Cestování s Peak Design #1: Představení všech produktů

Pohyb je život. Každý den někam chodíme či jezdíme. Rozhodně nechodíme s prázdnýma rukama a vždy sebou máme nějaké osobní věci, techniku, oblečení a spousty dalších věcí. S tím se logicky pojí zavazadla a obecně fenomén cestování. Snažím se cestovat chytře a dle kontextu a délky volím vhodné batohy nebo brašny. Rád bych vám to celé přiblížil ve čtyřdílném seriálu, kde si ukážeme v zásadě celé portfolio produktů Peak Design v praxi – od krátké procházky městem až po několikaměsíční dovolenou. Jak si chytře a efektivně zabalit a do čeho?

V první části začnu kompletním představením všech produktů Peak Design, o kterých budu mluvit. V žádném případě nepůjde o specifikace a popis z webu. Všechny batohy, brašny, zavazadla, popruhy a držáky sám aktivně používám. Peak Design je pro mě srdcová firma, podobně jako Apple. Na stránkách iPure jsem již mnohokrát pěl ódy a chválu na jejich batohy.

Chcete PDF verzi tohoto článku? Stáhněte si ji zdarma.

Tohle však nebude recenze jednoho batohu nebo zavazadla. Půjde o ucelený seriál, jenž vám konečně ukáže, které batohy v jakých situacích použít. Zároveň bych rád ukázal své workflow při balení a cestování. Ne vždy je totiž nutné tahat k babičce na víkend celou techniku a čtyři páry bot. Myslím si, že je na místě nějaký minimalismus.

PeakDesign

V jednotlivých dílech si ukážeme, jaký batoh si vzít na krátký výlet, do práce, za zábavou, na pár dní, víkend, týden až měsíce. Samozřejmě, všichni jsme různí a máme jiné potřeby. Berte to jako inspiraci a „ohněte“ si mé tipy k obrazu svému. Zároveň vám rád představím všechny vychytávky jednotlivých produktů. Jako celek fungují podobně jako ekosystém Applu. Každý může fungovat samostatně, ale společně tvoří ten pravý smysl, jednoduchost a efektivitu. Co všechno jsem si pro vás připravil?

Jak už jsem uvedl, všechna zavazadla či brašny aktivně používám. Detailně se jednotlivým workflow a produktům budu věnovat v dalších dílech. Tenhle díl je úvodní, berte ho jako rozcestník. Podle mě je velmi důležité si uvědomit, k čemu jednotlivá zavazadla slouží a jak je případně kombinovat.

Malé brašny

Field Pouch

Musím říct, že tuhle „brašničku“ jsem si rychle zamiloval. Jedná se o druhou generaci velmi oblíbeného organizéru, do kterého přehledně vložím iPad mini i s menší knihou. Field Pouch obsahuje jeden hlavní prostor, jednu větší kapsu na zip, 3 menší kapsy a pět malých kapsiček na drobné příslušenství. Field Pouch je přesně ten druh brašny, který si rádi vezmete na krátkou procházku, když potřebujete někam uložit peněženku, klíče, mobil, knihu nebo klidně i menší kompakt.

Součástí Field Pouch je i drobný popruh. Brašnu si můžete připnout na opasek u kalhot a na bok brašny můžete umístit hned dva držáky Capture pro váš fotoaparát. Osobně mám Field Pouch stále u sebe, ideálně uložený ve větším Everyday Backpacku a připravený k okamžitému použití.

Everyday Sling

Pokud hledáte o něco větší brašnu, ale přitom stále velmi minimalistickou a jednoduchou, je tu Everyday Sling. Ten je k dispozici hned ve třech velikostech – tři, šest a deset litrů. Dle velikosti pojme klidně i 13″ MacBook či 11″ iPad Pro. Dovnitř snadno vložíte dron, objektivy, příslušenství či zrcadlovku. Prostor lze kompletně uspořádat pomocí přepážek FlexFold.

PeakDesign

Nechybí ani vnitřní elastické boční kapsy či možnost nosit Everyday Sling okolo pasu nebo přes rameno. Popruh se snadno a rychle přizpůsobí vašim potřebám. Ideální brašna do města a kratší výlety.

Batohy

Everyday Backpack Zip

Everyday Backpack Zip patří k novějším produktům Peak Design. Osobně ho vidím jako funkčně jednodušší a minimalističtější verzi ikonického Everyday Backpacku. Hlavní výsadou je přístup do hlavního prostoru svrchu i z obou stran pomocí jediného 270° ultra odolného zipu. Uvnitř opět naleznete přepážky FlexFold, které si pomocí suchých zipů sami nakonfigurujete. Dle zvolené velikosti a varianty pojme Zip i 15″ notebook.

Samozřejmostí jsou různé boční popruhy pro upevnění stativu a dalších příslušenství. Nechybí oddělená kapsa pro počítač a tablet. Prostě Everyday Backpack v čistší a uhlazenější variantě. Trochu si myslím, že Everyday Backpack Zip sedí svým stylem více ženám. Vyzkoušeno za vás na vlastní ženě.

Everyday Backpack

Ikonický batoh od Peak Design! Na stránkách iPure jsme již psali o první i druhé generaci. Tenhle batoh je prostě pro všechny příležitosti. V praxi jde o moje nejpoužívanější vybavení. Nosím v něm naprosto všechno. Nezáleží na tom, zda jdete zrovna fotit, natáčet nebo pracovat do kanceláře. Nosím v něm oblečení a boty na běhání, počítače, kamery no prostě všechno. Tohle je můj každodenní společník.

PeakDesign

Největší varianta pojme i můj 16″ MacBook Pro společně s 12,9″ iPadem Pro. Stále je přitom dost místa na bezzrcadlovku, dron, objektivy nebo svačinu. Pokud bych měl ukázat prstem na jeden jediný batoh, který potřebujete, bude to Everyday Backpack.

Cestovní zavazadla

Travel Backpack 45L

Patrně můj druhý nejoblíbenější cestovní batoh. Jsou dny, kdy potřebuji hodně techniky, vybavení a příslušenství. To jsou ty příležitosti, kdy vytahuji Travel Backpack. V kombinaci s balicími prvky Packing Tools se jedná o skvělý batoh. Elegantně mohu na zádech přenášet celou svou fotovýbavu, oblečení, kabely, redukce, dron, sportovní vybavení a stále je místo i pro počítač, tablet, vodu nebo jídlo.

Travel Backpack je ideální společník na delší cesty. Nabízí několik přístupů, jak se dostat dovnitř, expandovatelný prostor, oddělené kapsy a chytré uspořádání. Co vám budu povídat, těšte se na detailní rozbor.

Travel Duffel 35 L

Hledáte parťáka pro svůj Everyday backpack? Tašku na víkend, do posilovny či krátkou pracovní cestu? Tohle je Travel Duffel, o kterém budu mluvit v dalších dílech, když se budeme chystat na víkendové cesty. Rychlý přístup, odepínací horní držadla, duralové přezky, odolná nylonová tkanina. To jsou jen některá klíčová slova, která se pojí s tímto zavazadlem.

Dovnitř samozřejmě můžete vložit jakýkoli prvek či organizér ze série Packing Tools, tedy například brašnu Tech Pouch nebo Wash Pouch. Osobně nedám dopustit na Packing Cube na oblečení, který v kombinaci s Travel Duffel více než oceníte.

Travel Duffelpack 65 L

Zapomeňte na tradiční cestovní (sportovní) tašky a kufry na kolečkách. Tohle je Travel Duffelpack – cestovní taška s obrovskou kapacitou až 65 litrů. Hodně místa v kombinaci se zachováním komfortu a elegance. Samozřejmostí jsou různé boční přístupy, kapsy nebo ergonomické polstrované ramenní popruhy. Při delším cestování rozhodně oceníte i bederní popruhy, které lze rychle skrýt.

PeakDesign

Jak si uspořádáte hlavní prostor je jen na vás. Tak či tak si buďte jisti, že tohle je batoh na dlouhé cesty či dovolenou. Osobně se mi líbí možnosti zvětšování/zmenšování hlavního prostoru. Ze 45 litrů rychle a jednoduše můžete udělat 65 litrů.

Packing Tools aneb drobné organizéry

Tech Pouch

Hlavní organizér každého geeka. Někdy si říkám, že bych potřeboval minimálně dva. Každý to jistě zná. Čím více máme zařízení, tím více potřebujeme kabelů, SSD disků, redukcí, nabíječek či čteček. Tech Pouch nabízí bezkonkurenční organizaci a snadný přístup. Není kabel, který by neměl svoji přihrádku či kapsičku. V praxi mluvíme doslova o desítkách kabelů.

Wash Pouch

Kolega a sourozenec od Tech Pouch, který elegantně a jednoduše převeze a uchová v bezpečí kosmetiku a hygienické potřeby. Speciální magneticky uzavíratelná kapsa na zubní kartáček, početné kapsy z nylonu či vnější kapsa na žiletky. S Wash Pouch se vám nic nevylije ani nerozbije. Při cestování oceňuji mimo jiné integrovaný kovový háček pro snadné zavěšení Wash Pouch v koupelně.

Packing Cube

Další Peak Design organizér ze série Packing Tools, o kterém budete v seriálu řeč. Tento organizér s možností komprese využívá celá moje rodina skoro každý týden. Nedovedu si již představit, že bych oblečení volně „házel“ do prostoru nějaké tašky či zavazadla. Naopak vše mám uložené v Packing Cube, který mi odděluje čisté a špinavé prádlo. Dle velikosti volím počet kusů oblečení, ale z praxe mohu říct, že není problém zabalit skoro cokoli.

Shoe Pouch

Další skvělý organizér, se kterým se již brzy potkáte v dalším díle. Odolné, ultralehké a superskladné pouzdro na boty nebo oblečení, plavky, mokrý ručník apod. Osobně Shoe Pouch používám na běžecké boty, které si beru všude s sebou, když vím, že budu trénovat. Organizér je fajn i na silně znečištěné věci, které vám tak neušpiní vše okolo. Díky vnějším smyčkám můžete dokonce Shoe Pouch zavěsit s libovolným popruhem Peak Design. Ostatně i o něm bude řeč.

PeakDesign

Camera Cube

V případě, že fotíte nebo natáčíte, logicky potřebujete někam uložit svou techniku. Camera Cube lze použít samostatně či právě v kombinaci s batohy a zavazadly Peak Design. Na výběr jsou tři velikosti dle vaší výbavy. Osobně používám velikost M, kam s přehledem dám bezzrcadlovku s nasazeným objektivem, tři další objektivy a příslušenství. Celý Camera Cube pak mohu vložit mimo jiné do Travel Backpacku či dalších zavazadel.

Další Peak Design příslušenství

V rámci celého seriálu o chytrém cestování budu také často zmiňovat další Peak Design příslušenství, jako například stativ Travel Tripod, který používám několikrát týdně pro natáčení a focení, držáky Capture a P.O.V Kit pro akční kamery a samozřejmě popruh Slide. Ten používám hlavně při fotografování a nošení své bezzrcadlovky.

Tyhle všechny produkty od Peak Design vám postupně představím. Hned v dalším díle se budeme věnovat každodennímu cestování, ať už do práce či za zábavou. Jaká zavazadla či batohy zvolit? Jak si chytře a minimalisticky zabalit své věci?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *