreativity, můžete sadu P. O. V. umístit do držáku Capture a následně na nějaký popruh kolem vaší lyžařské boty, helmy či hrudník. Meze se nekladou. Rázem získáte jedinečné úhly pohledu.

Osobitý styl

Osobně jsem to testoval například během jízdy na elektrickém skateboardu, o kterém bude na těchto stránkách brzy řeč. Capture s P. O. V. Kitem je však fajn i na obyčejnou chůzi a výlety do přírody. Kdykoliv můžete prohodit fotoaparát a akční kameru. Myslím si, že oba produkty se vzájemně skvěle doplňují.

V P. O. V. Kitu také naleznete doplňkové příslušenství, například podložky, šrouby nebo kolínka ve tvaru „J“ pro alternativní umístění. Bonusem je textilní pouzdro z mikrovlákna pro pohodlné přenášení. Já jsem spokojen – ostatně jako se všemi produkty od Peak Design.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *