Shokz OpenRun Pro – nová generace sportovních sluchátek

Shokz

Moje aktuálně nejpoužívanější sluchátka? Aftershokz! Tedy, pardon – Shokz. Nejen já, ale i mnoho dalších sportovců se shodujeme, že tohle jsou nejlepší sluchátka, která můžete používat pro venkovní či vnitřní aktivity. V ruce nyní držím, a již několik týdnů používám, zcela nový model – Shokz OpenRun Pro. Vlajkovou loď bezdrátových sluchátek s technologií Bone Conduction. Jaká jsou?

V první řadě jste si asi všimli, že se něco stalo s názvem společnosti. Ano, proběhla tu drobná změna a zkrácení z Aftershokz na pouhé Shokz. Pro mě rozhodně vítaná změna. Působí to čitelněji a důrazněji. Ruku v ruce se samozřejmě změní název u všech dalších produktů Shokz.

Musím říct, že s předchozím modelem Aeropex jsem byl více než spokojen. Ostatně i v iPure jsme měli recenzi tohoto modelu. Ještě před pár týdny jsem po kopcích běhal s Aeropex a v zásadě mi nic nechybělo. To se změnilo, jakmile jsem si za uši nasadil OpenRun Pro. Stále je co zlepšovat.

Po designové stránce vypadají sluchátka velmi podobně. Když je dám vedle sebe, je znát, že nový model je o něco menší. Ovládání i nabíjení se nachází na stejném místě, avšak samotná sluchátka viditelně prošla změnou.

Shokz

Technologie Bone Conduction

Na chvíli se možná zastavím u samotné technologie Bone Conduction, jelikož OpenRun Pro využívají již devátou generaci této technologie. V principu jde o to, že sluchátka si nasadíte za uši a zvuk vám hraje „do lícních kostí“. Uši přitom zůstávají volná, a vy díky tomu slyšíte okolí, což je velmi důležité.

Pokud jezdíte na kole, běháte nebo jen chodíte po městě, tak sami vymyslíte XY příkladů, proč je důležité poslouchat co se kolem vás děje. Velmi snadno můžete přehlédnout a zároveň i přeslechnout přijíždějící auto, pokud máte ucpané uši a zapnuté aktivní potlačení hluku. Zvlášť na kole to může být hodně nebezpečné.

Jakmile však nasadíte OpenRun Pro od Shokz, můžete si vychutnat poslech oblíbené hudby či podcastu a u toho uslyšíte i kolegu, který poběží vedle vás. Mám to vyzkoušené. Často chodím běhat se svojí ženou. Oba si můžeme zapnout nějakou motivační hudbu a přitom se vzájemně bavit. Bez Shokz na trénink už nechodím. Když nechci poslouchat, jednoduše je položím na krk nebo nechám za ušima, kde mi vůbec nevadí.

Co je tedy nového?

Největší novinkou vylepšeného modelu je zvuk. OpenRun Pro hrají o mnoho lépe, než předchozí Aeropex. Výraznější jsou basy i středy. Občas, když hodně foukalo či byl okolo mě velký ruch, jsem neslyšel zřetelně všechna slova či hudbu. To je již minulostí. Jistě si pamatujete, že před týdnem byl v ČR několik dní celkem slušný vítr. Každý den jsem chodil běhat a i v silném větru jsem slyšel svůj oblíbený podcast či knihu.

To mě přivádí k další novince – vylepšené byly i hovory. Volající je lépe slyšet a díky technologii Dual Noise-Canceling Microphone, jsou hovory mnohem příjemnější. V praxi tak mám OpenRun Pro připojené pomocí Bluetooth k iPhonu či Apple Watch, přijmu hovor na sluchátkách a hovořím. Na levé straně sluchátek se stále nachází multifunkční tlačítko, kde mohu mimo jiné spustit Siri, přepnout písničku a tak dále.

Shokz

Rychlonabíjení

Kvalitnější zvuk vnímám také u podcastů a audioknih. Opravdu je zde velký posun. Radost mi udělala i větší výdrž a rychlonabíjení. Konektor a kabel zůstávají stejné, ale za 5 minut nabíjení mohu získat až jeden a půl hodiny poslechu. Celkově sluchátka vydrží na jedno nabití až 10 hodin, což je super. Chodím běhat až šestkrát týdně, a nemusím tak přemýšlet, zda mám či nemám sluchátka nabitá.

Shokz OpenRun Pro i nadále nabízí ochranu IP55, takže s nimi můžete bez problémů vyrazit do nevlídného počasí. Ani pot jim neublíží. S novým modelem jsem již několikrát zmokl, a to nemluvím o pocení pod čepicí během běhu. Nic není problém.

Novinkou je také aplikace Shokz, kde po spárování můžete nastavit kvalitu zvuku, tedy drobný ekvalizér. Rovněž zde budete získávat updaty firmwaru a další aktualizace. Aplikace je určena pouze pro nový model OpenRun Pro.

Shokz

Nejlepší sluchátka nejen pro sportovce

Třešničkou je rovněž nový pevný obal s poutkem pro nabíjecí konektor. Předchozí silikonový nebyl špatný, ale občas se v batohu či při cestování sluchátka lehce zmáčkla, z čehož jsem neměl dobrý pocit. Teď je to mnohem lepší.

Na závěr musím zmínit i nové barvy. Někoho jistě potěší krémová barva, ale můžete sáhnout i po černé nebo pohledné modré variantě. Pokud máte zkušenosti s předchozími modely, budete nadšeni. Osobně nemám jedinou výtku. Shokz OpenRun Pro jsou jasnou volbou nejen pro všechny sportovce bez ohledu na disciplínu, ale i aktivní lidi, kteří se chtějí pohybovat bezpečně.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *