Peak Design Packable Tote – taška pro jakoukoliv příležitost

Peak Design

Zní to jako otřepané klišé, ale já produkty Peak Design prostě žeru. V oblasti cestování a drobného příslušenství nepoužívám nic jiného. Každý den mám v ruce nějaký jejich výrobek, minimálně iPhone chráněný jejich krytem. Aby toho nebylo málo, tak před týdnem Peak Design představil drobný update svých produktů a jednu novinku – tašku Packable Tote. K čemu může být dobrá?

Když jedu do práce používám batoh Everyday Backpack. Jakmile vyrážíme na víkend, beru Travel Backpack a uvnitř samozřejmě balicí prvky Packing Cube (ještě o nich bude řeč), Shoe Pouch na boty, Wash Pouch na kosmetiku a Tech Pouch na kabely. Celé své workflow jsem popsal v samostatném seriálu. Zpětně, když nad tím přemýšlím, mi něco chybělo. „Obyčejná“ taška. Ano, na mysli mám něco na nákupy, něco, když se jde s dětmi k vodě, či k bazénu, nebo jen tak po městě.

V autě sice máme permanentně hozené nějaké eko tašky na nákup, ale stejně vždy u obchodu zapomenu, že je tam mám, a u pokladny beru papírové či plastové tašky. Často také chodím po Praze a pořizuji nějaké drobnosti nebo si půjčuji gadgety na testování. Samozřejmě, když je místo, putují na záda do Everyday Backpacku, ale sem tam je plný (zvlášť když jdu běhat) a místo navíc se hodí. Tohle všechno řeší nová taška Packable Tote.

Peak Design

Není to jen taška

Jedná se o ultralehkou sbalitelnou tašku pro každý den i delší cestování. Tím, že je velká asi jako balíček karet, tak se vám opravdu vejde kamkoliv. Důležité je zmínit, že je kompletně uzavíratelná na zip a má ramenní popruh s polstrováním z mikrovlákna. Myslím si, že sami vymyslíte mnoho důvodů a situací, kdy se vám může hodit. Ideálně když jednu budete mít v autě, druhou v tašce a třetí například doma.

Peak Design

Mám také pro vás jednu radu – neukazujte ji doma drahé polovičce, už ji možná neuvidíte, nebo budete potřebovat další. Mluvím z vlastní zkušenosti.

Samoregenerační tkanina

Díky tomu, že je Packable Tote kompletně uzavíratelná taška, tak vám nic nevypadne. Zároveň je vyrobena tak, aby vydržela extrémní namáhání. Ano – těžký nákup nebo knihy nejsou problém. Odolný zip má patentované vlákno proti oděru a samotná taška je 100% recyklovaná, vyrobená ze samoregenerační tkaniny ripstop 70D nylon/poly. Má speciální povrchovou úpravu, která aktivně zacelí drobné škrábance.

Samozřejmostí je voděodolnost, takže letní déšť rozhodně neuškodí. Stejně tak děti u bazénu a jejich mokré hračky a ručníky. Narozdíl od tašek se dvěma popruhy je Packable Tote díky jednomu popruhu snadněji uchopitelná, přenosná a skladná. I s těžkým nákladem je na rameni velmi pohodlná a drží. Integrovaná kapsička pro sbalení slouží při používání tašky jako vnitřní kapsa. Do ní vložíte například iPhone 13 Pro.

Co více si přát? Na výběr jsou dvě barvy – tmavě šedá charcoal a „bílá“ raw. Mnoho z vás také jistě potěší, že Packable Tote má certifikát Fair Trade a je 100% uhlíkově neutrální.

Drobný update

Na začátku jsem zmínil, že Peak Design mě potěšil i pár drobnostmi – updaty. Konkrétně se jedná o nové barvy u balicích prvků – Packing Cube a Shoe Pouch.

Packing Cube je geniální organizér na oblečení. Novinkou jsou dvě barvy – šalvějová (sage) a již zmíněná raw. Vše ostatní zůstává. O Packing Cube jsem již psal v iPure samostatnou recenzi, ale ve zkratce. Jakmile někam cestujeme nebo vyrážím na běžecké závody, vše si balím do Packing Cube.

V praxi využívám dva o velikosti M a jeden menší S. Líbí se mi, že uvnitř je oddělitelný prostor pro čisté a špinavé oblečení. Během cesty se nemusím nikde přehrabovat, ale vše mám hezky po ruce. Zároveň oblečení zůstává čisté a vyžehlené. Díky kompresi a možnosti rozšíření se mi tam toho vejde opravdu hodně. S jedním velkým a malým Packing Cube se bez problémů dokáži zabalit na delší dovolenou.

Organizér na boty

Nové totožné barvy obdržel i organizér a pouzdro na vaše boty – Shoe Pouch. Další geniální prvek, který se hodí při cestování. Samozřejmě ho můžete využít nejen na boty, ale klidně i špinavé prádlo, ručník či jiné věci. Vhodné i pro silně znečištěné věci, které zůstanou díky voděodolnosti bezpečně odděleny od ostatního obsahu zavazadla.

Peak Design

Pokud pouzdro nepoužíváte, lze jej složit do integrované kapsičky. Perfektní malé pouzdro, které máte vždy po ruce pro případ, že potřebujete další úložný prostor nebo uspořádání během cestování. Pojme 1–2 páry bot v závislosti na velikosti.

Všechny doplňky koupíte jako vždy na stránkách Peak Design. Pokud něco z toho doma ještě nemáte, myslím si, že není nad čím váhat. Já jsem již řadu let naprosto spokojený.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *