EDOO – každý den mluvím anglicky po telefonu s rodilým mluvčím

edoo

V době psaní tohoto článku, je to přesně 215 dní co se každý den věnuji angličtině a více než 2 měsíce, co každé ráno mluvím po telefonu s rodilým mluvčím. Uvědomuji si, že to úplně nesouvisí s technologiemi, ale mým cílem je vás motivovat a ukázat vám, že anglicky se můžete naučit v každém věku, ať děláte cokoliv. Znám spousty lidí, kteří si myslí, že na to nemají buňky nebo čas. A právě EDOO je dle mého skvělá volba jak začít mluvit.

O angličtině po telefonu EDOO jsem již jednou psal v rozhovoru s jejím zakladatelem. Musím říct, že tato forma výuky mi velmi učarovala a každý den se těším na nový telefon s rodilým mluvčím. Hrozně mě baví různé přízvuky, intonace a vyjadřování jednotlivých učitelů. Každý den vám přitom volá někdo jiný. Jedno však mají společné – snaží se vás rozmluvit, a to bez stresu, s časovou úsporou, ať jste kdekoliv a kdykoliv.

Chcete PDF verzi tohoto článku? Stáhněte si ji zdarma.

Vyberte si hodinu

Vše funguje velmi jednoduše. Úplně na začátku jsem si udělal na webu EDOO účet a vybral zaměření. Následně jsem si také zvolil vhodné hodiny, kdy mi mohou učitelé zavolat. Vybrat si můžete dva bloky, ve kterých vám učitel zavolá. Hovor můžete samozřejmě odmítnout, z hodiny se omluvit či se domluvit, ať zavolá o pár minut později.

edoo

Již od počátku všechny hovory vyřizuji každý pracovní den mezi 8. a 9. hodinou ráno. Je to doba, kdy vím, že mám nejvíce volného času. Děti jsou ve školce, školení Apple začíná až v 9 hodin a já si vždy najdu pár minut na hovor v angličtině. Někdy dokonce už netrpělivě vyhlížím, až se na displeji iPhonu zobrazí neznámé číslo.

Každý hovor má jasnou strukturu. Na začátku většinou proběhne formální pozdrav a otázka, co je nového nebo jak se mám. Následně už plynule pokračuje hovor s tím, že vždy se týká nějakého konkrétního tématu. Témata mají hlavu a patu, neopakují se. Učitel na druhé straně aparátu vám pokládá jednoduché otázky nebo mluvíte sami. Celý hovor trvá od 5 do 7 minut s tím, že na konci je vždy zpětná vazba a případná korekce vašich chyb. Na konci také máte prostor pro dotazy nebo připomínky.

Slovní zásoba a denní test

Ihned po skončení hovoru mi formou SMS a emailem přijde slovní zásoba k dané lekci a odkaz na krátký denní test. Vše probíhá online skrze web. Po kliknutí na odkaz jste přesměrováni do svého účtu, vyplníte test a máte hotovo. Test se skládá z nových a již naučených slovíček plus nějaká gramatika, tedy doplňování správných slov do vět.

Každý pátek mi pak přijde do emailu souhrn uplynulého týdne, slovní zásoba z jednotlivých témat a odkaz na gramatickou kartu, kterou si mohu nastudovat na příští týden. To se mi bude hodit v denních testech.

Ve svém účtu vidím skrze web také svůj kompletní studijní plán – kolik hodin jsem absolvoval, kolik mi zbývá, můj pokrok, gramatiku, jednotlivá témata a samozřejmě slovní zásobu. Mohu si zde procvičovat jednotlivá slovíčka, jejich výslovnost a překlad. Také zde mám procvičovací testy. Kdykoliv si mohu spustit test na nějaká slovíčka, okruh témat či konkrétní gramatiku. Ideální na víkend.

edoo

Pro začátečníky i pokročilé

EDOO je kompletně personalizovaný. Na začátku si vždy zvolíte zkušební období s tím, že první hovor vyřizuje český učitel angličtiny. S ním si poprvé povídáte déle. Na tomto základě vám stanový počáteční úroveň vaší angličtiny. Klidně můžete být úplný začátečník. Při registraci také obdržíte e-mailem krátký online test, který rovněž poskytne učitelům zpětnou vazbu o vaší úrovni. Následně vám už jen každý den volá jiný učitel a prostě si povídáte.

Kdyby EDOO nemělo smysl, tak bych vám o něm nepsal. Zcela upřímně musím říct, že na sobě vidím pokrok v mluvení. Pro svoji angličtinu toho samozřejmě dělám mnohem více. Celkově se snažím angličtinou obklopit a simulovat situaci, jako bych byl v zahraničí. Na všechny filmy koukám v angličtině, píšu a mluvím s dalšími lidmi v angličtině, poslouchám podcasty, audioknihy a čtu knihy. Každý den krok po kroku. Hravě a jednoduše.

S EDOO vás bude angličtina bavit. Nikdo vás nikam nenutí ani nestresuje. Na začátku jsem se snažil vyřizovat ranní lekce někde v ústraní, aby mě nikdo moc neslyšel. V poslední době jsem naopak rád mezi lidmi, protože už se za svoji angličtinu nestydím. Zjistil jsem, že zvládnu v podstatě mluvit o čemkoliv, ale ano – byly lekce, kde jsem hodně tápal, například u emocí.

edoo

Časem zjistíte, že některá témata jsou pro vás snazší a cítíte se jako ryba ve vodě. Každé ráno jsem mile překvapen, o čem všem dokážu mluvit. EDOO – angličtinu po telefonu mohu vřele doporučit všem, kteří chtějí ovládnout tento jazyk. Vhodný je i pro firmy. Zaměstnancům můžete pořídit kurz a rozmluvit tak celé oddělení. Důležité je, aby to zájemce bavilo. Musí sami chtít.

Rychlý pokrok

Na webu EDOO se stačí zaregistrovat a vybrat si vhodný kurz a délku. Jak jsem už avizoval, první 3 dny jsou zdarma. Následně máte na výběr měsíc, 3 měsíce a 6 měsíců. Cena je dle mého názoru adekvátní tomu, co dostanete. Každý den s vámi bude někdo mluvit po telefonu. Obdržíte zpětnou vazbu, slovní zásobu, gramatiku, denní a procvičovací testy a kartičky s gramatikou v PDF. K tomu máte svůj účet, kde můžete kdykoliv a kdekoliv studovat. Schválně to zkuste a klidně mi dejte vědět, jaké pokroky děláte. Myslím si, že nebudou vůbec malé, právě naopak!

Chcete vyhrát jeden měsíc předplatného angličtiny EDOO? Máme pro vás hned 3 vouchery. Stačí odpovědět na soutěžní otázku: Kolikrát týdně vám zavolá učitel angličtiny? Své odpovědi zasílejte na info@ipure.cz, a to až do středy 23. 9. 2020. Následující den vylosujeme 3 z vás, kteří získají měsíc angličtiny EDOO zdarma.

Výherci: Michal Skopeček, Radka Grace, Kristýna Hamříková. Gratulujeme 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *