Lingoda – angličtina kdykoliv a kdekoliv

Lingoda

Dáváte si novoroční předsevzetí? Osobně si na to moc nepotrpím, jelikož skoro žádné mi dlouho nevydrželo, až na jedno! To jsem si dal paradoxně na začátku letošního jara, kdy startovala první vlna koronakrize: „Budu se každý den učit angličtinu.“ A vydrželo mi to. Je z toho regulérní koníček. Výrazným způsobem mě obohatila Lingoda a její anglické intenzivní online kurzy. Možná je to do nového roku vhodná motivace i pro vás.

O tom, jakým způsobem se učím a nasávám anglické znalosti, jsem v iPure již několikrát psal. Dnes bych se chtěl podívat na vzdělávací společnost Lingoda, kde jsem absolvoval jejich anglický maraton. V praxi to vypadalo tak, že jsem pětkrát týdně měl hodinu anglické výuky online s rodilým mluvčím v malé skupince pěti lidí. Vše probíhá skrze platformu Zoom.

Stovky učitelů

V zásadě je to velmi prosté. Studovat můžete kdykoliv a kdekoliv, klidně v noci nebo brzy ráno. Tím, že je Lingoda mezinárodní firma z Německa a má stovky učitelů po celém světě, vždy se vám časově přizpůsobí. Jako první si musíte vybrat vhodný kurz a vůbec to nemusí být angličtina.

Lingoda

V rámci Lingoda můžete studovat například němčinu, španělštinu nebo francouzštinu. V nabídce je i obchodní angličtina. Já jsem zvolil maraton, tedy 35 lekcí v řadě s tím, že jsem měl pevný deadline, do kdy musím všechny hodiny splnit.

V nabídce jsou také méně intenzivní kurzy, jako například sprint či měsíční volba s pěti hodinami. Nabídka se velmi často mění a reálně zde studuje tisíce lidí. Jakmile máte vybraný vhodný kurz, stačí jen zvolit vaši výchozí úroveň. Pokud si nejste jisti, můžete si udělat test zdarma. Následně si vytvoříte účet, přidáte platební metodu a můžete se pustit do učení.

Studujte kdykoliv chcete

V rámci vašeho účtu vidíte vše podstatné – vaše hodiny, plánované hodiny, náhled na celý kurz a samozřejmě procvičovací testy. Osobně jsem si vždy plánoval hodiny na týden dopředu. Dle své úrovně jsem se podíval co je k dispozici a vybral vhodnou dobu. Někdy jsem studoval i v 6 hodin ráno, jindy zase o půlnoci. Opravdu jen záleží na tom, kdy zrovna máte čas.

Jakmile si zamluvíte hodinu, vidíte, kolik lidí je aktuálně přihlášeno. Maximální počet je pět plus učitel. U každého kurzu také vidíte učitele a jeho popis, tedy odkud je a nějaké osobní informace. Každá hodina je tematicky zaměřená dle vaší úrovně. Důležité je říct, že trénujete všechny dovednosti, tedy nejen mluvení, ale rozšiřujete si slovní zásobu, gramatiku či čtení a poslech. Důležitá je i výslovnost, abyste zněli dobře.

Lingoda

PDF materiály

Ke každé hodině máte materiály v PDF, které si můžete stáhnout. Osobně jsem si udělal v Poznámkách složku a do ní vkládal jednotlivé hodiny, co hodina to nová poznámka ve složce. Uvnitř jsem měl PDF s podklady pro hodinu a následně i zpětnou vazbu či jiné poznámky od vyučujícího.

Během výuky jsem používal iPad. Pomocí Pencil jsem si psal poznámky, případně před hodinou dělal přípravu. Jak jsem již avizoval, jakmile začne vaše hodina, stačí se přihlásit skrze odkaz do aplikace Zoom, zapnout mikrofon, případně kameru a hodinu nasávat anglické znalosti.

Každá hodina je lehce odlišná. Vždy však vidíte podklady učitele a vycházíte ze stejného tématu. Někdy vás vyučující vyvolává, jindy popořadě děláte cvičení, mluvíte o sobě a svém životě, zkušenostech či názorech na dané téma. Často se také hrají různá „divadla“, kdy se vžijete do kůže někoho jiného. Jindy nahlas čtete různé texty z knih nebo zadání.

Stačí vybrat téma

Když něco nevíte, stačí se zeptat. Každý učitel vám rád pomůže. Na konci vždy získáte nějakou zpětnou vazbu, kterou učitel napíše i do komentáře vašeho účtu k dané hodině. Jednotlivé lekce přitom na sebe nenavazují, minimálně tematicky, kdy je například k dispozici nějaký balík témat. V praxi si však můžete libovolně vybírat.

Lingoda

Důležité je také to, že pokud absolvujete celý kurz či dané lekce, získáte certifikát od Cambridge. Můžete si ho tak přidat do životopisu a vašich zkušeností.

U některých kurzů (maraton či sprint) je také nabízen kompletní cashback, což je velmi zajímavé. Pokud splníte všechny podmínky a hodiny, Lingoda vám vrátí určitou částku a může to být klidně i 100 %. Důležité je splnit všechny podmínky, tedy nejen se zúčastnit všech hodin, ale mít i aktivní přístup.

Promo kód

Čas od času také Lingoda vyhlašuje různé soutěže o zajímavé ceny. V neposlední řadě lze i ušetři na počátečním předplatném či kurzu, když použijete promo kód. Využít můžete i můj a získat slevu až 50 EUR. Stačí jen kliknout, vytvořit si účet, vybrat vhodný kurz a začít studovat.

Lingoda

V konečném důsledku se studium s Lingoda podobá tradiční výuce ve škole, avšak online. Musím konstatovat, že mě hodně posunulo, a to nejen v aktivním mluvení, ale i výslovnosti. Během hodin pochytáte spousty přízvuků, zpětné vazby a cenných rad či frází ze života. Pokud to se svojí angličtinou myslíte vážně a chcete se zlepšovat, s kurzy Lingoda nemůžete udělat chybu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *