Cestování s Peak Design #4 – týdenní dovolená či větší akce

Peak Design

Všechno jednou končí. Mám pro vás závěrečný díl našeho cestování se zavazadly Peak Design. Když se ohlédnu zpět, tak jsme prošli všechny oblasti cestování – každý den do práce, na pár dní, víkend, kratší dovolenou či za zábavou. Nyní je na pořadu dne pořádná dovolená aneb dlouhodobé a delší cestování. Co používám?

Než se do toho pustím, rád bych připomněl jednotlivé díly tohoto seriálu. Každý je něčím unikátní. V jednotlivých dílech rozebírám své tipy/triky a užitečná workflow, jak si zabalit a cestovat. Vše je vzájemně propojené, podobně jako produkty od Peak Design. Můžete fungovat s jedním batohem, ale když toho máte více, budete na svých cestách mnohem efektivnější, zvlášť s různými doplňky.

Chcete PDF verzi tohoto článku? Stáhněte si ji zdarma.

Určitě se podívejte na úplně první díl, kde jsem představil celé portfolio Peak Design. Ve druhé části jsem psal o každodenním cestování do práce či po městě. V předposledním díle jsem pak rozebral víkendové cesty či delší pracovní cesty. Určitě si každý vybere to své. A teď už hurá na pořádnou dovolenou.

Peak Design

Travel Duffelpack 65L

Začnu s „hardcore“ batohem, který mi dělá společnost, jakmile vyrážím na delší cestu. Pokaždé jsem mile překvapen, kolik se toho do něj vejde, je to doslova neuvěřitelné. Cestovní taška Travel Duffelpack se může chlubit kapacitou až 65 litrů, což je opravdu hodně místa. Alfou a omegou je hlavní prostor, který si můžete uspořádat dle svého. Ideálně využít další balící prvky a organizéry Peak Design, o kterých jsem již mnohokrát mluvil a psal, například můj oblíbený Packing Cube, Camera Cube nebo Tech Pouch.

Jako vždy doporučuji přemýšlet a plánovat. Není cílem vše naházet do hlavního prostoru a pak se v tom během cest přehrabovat. Cestovní tašku Travel Duffelpack jsem si oblíbil i na svých běžeckých závodech. Líbí se mi, že si snadno mohu oddělit oblečení, vybavení a výživu. Po závodech jednoduše oddělím špinavé oblečení od toho čistého (náhradního), a to včetně bot. Opět hlavní roli hraje nejen Travel Duffelpack, ale i Shoe Pouch na boty či Packing Cube na oblečení.

Jedno zavazadlo na vše

V praxi jistě oceníte i polstrované ramenní a bederní popruhy, jako u batohu. Když je potřeba, prostě Travel Duffelpack hodíte na záda a můžete směle vyrazit za dobrodružstvím. Při troše úspory a efektivním balení se tam klidně vejde celá vaše rodina. Proč tak nemít jedno zavazadlo, že?

Ramenní popruhy snadno schováte za magnety a zádovou část, nebudou vám nikde překážet při pobytu na hotelu. Díky expanzním zipům pak Travel Duffelpack můžete zvětšit o dalších 20 litrů, tedy z minimálních 45 litrů na 65 litrů. Samozřejmostí jsou odolné materiály a ochrana proti všem vlivům zákeřného počasí.

Peak Design

I když svůj Travel Duffelpack naplníte po okraj, stále bude vypadat velmi dobře a elegantně. V praxi se mi hodně líbí boční kapsy, kam si mohu dát mimo jiné cestovní doklady či jiné drobnosti, které potřebuji mít po ruce. Třešničkou na dortu jsou dvě barvy, ze kterých můžete vybírat – černá a šalvějově zelená.

Menší sourozenec

V případě, že vyznáváte minimalističtější cestování a nepotřebujete opravdu hardcore zavazadlo, možná bude pro vaše dlouhodobější cestování vhodnějším adeptem menší sourozenec – Travel Duffel 35 litrů.

Tato cestovní taška se může pyšnit svou nadčasovostí a jednoduchostí. Jeden hlavní prostor, do kterého můžete vložit cokoliv, co potřebujete. Za sebe opět doporučuji vše oddělit balícími prvky a chytrým uspořádáním. Vypadá to jako banalita, ale věřte mi, že to během cest oceníte.

Na každé straně naleznete boční kapsy na zip, a to hned ve dvojím provedení – menší a větší, tedy dohromady celkem čtyři. Ty větší mají uvnitř oddělené kapsičky pro různé cennosti a drobnosti, například telefon, peněženku, nabíječku či náhradní baterie.

Peak Design

Palubní zavazadlo

Během pár sekund můžete z Travel Duffel udělat čistou tašku. Všechny popruhy, tedy horní držadla a ramenní popruh jsou totiž kompletně odnímatelné. Na Travel Duffel naleznete polstrovaný popruh pro nošení na rameni nebo přes rameno. Super jsou také horní popruhy pro nošení v ruce nebo na zádech (jako batoh – po změně připnutí popruhů). Všechny popruhy lze libovolně odepínat a přenastavovat pomocí systému přezek a připevňovacích ok.

Travel Duffel se vám bude hodit nejen na delší cesty, ale v kombinaci s dalšími batohy a organizéry ho můžete použít i pro každodenní cestování. Líbil by se vám jako parťák do posilovny či na hřiště? Nebo do něj vložíte svou foto techniku v kombinaci s Camera Cube a vyrazíte na zakázkové focení svatby? Každý děláme něco jiného a pevně věřím, že své použití nalezne v každé rodině.

Travel Duffel je opět nabízen ve dvou barvách – černá a šalvějově zelená. Za zmínku stojí rozhodně i 100% recyklovaná nylonová tkanina 400D, která odolá jakýmkoliv vlivům počasí. Z tohoto zavazadla je cítit smysl pro detail, například duralové přezky (háčky), nylonové popruhy s Hypalonem nebo detaily z kůže. Dlouho vše budete tiše obdivovat.

Co dál…

Pomalu jsme došli až na konec tohoto seriálu. Myslím si, že pohyb je život a cestování je radost. Je jedno, zda cestujete nedaleko svého bydliště, po České republice, či na druhou stranu zeměkoule. Je krásné objevovat nové věci, kulturu, poznávat lidi a učit se od druhých. Jsou to zážitky a zkušenosti, které vám nikdo nevezme. Díky zavazadlům od Peak Design bude vaše cestování ještě radostnější. Opravdu mluvím z vlastní dlouhodobé zkušenosti. Na první pohled to může vypadat jako prkotina, jaký batoh či tašku zvolit, ale ve výsledku vám to ohromně pomůže.

Peak Design

Vždy budete vědět, že jsou vaše věci v bezpečí a dobře uspořádané. I díky tomu se můžete více koncentrovat a soustředit na objevování nových věcí. Důležité je také říct, že všechna zavazadla od Peak Design mají doživotní záruku. Pokud se s nimi něco stane, vše lze řešit. Peak Design si také zakládá na strategii udržitelnosti a mimo jiné se vyhýbá materiálům, které jsou špatné pro naši planetu. Přeji vám hodně štěstí na vašich cestách a třeba se někde společně i potkáme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *