Životopisy Tima Cooka a Jony Iva exkluzivně od iPure

Tim Cook

Životopisy Tima Cooka a Jony Iva nabízí unikátní pohled na významné osobnosti spojené se značkou Applu. iPure se podílel na vzniku českých překladů životopisů a nabízí i exkluzivní možnost si je pořídit oba za cenu jedné knihy. Jde o ideální dárek pro Apple fandy a faninky!

Závazná objednávka knihy

  Tim Cook (389 Kč)Jony Ive (389 Kč)


  Poštou ČR (89 Kč)Poštou zahraničí (199 Kč)Osobně v Praze (0 Kč)


  * takto označená pole jsou povinná

  Knihy dodáváme do 14 dnů od zaplacení v případě doručení. Osobní odběr je možný po předchozí dohodě na adrese Simply Relax, Mánesova 63, Praha 2.

   

  Tim Cook – Génius, který povznesl Apple na novou úroveň

  Timothy Donald Cook, známý spíše jako Tim Cook, je v současné době generálním ředitelem nejhodnotnější a nejinovativnější společnosti světa, Apple. Jeho začátky přitom nebyly vůbec snadné.

  Do Applu nastoupil Tim krátce po návratu Steva Jobse v roce 1998 a postupně se probojoval až na provozního ředitele společnosti, druhého muže po Stevu Jobsovi. Právě ten se jím nechával zastupovat v průběhu svých nemocničních hospitalizací a vkládal v něj a v jeho manažerské dovednosti neutuchající důvěru.

  Když Steve Jobs pozici ředitele společnosti opouštěl, jeho volba byla jasná. Nástupcem se stal právě Tim Cook. Pro veřejnost do té doby nepříliš známý chlapík s podstatně odlišným vystupováním a tišším projevem, než měl Steve.

  V prvních letech svého působení byl s Jobsem často srovnáván, avšak přesto vetkl Applu svůj nový osobitý styl a dokázal hodnotu celé společnosti znásobit. Pod jeho vedením se také podařilo přinést na trh řadu nových špičkových produktů, díky kterým je i dnes Apple synonymem kvality, designu a inovace.

  Životopis Tima Cooka vychází v březnu 2020.
  Kniha má 288 stran a vazbu V2 (paperback)
  Její oficiální koncová cena bude 389 Kč.

  Tim Cook - Génius, který povznesl Apple na novou úroveňukázka z knihy

   

  Jony Ive: Génius stojící za nejlepšími Apple produkty

  Fenoménu Apple se publicista Leander Kahney věnuje přes deset let. Napsal tři knížky, včetně Cult of Mac. V knize Jony Ive – génius stojící za nejlepšími produkty Apple se zaměřil na viceprezidenta Apple pro průmyslový design a blízkého přítele Steva Jobse, vývojáře, který sehrál klíčovou roli při vzniku úspěšných produktů Apple posledních let. MacBook, iPad, iPhone a další – jejich jednoduchý a uživatelsky přívětivý design pochází právě z jeho hlavy.

  Tichý a uzavřený génius, který pracuje 70 hodin týdně

  Říká se, že jestliže byl Steve Jobs tělem Apple, je Jony Ive jeho duší. Na veřejnosti tichý a nenápadný muž patří k nejoriginálnějším průmyslovým designérům současnosti. Kancelář, kde tráví 70 hodin týdně, je obestřena tajemstvím, přístup dovnitř má jen pár vyvolených. Skrývat přitom není co – stůl, lampa, židle. Víc Ive k práci nepotřebuje.

  Iveho cesta mezi špičky průmyslového designu začala na počátku devadesátých let. Krátce poté, v roce 1999, pak byl v žebříčku MIT Technology Review TR100 zařazen mezi 100 nejvýznamnějších inovátorů na světě do 35 let, v roce 2008 jej Daily Telegraph označila za nejvlivnějšího Brita ve Spojených státech a roku 2012 jej britská královna pasovala na rytíře.

  Naučte se vidět věci jako Ive

  Jony Ive patří k nejinspirativnějším osobnostem současnosti. Čtenářům jej představuje biografie Leandera Kahneye. Navrhnout nový Mac vás sice nenaučí, vidět věci jinak ale ano.

  Jony Ive

  Napsat komentář

  Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *