Nový ovladač PlayStation Remote Portal. Vyplatí se?

PlayStation 5

Nový ovladač na PlayStation 5 nevypadal z počátku jako horké zboží, ale jeho aktuální nedostupnost vypovídá o opaku. Proč bych měl kupovat vzdálený ovladač, který v zásadě přináší “jen” Full HD obrazovku a haptický ovladač, který už mám. Nestačí jen připojit iPad a použít tradiční ovladač v kombinaci s aplikací Remote Play? Není to jednodušší?

Po pár dnech aktivního hraní musím říct, že je to rozdíl. Aplikaci na iPhonu/iPadu jsem využíval jen sporadicky, zvlášť kvůli dlouhé latenci. To už jsem si raději na iOS zařízení zahrál něco z Apple Arcade v kombinaci s Backbone One ovladačem či jsem rovnou vzal do ruky Nintendo Switch.
PlayStation Remote Portal je nový ovladač od Sony, který je určen pro hraní her na konzoli PlayStation 5 pomocí funkce Remote Play. Funguje tedy jako přenosný displej a ovladač v jednom, který vám umožní hrát vaše oblíbené hry i na cestách nebo v jiných místnostech vašeho domova. Důležité je zmínit, že musíte vlastnit nejnovější konzoli PlayStation 5. Samotný ovladač bez konzole je úplně k ničemu. V zásadě je to spíše doplněk.

Chcete PDF verzi tohoto článku? Stáhněte si ji zdarma.

Design a konstrukce

Ovladač PlayStation Remote má kompaktní a ergonomický design, který se dobře drží v ruce. Jeho tělo je vyrobeno z plastu a má matný povrch, který je příjemný na dotek. Na přední straně ovladače se nachází 6,5palcový displej s rozlišením 1080p/60FPs. Displej je dostatečně velký a jasný, abyste mohli pohodlně hrát i náročné hry, a to je důležité – bez větší latence.

PlayStation 5

Pokud máte doma stabilní WiFi připojení, ani nepoznáte, že hrajete na vzdáleném ovladači a displeji. Aktuálně hraji sérii Uncharted, Gran Turismo 7 a Last of Us 2. Vše běží na Remote Portal naprosto krásně a plynule. Dokonce oceňuji mnohem rychlejší spojení s konzolí, než v případě aplikace na iPadu. Stačí jen vzít do ruky ovladač, stisknout tlačítko a mohu se pustit do hraní.

K tomu samozřejmě musíte mít PlayStation konzoli nastavenou v režimu spánku, nesmí být vypnutá. Pokud si dobře nastavíte svůj router a připojení, je možné se ke konzoli připojit i vzdáleně, ale chce to nějaké nastavení a vyladění konfigurace. Osobně mi to bohatě dostačuje doma. Proč? Velká televize je často obklopená mými dětmi nebo ženou. Mohu tak kdykoliv vzít ovladač s displejem a pustit se do hraní. A to se mi moc líbí.

Dual Sense jak ho známe

Na levé straně ovladače se nachází analogový joystick, tlačítko L2, tlačítko L1, tlačítko L3 a touchpad. Na pravé straně ovladače se nachází analogový joystick, tlačítko R2, tlačítko R1, tlačítko R3 a tlačítka X, O, □ a △. Všechna tlačítka mají dobrou odezvu a jsou dobře umístěna. V zásadě je to stejné jako u tradičního ovladače.

Funkce

Ovladač PlayStation Remote podporuje všechny funkce ovladače DualSense, včetně haptiky a adaptivních spouští. To znamená, že si budete moci užívat pohlcující herní zážitek kdekoliv doma či na cestách. Ovladač se k konzoli PlayStation 5 připojuje pomocí Wi-Fi. Propojení je velmi jednoduché a rychlé. Jakmile je ovladač připojen, můžete začít hrát.

PlayStation Premium

Aby toho nebylo málo, tak jsem své hraní ještě povýšil. Vůbec poprvé jsem si zaplatil nejvyšší předplatné od PlayStation a díky tomu získal přístup k dalším stovkám her z klasického katalogu či od Ubisoftu. Každý měsíc také získávám nové herní tituly, mohu si ukládat herní postupy do cloudu a samozřejmě hrát online hry s jinými hráči. Prostě vše, co PlayStation Premium předplatné nabízí.
V zásadě jsem zjistil, že už dlouho nemusím chodit do obchodu. Mohu si snadno zahrát nové hry v trial verzi a následně je i s nějakou slevou rovnou zakoupit. Tím, že jsem vyrůstal na PS1 a PS2, tak si nemohu vynachválit katalog starých her – Tomb Raider, Tekken, GTA, Doom a mnoho dalších. Jediné co bych fakt potřeboval, je více volného času. Asi jako každý.

PlayStation 5

Možnost volby

Vždy tak mám možnost volby – hrát na téměř 90” televizi nebo si vzít do ruky osobní ovladač s fajn displejem. Stisknout tlačítko a pokračovat tam, kde jsem skončil. Škoda jen, že Remote Portal nepodporuje Bluetooth pro připojení sluchátek, pouze Jack konektor pro drát nebo se musíte spokojit s vestavěnými repráky. Nehrají špatně, ale žádný zázrak to není. Ovladač na jedno nabití (USB-C) vydrží okolo 5 hodin hraní. Nabít ho můžete skrze svoji konzoli, což je asi nejrozumnější způsob. Střídám nabíjení klasického ovladače a Remote Portal.

K dokonalosti tak asi už jen chybí to, že poptávka těžce převyšuje nabídku. Kdybych neměl předobjednávku, asi bych ho ještě neměl. Bohužel nikde není aktuálně skladem, což se samozřejmě brzy změní. Pokud máte doma PS5 a často se “hádáte” o to, kdo bude koukat na televizi, zvážil bych nákup tohoto příslušenství. Pět tisíc korun není málo, ale dostanete za to celkem fajn muziku a příjemný zážitek. Remote Portal je v zásadě opravdu jen kus displeje, ovladač a připojení skrze WiFi. Moc technologií uvnitř nehledejte. A funguje to!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *