Můj anglický život s Lingoda aneb Když nemůžete cestovat

Lingoda

Můj příběh s angličtinou rozhodně nekončí. Slíbil jsem vám, že vás budu pravidelně informovat o tom, jak to se mnou vypadá. Už je to více než rok, co každý den poctivě studuji a obklopuji se angličtinou. Jsou to střípky, které plní moji mozaiku a posouvají mě dál. Stále mě nepřestávají fascinovat anglické kurzy od Lingoda, snažím se číst jen v angličtině a co nejvíce aktivně mluvit. Na druhou stranu jsem si musel uvědomit i nějaké limity.

Výuka jakýchkoliv jazyků není sprint. Je to maraton. Je to celoživotní příběh, ve kterém se rozvíjíte. I já jsem si to musel uvědomit a lehce slevit ve svých požadavcích. Tím prvním je, že letos nebudu dělat anglické zkoušky CAE, ale začnu s FCE, tedy o stupeň níž.

FCE

Uvědomil jsem si to i díky online kurzům od Lingoda. Nemyslím si, že bych dělal něco špatně. Jen Cambridge Advance je příliš velké sousto na první anglické zkoušky. Rozdíl mezi CAE a FCE je hlavně ve slovní zásobě a způsobu vyjadřování. Potřebuji ještě nějaký čas na trénink a studium.

Lingoda

V tom mi právě několikrát týdně pomáhají anglické lekce Lingoda. Hrozně mě baví, že si mohu vybrat čas, téma a lektora. Následně se jen skrze aplikaci Zoom připojím a hodinu piluji svoji angličtinu s dalšími lidmi. Aktuálně je to můj největší kontakt s rodilými mluvčími, čehož si hrozně cením v kontextu toho, že stále nelze moc cestovat. Jak já bych si přál jen tak vyjet do Londýna nebo ještě lépe do Skotska. Spojit angličtinu s cestováním a fotografováním.

Více než 80 hodin angličtiny

S Lindoga jsem již absolvoval více než 80 hodin angličtiny! To už je celkem slušný čas. K tomu mám ve svém iPadu v Poznámkách uložených více než 80 PDF lekcí, které si zpětně kdykoliv mohu procházet a trénovat gramatiku, slovíčka, výslovnost či různé fráze. Baví mě jen tak listovat a vzpomínat na jednotlivé hodiny a učitele. Každý je něčím originální. Baví mě poslouchat jejich přízvuk a učit se i od ostatních studentů. Je to takové mé malé anglické dobrodružství – můj anglický život s Lingoda.

Jako u všeho platí, čím více se na hodinu budete připravovat, tím více z ní získáte. Proto vřele doporučuji si před každou lekcí stahovat PDF s materiály. Během hodiny být aktivní a zapisovat si poznámky. Každá hodina je jiná a hodně záleží na učiteli. Tak či tak platí, že Lingoda razí britskou angličtinu.

Vhodné i pro úplné začátečníky

Sami víte, že jsem o kurzech Lingoda již několikrát psal. Během té doby se mě lidé často ptali, zda bych tyto online kurzy doporučil i naprostým začátečníkům. Podle mě jednoznačně ano. Hned od začátku budete v kontaktu s „pravou“ angličtinou a rodilými mluvčími. Budete to nasávat jako houba. Věřte mi, že je to ve výsledku lepší než kurzy v prezenční formě. Během lekce nemusíte mít zapnutou kameru, ale z mé zkušenosti je to s ní lepší. Já ji mám zapnutou pořád.

Lingoda

Na druhou stranu, pokud jste ostřílení angličtináři, i vám může Lingoda mnoho nabídnout. Kde jinde můžete každý den mluvit s rodilým mluvčím, i když nejste v zahraničí nebo nemáte nějakého kamaráda. A pokud vás přestane bavit angličtina, můžete začít s němčinou, španělštinou nebo francouzštinou. Sám mám na svém „bucket listu“ napsáno, že až budu spokojený s angličtinou, začnu zřejmě s francouzštinou. Myslím si, že kurz Lingoda bude volba číslo jedna.

Lekce v jednu hodinu ráno

Pokud jde o cenu, tak měsíčně platím 48 EUR za 4 skupinové lekce. Na výběr jsou však i různé Sprinty, Maratony nebo individuální lekce, které vás rychle posunou nahoru. Studovat můžete každý den, ve dne v noci. Jednou jsem měl lekci v jednu hodinu ráno a to byl celkem úlet, protože jsem nutně chtěl dané téma a lektora. Nejčastěji preferuji lekce ráno okolo 9. a 10. hodiny, kdy jsem plně koncentrovaný. Čas od času využívám i víkendy. Záleží jen na vašem rozvrhu. Vše si sami nastavíte v uživatelském účtu.

Pokud si nejste jisti svou úrovní, můžete si udělat vstupní test. Tak či tak je kdykoliv možné jít o úroveň nahoru či dolů. Nemusíte se bát. Pamatuji si, že jednou se na lekci omylem přihlásil nějaký muž, který byl evidentně začátečník. Lektor ho samozřejmě nevyhodil, naopak se mu snažil pomáhat a myslím si, že ve výsledku získal cenné zkušenosti.

Lingoda

Jako vždy můžete vybírat z různých lekcí, přičemž celý kurz v dané úrovni má hlavu a patu. Vždy jde o nějaké téma a zaměření na komunikaci, gramatiku, čtení či komplex všeho. Pokud stále váháte, tak vám garantuji, že budete spokojeni. Lepší a ucelenější vzdělání v oblasti angličtiny jsem zatím neviděl. I z toho důvodu si Lingodu stále platím a hodlám v tom pokračovat. Pokud chcete, můžete využít můj promo kód, kterým získáte slevu a já lekce zdarma. Win-win situace pro všechny. Případně lze využít i kód FILIP20 pro 20% slevu nad 100 Euro. Volba je na vás.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *