Apple Mapy v iPhonu od A do Z

Apple Mapy

Navigování a obecně mapy v nejrůznějších podobách jsou jednou z mnoha funkcí, které chytré telefony nabízejí. Už nepotřebujete speciální navigaci ani platit za mapové podklady. Mapy jsou v iPhonu zdarma a nabízejí řadu užitečných funkcí. Jak na ně? Podívejte se na další video z naší iPhone Akademie.

Apple Mapy v iPhonu od A do Z

Jak fungují Apple Mapy

 • Apple Mapy jsou pro všechny zdarma
 • Naleznete je nejen na iPhonu, ale i dalších Apple zařízeních
 • Můžete si vytvářet body a sbírky zájmu, například místa, kam často cestujete
 • Navigace vám vždy ukáže nejlepší/nejrychlejší trasu i dle aktuální dopravy
 • Vybírat můžete mezi navigací autem, chůzí, veřejnou dopravou či sdílenou jízdou (v zahraničí)
 • Při navigaci oceníte doprovodné informace, například jízdní pruhy
 • Apple Mapy jsou kompletně v češtině, včetně hlasové asistentky
 • V Praze funguje i navigace veřejnou dopravou – kombinace metra, autobusů či tramvaje
 • V Apple Mapách lze hledat i restaurace, obchody či kavárny
 • Apple Mapy podporují CarPlay nebo navigaci na hodinkách Apple Watch

Užitečné odkazy

Komentářů:

 1. I když jsem ortodoxní Apple ovce, tak musím s politováním konstatovat, že Apple Mapy se fakt nepovedly. Sice jsou „technicky“ dokonalé. Mají nádherný design ala Apple. Funkčně pracují napříč všemi Apple produkty spolehlivě. Při navigaci vám bzučí hodinky (skvělá vychytávka), co je to platné, když mapové podklady nejsou aktualizovány a nedá se na ně spolehnout. Tak rád bych Apple mapy používal – ale už mě tolikrát dostaly do maléru (nejen na území ČR) že musím prohlásit, že jsou v praxi skutečně nepoužitelné. Pro pěší nebo MHD jsou asi v pohodě ale jako auto navigaci ji rozhodně nedoporučuji.
  I z hlediska funkčnosti mají Apple mapy spousty much, které je třeba dotáhnout do konce. Flayover je sice efektní podívaná, ale když se potřebujete dostat na určitou adresu (a včas) a místo toho skončíte ve slepé ulici nebo jinde, tak je celý efekt v…
  Datové podklady stojí za starou bačkoru, pokud chcete více informací, je třeba používat aplikací třetích stran viz TripAdvisor nebo Foursquare – proč? Nechci další dvě appky v mobilu s nutností registrace.
  Upřímně nechápu jak může firma Apple něco takového dopustit. Kdyby to byl nějaký startup – OK, ale firma Apple má k dispozici tolik peněz, že si může dovolit najmout stoky / tisíce programátorů, kteří by mohli Apple mapy dotáhnout k dokonalosti. Neděje se tak a já ač nerad, musím dát přednost Google mapám, na ty je spoleh a něco umí. Bohužel.

  1. Dík za pohled. Já s Apple Mapami běžně jezdím a asi jsem méně náročný a dávám to. Ale souhlas v podstatě se vším

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *