ZAGG Pro Keys – klávesnice pro váš iPad Pro

Zagg

Vždy jsem měl rád externí klávesnice pro iPad. Již k prvním modelům jsem se snažil skrze Bluetooth něco připojit a udělat tak z iPadu pracovní stroj. Začalo to u tradičních klávesnic od Applu a pokračovalo až k třetím výrobcům. Mezi nimi vždy dominoval mimo jiné i ZAGG. Aktuálně testuji jejich nejnovější klávesnici pro iPad Pro. Je lepší než Magic Keyboard?

V první řadě je třeba podotknout, že tato klávesnice si najde své uživatele především v řadách těch náročnějších z nás. Na mysli mám například těžký průmysl, stavebnictví či jiné profese, kde hrozí riziko poškození vašeho iPadu. ZAGG Pro Keys má patentovanou ochranu, která vaše zařízení ochrání při pádech z výšky až dvou metrů. Tomu odpovídá i design a samozřejmě hmotnost.

Samotný iPad

Bezdrátová klávesnice s Bluetooth by se dala rozdělit na dvě části – ochranný obal pro iPad a samotná klávesnice. Z toho vyplývá, že iPad můžete kdykoliv oddělit a používat jako prostý iPad pouze pomocí dotyku. Samotný kryt je vytvořen z odolného polykarbonátu, jeho hrany jsou pogumované a rohy opatřené bumperem, kombinace těchto prvků se pyšní drop testem, který deklaruje ochranu při pádech z výšky až dvou metrů.

Zagg

Na horní části pak naleznete prolis pro Apple Pencil, který je kompatibilní s bezdrátovým nabíjením. To vše pak ještě zakryjete magnetickou krytkou, aby vám Apple Pencil nevypadl.

Dvě polohy pro psaní

Obal je také velmi příjemný na dotyk. ZAGG Pro Keys používám více než měsíc a nikde není vidět špína či mastnota. Samotná klávesnice se může pyšnit dvěma polohami pro umístění iPadu. Jakmile iPad otevřete, klávesnice se sama aktivuje. Při prvním rozbalení ji jen stačí spárovat pomocí Bluetooth. Naopak jakmile iPad zaklapnete, vše se uspí.

Zagg

Až 1 rok na jedno nabití

Klávesnice se nabíjí pomocí konektoru UBS-C, ale vůbec jsem ho nepotřeboval. Na jedno nabití vydrží až 1 rok (při odhadovaném používání hodinu denně). S klávesnicí pak můžete dokonce spárovat až dvě zařízení současně. Vedle sebe si tak můžete položit například iPhone nebo iPad mini a psát tam, kde je zrovna potřeba.

Zagg

Klávesy jsou vyrobené z plastu a mají vyšší zdvih. Trackpad (touchpad) nehledejte. iPad ovládáte tradičně pomocí prstů a kde je možné, můžete psát nebo využít klávesové zkratky. Samotná klávesnice je také kompletně podsvícená a velmi se mi líbí horní řádek funkčních tlačítek. Snadno můžete přepínat například mezi spárovanými zařízeními, ovládat hudbu, hlasitost, multitasking nebo zamknout iPad.

Pokud máte starší model iPadu Pro, tak i ten, je kompatibilní s touto klávesnicí, tedy počínaje iPadem Pro 3. generace. V nabídce jsou pak i modely pro jiné typy iPadů.

Oceňuji, že je můj iPad v bezpečí v pevném obalu. Na obalu jsou otvory pro reproduktor, takže hudba zní stále dobře. Snadno se dostanu ke všem tlačítkům a nabíjecím portům. Kdykoliv pak mohu iPad jednoduše „odtrhnout“ od klávesnice a používat samostatně v ochranném obalu. Vše je řešeno skrze magnety, které jsou dostatečně silné.

Zagg

Pohodlné psaní

Psaní na klávesnici je velmi pohodlné, chce to si jen zvyknout na vyšší zdvih jednotlivých kláves. Na této klávesnici jsem napsal již mnoho článků a e-mailů. Je jasné, že oproti Magic Keyboard od Applu je klávesnice o dost těžší a není zde trackpad, ale i tak může mnoha uživatelům plně dostačovat. Pokud máte rádi ovládání pomocí prstů a využíváte klávesové zkratky, možná je stvořená právě pro vás. Co teprve pokud pracujete ve ztížených podmínkách a bojíte se případných pádů či jiných poškození.

ZAGG Pro Keys můžete zakoupit na stránkách ertea.cz. Klávesnice je plně lokalizována do češtiny a jsou zde připravené znaky i pro slovenštinu. Na výběr je pak i anglická verze (mezinárodní), pokud náhodou píšete ve více jazycích. Stačí si jen vybrat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *