iPure 150/2020

iPure 150/2020

V letošním jubilejním 36. vydání iPure magazínu najdete všechny články a PDF verze zcela zdarma. Začíst se můžete do hodnocení Apple TV+ s ročním odstupem, dozvíte se, co je deep a dark web nebo si můžete zahrát klasické iOS hry s GameClub. Také se můžete těšit na tipy/triky, jak si nastavit plochu na iPadu a iPhonu a jak komponovat zvuky a efekty na iPhonu. Přejeme příjemnou zábavu s iPure 150/2020.

Magazín ke stažení

Magazín si můžete do svého zařízení stáhnout ve formátu PDF: iPure 150/2020 (21 MB) a nebo pohodlně číst v naší mobilní aplikaci.

Nově jsme pro vás připravili Interaktivní ePUB s animovanými prvky a zjednodušený ePUB pro malé displeje. Budeme velice rádi, když nám dáte vědět jak se vám líbí v komentářích pod tímto článkem nebo v anketě.

iPure 150/2020

Editorial iPure 150/2020

Máme zde konec léta, děti se vracejí do školy a všichni s napětím očekáváme, jak se bude dál vyvíjet situace kolem pandemie. Skoro stejně zajímavé je sledovat dění kolem sporu mezi Applem a Epic Games, do kterého se postupně zapojují další velcí hráči, a o slovo se hlásí i soud, který bude v celé věci rozhodovat. Apple si zatím stojí za svou stávající politikou, ale již nyní je zřejmé, že každý, kdo má na Apple spadeno, se pokusí situace využít k prosazení svých zájmů. A tak se do sporu vložily dle očekávání Spotify, Microsoft, Facebook, ozývají se vydavatelé knih a časopisů a další hráči budou jistě následovat.

Je těžké v této fázi vnímat situaci černobíle. Epic Games zcela záměrně porušili pravidla a Apple přesně podle pravidel zareagoval. To, že se Spotify nelíbí omezení, kterým v iOS musí čelit, nebo že by Facebook chtěl volnější přístup k soukromí uživatelů iPhonů, asi nikoho nepřekvapí. Na druhou stranu je zřejmé, že některá pravidla App Storu jsou buď nejasná, nebo Apple neměří všem vývojářům stejným metrem.

Co z toho vzejde, nevíme a nezbývá než doufat, že půjde o dobrý kompromis, protože si umím představit i řadu nedobrých kompromisů, které by iOS změnily způsobem, jejž nechceme. Honza Březina iPure 150/2020

Čtenářům s předplatným STANDARD a FULL je k dispozici i webový archiv

1 komentář

  1. Oboje ePub jsou skvele, jen tak dal, moc me to potesilo. Mam zase duvod si iPure predplatit 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *