S Apple Watch Ultra po Španělsku

AW ultra

Filipa Molčana nemusíme dlouho představovat. Na stránkách iPure jste již mohli nalézt nejen jeho články, odpovědi na otázky v Koncilu nebo samostatný rozhovor. Filip je mimo jiné velký cestovatel a sportovec, který ještě před pár týdny na svém zápěstí nosil sportovní hodinky Suunto. Nyní jeho zápěstí zdobí nové Apple Watch Ultra, o kterých se rozpovídal v novém rozhovoru. Filip se vrátil z putování po Španělsku, kde měl mnoho příležitostí nové hodinky otestovat. Jak se mu dařilo? A co si o Apple Watch Ultra myslí?

Filipe, máš za sebou putování s Apple Watch Ultra po Španělsku. Jaké to bylo?

Bylo to skvělé, týden putování po horách a horských městečkách, krásná příroda, noční obloha, bolavé nohy, smradlavé tělo, prostě všechno, co k takovému výletu patří.

Chcete PDF verzi tohoto článku? Stáhněte si ji zdarma.

Je něco, co tě u nových hodinek překvapilo? Co baterie a GPS?

Hodně pozitivně mě překvapila výdrž hodinek při zapnuté aktivitě, tedy s GPS a snímáním srdečního tepu. Chodili jsme zhruba 12 hodin denně a večer hodinky ukazovaly stále polovinu baterie. To už není moc daleko od výdrže Suunto 9 Baro. Když totiž tam zapnu aktivitu bez šetření baterie, dopadnou velice podobně. Přiznám se, že po uvedení jsem tohle nečekal. Když budete mít aktivitu vypnutou, jsou na tom Apple Watch Ultra naopak oproti outdoorovým hodinkám výrazně hůře – Suunto nebo Garmin vydrží nabité týdny. Ale ruku na srdce, tyhle hodinky si kupujeme, abychom své sportovní výkony sledovali.

AW ultra

Když srovnáš Apple Watch Ultra a své oblíbené Suunto. Kdo je vítěz? Prodáváš nějaké hodinky?

Mám Suunto rád, ale myslím, že se na ně začne v šuplíku trochu prášit. Nejsem vrcholový sportovec, ale výdrž a odolnost minulých generací Apple Watch byly důvody, proč jsem zakotvil u Suunta. Teď ale mohu používat hodinky ke sportovním aktivitám i k městskému životu. Hodinky mi odemknou iPhone, když mám respirátor, odemknou počítač, najdou telefon, zaplatím v krámu apod. Tohle prostě Suunto neumí.

Myslíš si, že by to mohl být počátek konce tradičních sportovních hodinek? Měl by mít Garmin, Polar nebo Coros neklidné spaní?

Úplný konec asi ne, ale já si myslím, že bude vývoj podobný jako u výrobců fotoaparátů – velké části amatérských fotografů už dneska stačí telefon. Stejně tak bude většina lidí mít hodinky ve stylu Apple Watch a jen hrstka opravdových „ultras“ bude potřebovat špičkové outdoorové hodinky.

Jaké je tvé workflow na Apple Watch Ultra? Spíš s nimi? Používáš je jako hlavní zařízení k iPhonu?

Dříve jsem s nimi nespal, protože jsem zapomínal nabíjet, ale s Ultra spím, protože s výdrží není problém. Jinak jsou to mé hlavní hodinky a používám řadu běžných funkcí. Asi nejoblíbenější je hledání telefonu po domě, protože ho stále někde zapomínám…

AW ultra

Zkusíš zmínit nějaké své oblíbené aplikace? Co například používáš pro navigování a zápis aktivity?

Už nějaký ten pátek se snažím využívat naprosté minimum aplikací třetích stran. Takže v hodinkách nemám nic, co by v nich nebylo přímo od Applu. Na záznam aktivit mi stačí nativní aplikace a mapy používám na telefonu.

Co bys naopak u Apple Watch Ultra změnil? Co by měl Apple ještě vylepšit?

Až bude uveden slibovaný úsporný režim, bude to už opravdu pecka. Já používám hodinky primárně pro chůzi, a tam nepotřebuji trackovat lokaci každou vteřinu. Stačí mi hrubý záznam trasy. Dokonce mě netrápí ani záznam srdečního tepu, takže si umím představit, že pak bude výdrž hodinek opravdu zajímavá.

Co říkáš na letošní iPhony? Apple zařízl tvůj oblíbený model mini. Co jsi letos pořídil?

Je to zase taková evoluce. Nic zásadního. Čekal jsem trochu více v oblasti fotografie. Posun tam je, ale mohl by být větší. Takže spíš zklamání. Přešel jsem na 14 Pro, protože mi na menším iPhonu chybělo to dlouhé sklo. Širokoúhlý objektiv bych klidně oželel, protože jej lze částečně nahradit panoramatickým módem, ale delší ohnisko mi chybělo. Každopádně si myslím, že „Miniho“ je škoda.

AW ultra

Samozřejmě nesmím opomenout ani nové AirPods Pro 2. Upgradoval jsi?

Neupgradoval, nejsem příliš sluchátkový tip. Doma mám kvalitní repro a většinou poslouchám hudbu přes ně. Mám AirPods Pro a zatím neplánuji upgrade. Na těch pár hodin ročně v letadle jsou fajn a kvalitní hudba se na nich stejně poslouchat nedá.

Oblíbená otázka na závěr. Co ty a iPad Pro? Stále funguješ iPad Only?

Mám doma i v práci na stole Mac mini, takže iPad Only to není. Ale 90 % času pracuji opravdu na iPadu. S novým módem a podporou externích displejů už nemám v plánu pracovní Mac mini upgradovat a zkusím jen zapojovat iPad k velkému displeji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *