Apple bez starostí aneb zařízení na leasing

Logicworks

Firma není a nikdy nebude totéž co koncový zákazník. Pokud ve své firmě přemýšlíte o nasazení zařízení Apple, existují i vhodnější způsoby, než jen přijít do prodejny a nakoupit potřebné železo. Koneckonců, firemní vozy také možná pořizujete na operativní leasing, tak proč ne iMac, iPhone nebo iPad?

Pravidelně školím v různých firmách. Rady na téma Apple jsem poskytoval nadnárodním společnostem i drobným podnikatelům s rodinnou firmičkou. Školím ředitele firem, bankéře, účetní, IT oddělení, manažery a obchodníky. Vždy mi je jasné, že každá firma potřebuje především 100% funkční firemní zařízení. Rozhodně si nemohou dovolit výpadek nebo jiné problémy, které by je zdržovaly od práce.

Složité uvolnění pořizovacích prostředků, úvěry, náklady, zatížení cashflow, účetní odpisy… Pořízení aktiv do firmy zpravidla doprovází více starostí než užitku. Proto není divu, že se firemní zákazníci poohlížejí po co nejlevnější alternativě především v případě pracovních nástrojů – počítačů, telefonů, případně tabletů. O něco komplikovanější a složitější je to i v této těžké době, která podnikání příliš nesvědčí.

Logicworks

Stejné jako u auta

Asi není potřeba mluvit o tom, jak funguje operativní leasing u firemních vozů. Odpadla vám starost s náklady, které se rozložily do měsíčních splátek zahrnujících i údržbu vozů a jejich automatickou následnou výměnu. Když se vám auto porouchá či rozbije, okamžitě dostanete náhradní. Na konci období auto můžete odkoupit nebo dostat zcela nové. Úplně stejnou možnost máte i v případě firemního hardwaru Apple. Přemýšleli jste někdy o tom?

Pořízení firemního zařízení na leasing je samo o sobě obrovskou výhodou oproti přímému nákupu. Stále jsou však přítomna rizika v podobě poruch, vad a dalších mechanických poškození uživatelem. I tomu však lze předejít. Těžko asi zabráníte tomu, když obchodníkovi upadne iPad během prezentace u zákazníka, ale můžete předejít tomu, aby byl další dny bez iPadu. Takový výpadek vás totiž může vyjít ještě dráž než samotná oprava. Naštěstí existuje služba Apple bez starostí, která dle mého funguje naprosto skvěle.

Logicworks

Záruka

Je tak jednoduchá, jak zní. Apple poskytuje při nákupu „na IČO“, tedy firemním zákazníkům, oficiálně pouze jednoletou záruku a to rozhodně není dost. Zařízení jsou dostatečně kvalitní, výkonná a mají softwarovou podporu, aby vydržela mnoho let. Minimálně tři roky v případě Maců a iPadů a dva roky v případě iPhonů. Ty zbylé roky pokryje snadno pojištění prodloužené záruky, která řeší všechny výrobní vady během celé doby používání.

A co to polití? A náhradní iPad?

Díky Apple bez starostí máte pokryté i poškození, které způsobí uživatel. Stačí jen nahlásit problém a poškozené zařízení přinést. Oprava probíhá v autorizovaném servisu. Vy naopak do druhého dne dostanete náhradní zařízení a je jedno zda žijete na druhém konci České republiky. Následně si obnovíte zálohu, přenesete data a můžete směle pokračovat ve své práci. Jako když přijedete do autoservisu.

V autoservisu se však může stát, že dostanete horší model. Místo Superba budete jezdit Octavií… U Apple bez starostí dostanete stejný model, ba naopak většinou i lepší dle kategorií. Místo počítače iMac 27″ dostanete opět iMac 27″. Funguje to i obráceně – pokud máte MacBook Air, zařízení spadající do kategorie MacBook/Air/Pro 13″, obdržíte MacBook Pro 13″.

Logicworks

Na počtu zaměstnanců nezáleží

Tento leasing je vhodný pro malé, střední i nadnárodní podniky. Je jedno, zda máte pět nebo sto zaměstnanců. Důležitý je osobní přístup a individuální řešení na míru. Kromě hardwaru si můžete pronajmout softwarové licence. Potřebujete pro splnění zakázky aplikace od Adobe, ale nechcete je používat pořád? Proč si je jen nepůjčit? Myslím si, že tohle ocení každá firma, ať už se zabývá čímkoliv. Samozřejmostí je bezpečí vašich dat i po ukončení programu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *