GameClub – alternativa pro Apple Arcade a App Store

GameClub

Slovo GameClub jsem poprvé viděl na stránkách zahraničního magazínu MacStories. Ten nabízí předplatitelům, podobně jako iPure, každý týden speciální obsah. MacStories si platím již několik let a každý pátek si čtu, co je nového ve světě Apple. Čas od času se zde najdou i nějaké soutěže o aplikace a promo kódy zdarma. Světe div se, ono to vyšlo a nedávno jsem obdržel roční členství v GameClub zdarma. O co jde?

Představte si další App Store či Apple Arcade pro hry. GameClub stáhnete jako aplikaci normálně v App Store, a to zcela zdarma. Po spuštění vás přivítají dlaždice a obsah, jako je tomu v App Storu, avšak pouze s nabídkou her. GameClub se specializuje na klasické hry a menší nezávislé vývojáře. Říkají tomu hráči pro hráče.

Klasické „zapomenuté“ hry pro iOS

Už při prvním pohledu je jasné, že tady nenajdete velká herní studia. Na první dojem jsou tu spíše jednodušší hry s primitivní grafikou. Prostě zapomenuté klasiky. Avšak nenechte se mýlit, najdou se zde i zajímavé kousky. Jako obvykle nechybí kompletní spektrum všech žánrů – logické hry, adventury, strategie, střílečky, simulátory, retro hry nebo RPG.

GameClub

U každé hry vidíte její kompletní popis, podporované externí ovladače a samozřejmě i herní trailer. U mnoha titulů lze nalézt i hodnocení či recenze prestižních herních magazínů, například Metacritic, GamePro či TouchArcade.

Podobně jako v Apple Arcade a App Store i zde naleznete poutavé příběhy ze zákulisí vývoje jednotlivých titulů, různé žebříčky a aktuálně doporučené hry. Čím více hrajete, tím také získáváte více ocenění v rámci vašeho účtu. Nechybí ani podpora pro multiplayer.

Jak to funguje?

Jak už jsem uvedl, stačí si v App Store stáhnout appku GameClub, vytvořit účet a využít měsíční zkušební období. Následně si vyberete hru, a jakmile kliknete na tlačítko Play, přesměruje vás to zpět do App Store, kde si hru stáhnete. Po instalaci se stačí přihlásit svým účtem z GameClubu. Některé tituly sami poznají, že účet již máte vytvořený, a můžete se pustit do hraní. Hry můžete hrát nejen na iOS zařízeních, ale i na Androidu.

Mezi tituly, které mohu doporučit, rozhodně patří Minigore, kde ve formě malého hrdiny musíte kosit nestvůry na omezeném prostoru. Prostě tradiční střílečka se vším všudy, na kterých jsem vyrůstal.

GameClub

Velmi podobná je i Super Crate Box, avšak ke střílení si ještě přidejte skákání jako u Maria. Pokud máte rádi RPG, nadšeni budete z Orc. Jednoduchá adventura, kde vylepšujete svoji postavu a procházíte světem fantasy. Pokud si chcete naopak odpočinout, doporučuji velkou kočku alias Mr. Whiskers ve hře The Big Journey. Máte rádi bitevní pole? Zkuste Warpack Grunts. A co takhle surfování? S Infinite Surf si můžete sjet svou nekonečnou vlnu.

Ručně vybrané tituly

V GameClub aktuálně naleznete více než 70 klasických her pro iOS. Pro kontext je fajn uvést, že za vývojem stojí Eli Hodapp, bývalý šéfredaktor magazínu TouchArcade. Důležité je také zmínit, že žádná z her nenabízí další in-app nákupy či reklamy. Jediné, co musíte, je platba členství v GameClubu. Předplatné vás vyjde na 5 dolarů měsíčně, tedy zhruba sto korun.

Musím pochválit, že zde na jednom místě najdu velmi kvalitní hry. Je jasné, že vás asi neosloví vše, ale skutečné perly se zde rozhodně najdou. Myslím si, že minimálně trial verzi byste měli vyzkoušet, za to nic nedáte. Každý týden pak editoři GameClubu vybírají a přidávají nové tituly, píší k nim příběhy a nabízejí pohled do zákulisí. Kdykoliv se můžete poměřit s vašimi virtuálními přáteli anebo si dokonce přímo proti sobě zahrát.

GameClub

Také se mi líbí, že si mohu k iPadu připojit bezdrátový ovladač od PlayStation či jiný gamepad. Všechny hry také můžete hrát zcela offline, kdykoliv a kdekoliv. Stačí jen vyzkoušet. Přeji fajn zábavu.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *