Jak se zabavit v době karantény

Karanténa

Epidemie a karanténa postihla celý svět. Každý se snaží pomáhat a nějakým způsobem zlepšit aktuální situaci. V redakci si myslíme, že #stayhome může mít i pozitivní dopad.

Kdy jindy máte příležitost vyzkoušet nové věci, naučit se ovládat nové programy, trénovat jazyk či pracovat na jiných dovednostech. Vytvořili jsme seznam služeb, aplikací a her, které jsou aktuálně zcela zdarma, ve slevě nebo nabízí něco nového. Možná se inspirujete a přijdete na jiné myšlenky. Společně to zvládneme.

Chcete PDF verzi tohoto článku? Stáhněte si ji zdarma.

Microsoft Teams

V době, kdy je většina z nás nucena pracovat z domova, přijdou vhod nástroje pro internetové hovory a videokonference. Populární Zoom zažil obrovský boom a z 10 milionů aktivních uživatelů v prosinci 2019 se vyhoupl na 200 milionů uživatelů v březnu 2020. Pokud vám Zoom nesedí nebo máte obavy z bezpečnostních rizik, která nedávno vyplavala na povrch, vyzkoušejte Microsoft Teams. Další velmi populární komunikační nástroj. Teams můžete používat zcela zdarma pro soukromou komunikaci. Pokud máte předplacená Office 365, Microsoft vám dá Teams na 6 měsíců zdarma pro firemní komunikaci.

Zde můžete porovnat Teams zdarma s placenými Teams, které dostanete na 6 měsíců na vyzkoušení.

Karanténa

Final Cut Pro X a Logic X

Karanténa nabízí ideální příležitost naučit se něco nového. Proč například nezačít stříhat videa ve Final Cut Pro či mixovat hudbu v Logic X. Oba prémiové nástroje pro macOS zařízení můžete nově vyzkoušet až 90 dní zcela zdarma. Stačí se jen zaregistrovat a stáhnout si obě aplikace do svého MacBooku.

Affinity

Pokud dáváte přednost grafice a úpravě fotek, můžete využít i bezplatný 90denní trial všech aplikací Affinity. Vývojáři také nabízí 50% slevu na všechny aplikace pro macOS, iPad a Windows – Affinity Photo, Affinity Designer a Affinity Publisher.

Karanténa

Data od Vodafone

Studentský tarif #jetovtobě standardně poskytoval 10 GB dat plus 2 GB přes aplikaci Můj Vodafone (neomezená data na sociální sítě, tzv. Social Pass). Tento obnos byl majitelům karty ISIC v nedávné době navýšen. Za bezmála 500 Kč za měsíc tak má dnes student přístup k 15 GB dat na cokoli, Social Pass a neomezené volání a SMS do všech sítí v ČR. Uživatelé více zařízení s podporou cellular mohou data sdílet na dvě zařízení. Je to tedy ideální tarif pro studenty využívající kombinaci iPhone + iPad. Tomu říkáme slušná nabídka!

Karanténa

Data od T-Mobile

Neomezená data si mohou zapnout i zákazníci T-Mobilu. V aplikaci Můj T-Mobile stačí aktivovat balíček neomezených dat, a to zcela zdarma. Neomezená data pro všechny platí až do konce dubna.

Cvičení s Down Dog

V souvislosti s nařízením či doporučením zůstat doma dokud pandemie nepoleví, zpřístupnili i vývojáři Down Dog všechny své domácí trenéry zcela zdarma. Aplikací je celá řada pro iPhone i iPad a budou na App Store do 1. května k dispozici všem bez poplatku. Pokud studujete, máte na stažení čas až do 1. července.

Nike Training Club

Jste-li fanouškem úspěšné běžecké aplikace Nike Running Club a běžně chodíte cvičit do posilovny, možná vám udělá radost, že Nike kvůli karanténě zpřístupnila všechny prémiové tréninky v jejich další aplikaci, a to do odvolání! Tak vstávat, stahovat a cvičit!

Unity Learn Premium

Unity je herní engine, ve kterém můžete relativně jednoduše vytvářet hry. Tento engine posloužil tvůrcům her jako je Monument Valley nebo český Beat Saber. Na tvorbu her se mohou vrhnout i začátečníci, kteří dosud neprogramovali. Unity nyní uvolnilo do půlky června prémiový obsah, který obsahuje kompletní kurzy tvorby her od začátků až po velmi pokročilé techniky.

Karanténa

Dark Noise

Populární aplikace s rozsáhlou knihovnou zvuků a šumů, které vám pomohou soustředit se, běžně stojí 3,99 USD. Během pandemické krize mají všichni zdarma přístup k betaverzi. Stačí se přihlásit skrz aplikaci TestFlight.

AURA

Potřebujete během „karanténního“ pobytu doma na chvíli vypnout a vydechnout? Mindfulness aplikace Aura je teď na 3 měsíce zdarma. Jde o další z řady povedených aplikací, které vás uvedou do světa meditace a vnitřního klidu.

Hry

V době celosvětové pandemie se snaží svojí troškou do mlýna přispět i vývojáři her. Řada největších studií aktuálně nabízí hry ke stažení zcela zdarma. Situace se mění ze dne na den a je dost možné, že v době vydání tohoto článku již bude hra opět placená nebo naopak přijdou hry nové. Tak či tak, zde máte seznam her, které jsou nyní zdarma a stojí za vaši pozornost.

Lara Croft GO

Jedna z nejlepších her roku 2015. Studio Square Enix zabodovalo s Hitmanem a rok na to se v App Store objevila Lara. Silný důraz se klade na řešení logických hádanek, ale také objevování prostředí nebo plnění výzev. Samozřejmostí je nádherná grafika, intuitivní ovládání a příběh. Tohle musíte mít ve svém iPhonu.

Karanténa

Monument Valley 1 a 2

Logické hádanky, příběh, hudba a povedená grafika. Asi vám nemusíme detailně popisovat herní sérii Monument Valley 1 a 2. Hra se již stala legendou. V každém levelu musíte otáčet budovami a různými předměty tak, abyste vždy našli volnou cestu dál. Pokud vám náhodou některý díl chyběl, teď je ten pravý čas to dohnat.

Rolando: Royal Edition

Rolando: Royal Edition je remasterovaná plošinovka, která původně vyšla v roce 2008. Následně se ztratila z povrchu zemského a nedávno přišel comeback. Hra je v principu velmi jednoduchá. Máte určitý počet barevných koulí, které musíte pomocí naklánění iPadu/iPhonu dostat z bodu A do bodu B. Během toho musíte překonat řadu překážek, nástrah a nepřátel. Když se vám u toho podaří sebrat pár zlatých mincí a dokončit level ve stanoveném čase, máte vyhráno.

Alto’s Adventure

Vývojář Alto zpřístupnil zdarma své dvě krásné hry všem uživatelům. Můžete si tak stáhnout jak Alto’s Adventure tak i Alto’s Odyssey. Určitě vám to zpříjemní dny doma. Obě aplikace jsou zdarma jak pro iOS, tak i pro macOS. Dodejme jen, že základem obou her je ovládání snowboardisty, který musí překonávat různé překážky, unikat strážcům či sbírat různé předměty. Hra je vhodná pro všechny věkové kategorie.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *