Peak Design Mobile – tripod a bezdrátový stojánek

Peak Design Mobile

Slíbil jsem vám pokračování série recenzí o Peak Design a jejich řadě Mobile, tedy chytrém příslušenství nejen pro iPhone. V minulém dílu jsem se rozplýval nad jednoduchostí a praktickým užitkem peněženek Wallet. Dnes mám pro vás nejlepší stojánek (nejen na noční stolek) a praktický Tripod. Proč je musíte mít?

Začnu u nabíjecího stojánku – Wireless Charging Stand. Když jsem ho viděl poprvé na webu Peak Design, pomyslel jsem si: „Ok, další nabíjecí stojánek.“ Chvíli jsem ho však zkoumal a došlo mi, že jsem vlastně podobný stojánek ještě nikdy neviděl. Precizně opracované dvě destičky anodizovaného hliníku, které když sklopíte, tak vypadají jako placka. Zároveň lze nastavit mnoho různých úhlů pozorování, a to jak na výšku tak i šířku.

Chcete PDF verzi tohoto článku? Stáhněte si ji zdarma.

Láska na první pohled

Jakmile jsem ho vybalil z papírové krabičky, bylo mi jasné, že tohle bude můj nejoblíbenější nabíjecí stojánek. V balení kromě jiného naleznete i nabíjecí kabel USB-C. Adaptér musíte použít svůj, přičemž důrazně doporučuji minimálně 20W adaptér i kvůli podpoře rychlonabíjení.

Peak Design Mobile

Wireless Charging Stand od Peak Design samozřejmě můžete použít kdekoliv, kde bude potřeba. Snadno ho můžete převézt či změnit pracovní uspořádání. Mně osobně se osvědčil na nočním stolku. Hrozně se mi líbí, že si mohu nastavit optimální pozorovací úhel. Snadno tak před spaním změním čas budíku, mrknu na zprávy, či vyřídím hovor přes FaceTime.

Magnety, nabíjecí komponenty a šasi jsou navrženy na míru tak, aby optimalizovaly správnou polohu pro nabíjení, rychlost nabíjení a odvod tepla. Můžete tak nabíjet a pracovat zároveň. Jako u všech produktů Mobile, i zde naleznete magnetomechanický zámek SlimLink zabudovaný v silikonové základně, která drží váš iPhone.

Jednou rukou mohu kdykoliv iPhone sundat nebo ho zacvaknout zpět. Pokud mám připojený kabel a síťový adaptér, ihned se spustí nabíjení přes MagSafe. Fajn je, že tento nabíjecí stojánek můžete využívat i bez krytu Peak Design Everyday. Jen si dejte pozor, aby vám iPhone nesklouzl. Spojení drží, je pevné, ale není tak stabilní jako s krytem Peak Design. iPhone drží ve stojánku i holý, tedy bez jakéhokoliv obalu či krytu.

Výška či šířka

Patrně nejvíce se mi líbí možnost nastavení pozorování na výšku či šířku. Stačí jen iPhone umístit do stojánku a začít se dívat. Ideální na filmy, YouTube nebo zmíněný FaceTime a Zoom. Ostatně, kdo říká, že stojánek musí být pořád jen v zásuvce? Kabel můžete ze zadní části kdykoliv vyjmout a používat jen jako praktický stojánek. Stojánek podporuje všechny standardní výkonové profily (15 W, 10 W, 7,5 W, 5 W) i další – max. do 15 W.

V balení rovněž naleznete drobné klipy, kterými si můžete dle potřeby uchytit kabel, třeba k noze pracovního stolu. Pokud plánujete stojánek přenášet, tak to nedělejte. Pokud pro něj máte jasné a trvalé místo, je to velmi příjemné řešení. Wireless Charging Stand od Peak Design můžete jako vždy zakoupit na webu. Stojánek je zkonstruovaný tak, aby vydržel mnoho let. Kdyby se s ním něco stalo, vždy máte doživotní záruku na případnou výměnu.

Peak Design Mobile

Jdeme natáčet videa

V případě, že hledáte něco kreativnějšího a rádi natáčíte videa, pořizujete fotky, či chcete konzumaci obsahu za všech okolností, možná pro vás bude vhodný Mobile Tripod. Ten navrhl stejný tým konstruktérů v Peak Design jako stativ Travel Tripod. Již při prvním použití tak v ruce pocítíte kvalitu a nádherný minimalismus. Na první pohled Mobile Tripod nevypadá jako stativ, ale jako hliníková placička. Vtip je v tom, že hliníkové nohy opatřené protiskluzovými nožičkami, jsou schované uvnitř hliníkové placičky. Kdykoliv a kdekoliv je stačí jen vytáhnout a začít používat.

Logicky stačí mít jen Peak Design Everyday Case a díky již zmíněnému magnetomechanickému zámku SlimLink, umístíte Mobile Tripod na záda vašeho iPhonu. Na začátku jsem se obával, že to bude velké, především v kapse kalhot. Celý stativ v uzavřeném stavu má pouze půl centimetru. Obavy tak mohou jít stranou.

Jakmile přijdete domů, do kanceláře či do kavárny, stačí jen Mobile Tripod rozevřít a zacvaknout iPhone. Opět můžete vybírat z režimu na výšku či šířku. Mikrokuličkovou hlavou pak plynule nastavíte úhel snímání nebo pohledu. Napětí kuličky lze přitom upravit pomocí magneticky integrovaného ladicího klíče, který je chytře schovaný uprostřed tripodu. Prostě all-in-one.

Peak Design Mobile

Myslím si, že Tripod ocení naprosto všichni. Konečně můžete mít v kapse malý Tripod, s jehož pomocí můžete vytvářet videa na Instagram a TikTok nebo zachytit dlouhé scény při focení noční oblohy. Nemusíte nikde nic držet a zadržovat dech, aby se náhodou obraz nerozklepal. Tripod je fajn i na dlouhé konferenční hovory nebo jen obyčejné brouzdání po internetu.

Díky optimálnímu nastavení a integrovaného klíče, můžete opravdu experimentovat s různými pozorovacími úhly. V praxi mimo jiné záleží i na modelu vašeho iPhonu, pokud se chcete dostat do nějakých extrémnějších úhlů. Vše lze jednoduše nastavit.

Peak Design Mobile Tripod opět zakoupíte na webu. V balení také naleznete mikrovkláknový pytlík, ve kterém můžete Tripod převážet, když ho nebudete používat. Vše mohu jen vřele doporučit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *