Životopisy Tima Cooka a Jony Iva exkluzivně od iPure

Tim Cook

Životopisy Tima Cooka a Jony Iva nabízí unikátní pohled na významné osobnosti spojené se značkou Applu. iPure se podílel na vzniku českých překladů životopisů a nabízí i exkluzivní možnost si je pořídit oba za cenu jedné knihy. Jde o ideální dárek pro Apple fandy a faninky!

Závazná objednávka knihy

  Tim Cook (389 Kč)Jony Ive (389 Kč)


  Poštou ČR (89 Kč)Poštou zahraničí (199 Kč)Osobně v Praze (0 Kč)


  * takto označená pole jsou povinná

  Knihy dodáváme do 14 dnů od zaplacení v případě doručení. Osobní odběr je možný po předchozí dohodě na adrese Simply Relax, Mánesova 63, Praha 2.

   

  Tim Cook – Génius, který povznesl Apple na novou úroveň

  Timothy Donald Cook, známý spíše jako Tim Cook, je v současné době generálním ředitelem nejhodnotnější a nejinovativnější společnosti světa, Apple. Jeho začátky přitom nebyly vůbec snadné.

  Do Applu nastoupil Tim krátce po návratu Steva Jobse v roce 1998 a postupně se probojoval až na provozního ředitele společnosti, druhého muže po Stevu Jobsovi. Právě ten se jím nechával zastupovat v průběhu svých nemocničních hospitalizací a vkládal v něj a v jeho manažerské dovednosti neutuchající důvěru.

  Když Steve Jobs pozici ředitele společnosti opouštěl, jeho volba byla jasná. Nástupcem se stal právě Tim Cook. Pro veřejnost do té doby nepříliš známý chlapík s podstatně odlišným vystupováním a tišším projevem, než měl Steve.

  V prvních letech svého působení byl s Jobsem často srovnáván, avšak přesto vetkl Applu svůj nový osobitý styl a dokázal hodnotu celé společnosti znásobit. Pod jeho vedením se také podařilo přinést na trh řadu nových špičkových produktů, díky kterým je i dnes Apple synonymem kvality, designu a inovace.

  Životopis Tima Cooka vychází v březnu 2020.
  Kniha má 288 stran a vazbu V2 (paperback)
  Její oficiální koncová cena bude 389 Kč.

  Tim Cook - Génius, který povznesl Apple na novou úroveňukázka z knihy

   

  Jony Ive: Génius stojící za nejlepšími Apple produkty

  Fenoménu Apple se publicista Leander Kahney věnuje přes deset let. Napsal tři knížky, včetně Cult of Mac. V knize Jony Ive – génius stojící za nejlepšími produkty Apple se zaměřil na viceprezidenta Apple pro průmyslový design a blízkého přítele Steva Jobse, vývojáře, který sehrál klíčovou roli při vzniku úspěšných produktů Apple posledních let. MacBook, iPad, iPhone a další – jejich jednoduchý a uživatelsky přívětivý design pochází právě z jeho hlavy.

  Tichý a uzavřený génius, který pracuje 70 hodin týdně

  Říká se, že jestliže byl Steve Jobs tělem Apple, je Jony Ive jeho duší. Na veřejnosti tichý a nenápadný muž patří k nejoriginálnějším průmyslovým designérům současnosti. Kancelář, kde tráví 70 hodin týdně, je obestřena tajemstvím, přístup dovnitř má jen pár vyvolených. Skrývat přitom není co – stůl, lampa, židle. Víc Ive k práci nepotřebuje.

  Iveho cesta mezi špičky průmyslového designu začala na počátku devadesátých let. Krátce poté, v roce 1999, pak byl v žebříčku MIT Technology Review TR100 zařazen mezi 100 nejvýznamnějších inovátorů na světě do 35 let, v roce 2008 jej Daily Telegraph označila za nejvlivnějšího Brita ve Spojených státech a roku 2012 jej britská královna pasovala na rytíře.

  Naučte se vidět věci jako Ive

  Jony Ive patří k nejinspirativnějším osobnostem současnosti. Čtenářům jej představuje biografie Leandera Kahneye. Navrhnout nový Mac vás sice nenaučí, vidět věci jinak ale ano.

  Jony Ive

  Napsat komentář

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *