Ne, ne, nemusím, já už ho vidím!

Znáte ten pocit, když slyšíte známé reklamy jako „Ne, ne, nemusím, já už ho vidím“? Ano, jak správně tušíte, je před námi jedno z nejkrásnějších období roku – Vánoce.

Dnešní příspěvek bude na téma Vánoc a vánočních dárků. Pokud jste jako já, nemáte ještě všechny dárky připravené a necháváte je na poslední chvíli. Připravil jsem proto pár tipů na produkty, které mám nebo jež jsem měl možnost otestovat. A nebojte se, všechny jsou dostupné v České republice a při troše vydané energie je pod stromeček dovezete. Tedy ne vy, ale Ježíšek.

Čas nejen vánoční – Apple Watch

Čím jiným začít než mým nejoblíbenějším gadgetem. Tím není nic jiného než Apple Watch. Produkt, který používám od května roku 2015 a považuji jej za nepostradatelný.

Vnímám je jako designové hodinky zajišťující přehled o čase, aktivitách, o tom, co se právě děje a co se dít bude. Jsou mou novodobou asistentkou. Zároveň je považuji za ultimátní sportovní hodinky. Nejenže sbírají data sportovních aktivit, ale fungují i jako účinný motivační kouč, který mě provází plněním definovaných cílů.

Opomenout nelze ani zdravotní funkce. Pomáhají mi sledovat tepovou frekvenci, řeknou, kdy mám uvolnit tělo, a provedou mě sérií hlubokých nádechů k jeho zklidnění. S pomocí aplikací dalších vývojářů mohou například aktivně pomáhat dodržovat zdravé návyky nebo vás naučí pít víc vody, zlepší spánek; z vážnějších témat například pomohou s přehledem o hladině cukru. S pomocí hlasové asistentky Siri ovládám s Apple Watch například HomeKit nebo přehrávání skladeb na multimediálním centru.

Mohl bych vám popsat další desítky funkcí a možností využití, ale věřím, že to není potřeba. Pokud hodláte udělat svým blízkým radost, s Apple Watch nikdy nebudete vedle. Na výběr jsou dvě velikosti, různé barevné varianty, které lze navíc kombinovat s desítkami designových náramků. Cena začíná na 6 990 korunách.

Poslouchat se musí – AirPods

Stačí je vytáhnout a jsou vždy připraveny k použití se všemi pomocníky, jako jsou Apple Watch, iPhone, iPad nebo MacBook. Ano, dalším tipem na gadget pod vánoční stromek jsou kouzelné Apple AirPods.

Bezdrátová sluchátka AirPods používám téměř jeden rok, kdy jsem je zařadil do každodenního používání, a od té doby mě doprovázejí doslova na každém kroku.

Nejčastěji je používám pro poslouchání textů, hudby, vyřizování telefonních hovorů za chůze nebo k diktování připomínek a zpráv. Kdykoliv je nasadím, jsou připravené k použití s jakýmkoliv mým zařízením bez dalšího párování. Za zmínku stojí také jejich výdrž, která je pět hodin, ale díky nabíjecímu pouzdru se lehce dostanete na 24 hodin.

Nikde žádné zbytečnosti a vše se vejde do malé kapsičky u kalhot. Jsou praktickým pomocníkem do města a věřím, že vhodný dárek pro každého, kdo rád poslouchá. Cena je 4 990 korun, ale bývají v posledních týdnech často v akci.

Bez šťávy to nejde – MiPow Power Tube 6000

Když už jsem zmínil Apple Watch a AirPods, nemohu nezmínit jeden produkt, který jim dodá energii ve chvíli, kdy dojde. Je jím kapesní napájecí zdroj MiPow Power Tube 6000.

Decentní powerbanka, která je určena speciálně pro majitele Apple Watch, AirPods a dalších iOS zařízení. Čím je speciální? Tím, že má integrován magnetický konektor pro dobíjení Apple Watch a také Lightning kabel. Nemusíte tedy hledat další kabely pro nabíjení na cestách. Powerbanka je navíc elegantní, pokryta eloxovaným hliníkem a má čtyři LED diody, které signalizují stav baterie. Umožňuje nabíjet Apple Watch a jedno další zařízení zároveň.

Nosím ji v tašce třetím týdnem a jsem nadšený. Za tu dobu jsem ji využil hned několikrát, naposledy včera, kdy jsem zapomněl nabít mé AirPods a potřeboval jsem si poslechnout přednášku. Ocenit musím i praktický integrovaný stojánek, který zajistí dobíjení Apple Watch v režimu nočního stolku. Na hotelu nenahraditelné.

Bez šťávy to dnes nejde, proto si myslím, že i tento dárek rozjasní nejednu tvář. Stojí 3 399 korun.

Měkouš, který nezklame – rukavice Mujjo

Víte, co je měkouš? Většinou schovává měkké předměty jako ponožky nebo kapesníky. A to k Vánocům fakt nechcete. Já mám pro vás tip na měkouše, který potěší každého, a to rovnou ve dvou variantách.

Každý z nás to asi zažil. Jdete v mrazu po ulici zabaleni až po uši v teplém oblečení, ruce hřejí rukavice a v tom vám začne vibrovat telefon v kapse. Co teď? Sundat rukavice a mrznout, nebo nechat telefon v kapse. Asi stejně jako já nakonec podlehnete a mrznete.

Mám pro vás ale dobrou zprávu, letos již mrznout nemusíme. Holandská společnost Mujjo, která je dlouholetým výrobcem obalů pro iPhone a iPad, přišla na trh s novými modely rukavic pro dotykové obrazovky. Nejenže můžete mít ruce v teple, ale zároveň můžete displej telefonu ovládat všemi prsty, dlaní nebo klouby. Já používám rovnou dvoje. Jedny elegantní kožené v kombinaci s háčkovanou bavlnou a druhé čistě pletené.

Kožené háčkované dotykové rukavice od Mujjo jsou vyrobeny z jemné etiopské jehněčí kůže a egyptské bavlny s kašmírovou podšívkou. Kůže je příjemně měkká, teplá a odolná proti větru, vodě nebo špíně a přitom díky revoluční nanotechnologii zajišťuje přenos elektrických impulzů z ruky na displej. Už samotné balení rukavic je luxusní. Dostanete je v černé stylové kazetě. Kožená varianta udělá radost každému, ale ocení ji zejména ti, kteří hledají doplněk k formálnímu nebo slavnostnímu oblečení.

Pletené jednovrstvé rukavice od Mujjo jsou elastické, hřejivé a přitom vypadají stylově. Tkanina rukavic je souměrně propletena stříbrným nylonovým vláknem zajišťující přenos elektrických impulzů z ruky až na displej. Aby toho nebylo málo, mají rukavice i protiskluzné prvky, které zajišťují bezproblémové držení telefonu. Oblékání rukavic je díky magnetickému koženému knoflíku a obšití lemu rukavic opravdu snadné. Tyto rukavice jsou praktické a hodí se ke každodennímu nošení.

Jak kožené, tak pletené rukavice Mujjo mohu jen doporučit. Stydět se za ně nikdo nebude a ruce v teple i s telefonem v dlaních ocení všichni. Za mě měkouš, který nezklame! Cena začíná na 799 korunách.

Kdo si hraje, nezlobí – OZOBOT BIT a TobyRich SmartPlane PRO

Uvedl jsem několik tipů na dárky, ale nic, co by potěšilo ty mladší členy vaší rodiny. Pro ně mám dva tipy za všechny.

Prvním je inteligentní minibot OZOBOT BIT. Tento malý robot, který se vejde do dlaně, rozvíjí kreativitu a logické myšlení, ale především je zábavný. Ozobot využívá ke komunikaci barevný jazyk založený na různých variacích zelené, modré a červené, přičemž každá variace znamená pro Ozobota jiný povel. Můžete měnit rychlost, směr, barvu a intenzitu blikání integrované LED diody. Můžete nechat Ozobota rotovat jako tornádo nebo tančit pozpátku.

V praxi to znamená, že vám stačí papír a barevné fixy, a můžete s vaší ratolestí vytvářet závodní dráhy nebo různá bludiště, po kterých Ozobot projede. Nakreslete čáru a Ozobot ji ihned začne sledovat pomocí světelných senzorů jako lokomotiva kolejnici. Nakreslete na čáru křižovatku a Ozobot se sám rozhodne, který směrem se vydá. Pokud jste mu ovšem před křižovatkou nepřikázali zahnout například doleva. Ozobot umí dokonce i počítat nebo reagovat podle zadaných podmínek.

Pro větší děti můžete stáhnout aplikaci pro iPad a nechat je zábavnou formou řešit logické úlohy, záludné labyrinty nebo připravovat vlastní dráhy. Pro ty nejšikovnější je k dispozici přehledný webový editor k programování OzoBlockly, který jednoduchým systémem umožňuje vytvářet vlastní programy pro Ozobota.

S Ozobotem jsem si užil mnoho legrace, a to nejen s dětmi. Nevěřil jsem vlastním očím, co se dělo o pauze na mé prezentaci, kde jsem ho půjčil manažerům (tatínkům) a nemohl je od Ozobota odtrhnout. OZOBOT BIT toho umí mnoho, ale je to pořád hlavně hračka. A znáte to, kdo si hraje nezlobí! Koupíte ho za 1 699 korun.

Druhý tip je o něco málo jednodušší, ale to neznamená, že méně zábavný. Je jím TobyRich SmartPlane PRO. Jde o dálkově ovládaný model letadla za pomocí chytrého telefonu nebo tabletu. Jako dítě jsem si vyřezal letadlo z balzy, osadil jej vrtulí a poháněl jej pomocí namotané letecké gumy. Možnost ovládání žádná, ale zábavy jsem si s ním užil a dodnes na to rád vzpomínám.

Doba pokročila a dnes mají děti k dispozici řiditelné modely letadel, se kterými se dají předvádět neuvěřitelné akrobatické kousky. SmartPlane PRO je model vhodný pro naprosté začátečníky. Je extrémně lehký a má odolnou konstrukci. Je vyroben z materiálu Durinum, který zaručí, že model přežije bez úhony i přímý náraz do betonu. Poháněn je elektrickou energií z baterie. Na jedno nabití zvládne 12 minut letu.

Ovládání je intuitivní s automatickou stabilizací. Aplikace vás provede leteckou školou, kde se krok za krokem naučíte model ovládat. K letu samotnému slouží devět přednastavených režimů, které se ovládají pohybem telefonu. Zároveň si při pohledu na displej připadáte jako v kokpitu. Máte zde informace o rychlosti, stavu baterie, síle signálu a době letu.

Mně se na modelu líbí jeho jednoduchost a podobnost ke zmiňovanému modelu z balzy. Předváděl jsem s ním neskutečné kousky. Stačilo zasunout baterii, zapnout aplikaci a hodit. Létal jsem s ním bez problémů na zahradě, mezi stromy, ale také na fotbalovém hřišti a zažíval malý návrat do dětství. Být dítětem, věděl bych, o co si napsat Ježíškovi. TobyRich SmartPlane PRO stojí 4 199 korun.

iOvce – předplatné iPure

Posledním vánočním tipem je možnost obdarovat své blízké unikátním dárkem ve formě předplatného našeho prémiového magazínu v podobě dárkového certifikátu. Věnovat jej můžete každému, kdo má zájem o technologie a kdo je správným fandou Applu. Darovat můžete jedno ze tří ročních variant předplatného.

iPure Basic nabízí přístup k aktuálním číslům elektronického týdeníku iPure ve formátu PDF po dobu jednoho roku. Obdarovaný tak získá obrovské množství užitečných informací a zároveň luxusní dárek. Cena je 1 200 korun.

iPure Standard navíc přidává přístup ke starším číslům a webovému archivu všech článků vydaných nejen v průběhu čerpání předplatného, ale i před ním. Cena je 2 400 korun.

iPure Full navíc přidává výuková videa a možnost obrátit se o pomoc na redakci prostřednictvím rubriky Otázky a odpovědi. Cena je 4 800 korun.

Stačí vyplnit formulář na našich webových stránkách, zaplatit a dostanete dárkový poukaz na zvolený typ předplatného.

Ať už vyberete jakýkoliv dárek, nezapomeňte, že tím nejcennějším je trávit čas se svou rodinou a blízkými. To nic jiného nenahradí. Přeji vám veselé Vánoce a bohatého Ježíška!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *