Slim (Stand) peněženky od Peak Design

Peak Design

Nikdy jsem si nemyslel, že budu psát recenze na peněženky pro iPhone. Když Apple poprvé představil svoji MagSafe Wallet, nechávalo mě to zcela chladným. Stejně jako alternativní řešení od jiných značek. Nikdy jsem neměl potřebu mít na druhé straně iPhonu všechny své karty. Od toho mám klasickou minimalistickou peněženku. Tohle jsem si myslel, dokud jsem nevyzkoušel peněženky od Peak Design v kombinaci s jejich krytem na telefon.

Jeden kryt vládne všem, a to doslova. O propracovaném světě Peak Design Mobile jsem již na stránkách iPure psal. Řada Mobile – to je ekosystém krytů, držáků a nabíječek pro telefony. Základem je kryt dle typu vašeho iPhonu či jiného chytrého telefonu. K němu pak můžete díky upevňovacímu systému SlimLink připojit další příslušenství. Již jsem vyzkoušel a v praxi používám Creator Kit pro natáčení videí. Ten mimo jiné funguje i se stativem Peak Design.

Chcete PDF verzi tohoto článku? Stáhněte si ji zdarma.

Fungující ekosystém

Je to stejné jako u Applu. Jakmile zkusíte jeden produkt, není cesty zpět. Platí to nejen o zavazadlech, ale nyní už i o příslušenství pro iPhone. „Slovo dalo slovo“ a kromě krytu již nosím a používám hned dvě peněženky od Peak Design – Stand Wallet a Slim Wallet.

Peak Design

Nikdy bych neřekl, že budu tak nadšený z „obyčejné“ peněženky. Zvlášť model Stand Wallet se stal mým favoritem. O co jde?

Stand Wallet spojuje tenkou peněženku na telefon s plně nastavitelným stojánkem. Ano, čtete správně – stojánek. Opět věc, která mě nechávala chladným, asi jako pop socket. Proč bych proboha potřeboval během dne stojánek, když si mohu iPhone položit, opřít nebo prostě vzít do ruky…

Neobyčejně obyčejná peněženka

V jednoduchosti je krása a Peak Design je toho vzorným příkladem. Peněženka je vyrobena z odolné 100% recyklované nylonové tkaniny a díky jedinečnému střihu a konstrukci minimalizuje objem v kapse. Pojme až 7 karet, které jsou okamžitě přístupné díky magneticky uzavíratelnému „taháčku“. Mimořádně silné magnety uchopí telefon s uspokojivým „cvaknutím“ a udrží telefon a peněženku bezpečně spojené.

Sedm karet! Když už jsem někdy v minulosti přemýšlel, že bych zkusil řešení od Applu, vždy mě odradilo, že nemám šanci dát dovnitř všechny potřebné karty – občanku, řidičák, kartičku pojišťovny, platební karty a sem tam nějakou hotovost. Se Stand Wallet žádný problém. Opravdu tam dám sedm karet a ještě zastrčím papírovou hotovost. Dokonce se mi tam vešla metal karta od Revolut, která v zásadě vydá za dvě karty. Peněženka je sice celkem velká, ale stále ji vložíte do kapsy u kalhot i s iPhonem.

Peak Design

Stojánek

A teď to hlavní! Jakmile dorazím domů nebo do kavárny, mohu jednoduše zatáhnout za peněženku a rozložit ji do polohy stojánku. Následně iPhone odpojím, zapnu YouTube či nějaký film a připnu iPhone do stojánku na šířku. Bomba! Zjistil jsem, že mě začalo bavit používat iPhone v tomto režimu. Například když sedím u MacBooku, nemám iPhone položený na stole, ale je ve stojánku. Když přijde nějaká notifikace, hned ji vidím, aniž bych se musel nahýbat nebo brát iPhone do ruky. V rozumné vzdálenosti funguje i Face ID takže mám iPhone kdykoliv přístupný.

Tuto polohu oceňuji zvlášť během online školení, kdy na mám iPhonu zapnuté nějaké osobní poznámky a mohu do nich nahlížet, případně vidím příchozí hovory, které musím přijmout. Stand Wallet je mimořádně praktický i na sledování a konzumaci jakéhokoliv obsahu. Dokud to nevyzkoušíte, tak mi možná nebudete věřit. Sám jsem byl velkým odpůrcem, ale teď mi to vážně vyhovuje.

Líbí se mi, že karty mám kdykoliv přístupné a když je nepotřebuji, mohu peněženku vyprázdnit a mít jen ultratenký stojánek. Magnety jsou velmi silné, takže se nemusíte obávat, že by vám iPhone spadl na zem. Stojánek lze rozložit do různých úhlů, takže si každý vybere to, co zrovna potřebuje. Důležité je zmínit, že do peněženky můžete bez obav vložit i hotelové karty, peněženka nemagnetizuje ani platební karty.

Slim Wallet

V případě, že stojánek není pro vás, můžete sáhnout po Slim Wallet – identické peněžence bez stojánku. V praxi oceníte minimalistickou konstrukci a skvělý střih. Slim Wallet opět pojme až sedm karet, k nimž lze okamžitě přistupovat pomocí magneticky uzavřeného taháčku. Jakmile vložíte karty zpět, taháček se připraví pro další použití. Nic neobvyklého.

Peak Design

Technologie MagSafe

Obě peněženky lze v zásadě používat i bez krytu od Peak Design. Vyzkoušel jsem to, ale předem varuji, že spojení není tak pevné, jako v případě krytu Everyday od Peak Design. Drží to, ale peněženky se hýbou do strany a lehkým tahem je sundáte. Kryt od Peak Design je větší jistota, která zároveň chrání váš iPhone a velmi dobře se používá.

S odstupem času si kryt nemohu vynachválit. Chodím až šestkrát týdně běhat, iPhone zažívá všechny povětrnostní podmínky a skoro každý den je zcela mokrý od potu či deště. Nosím ho buď v běžecké vestě či na břiše umístěný v pružném pásu. Kryt stále vypadá jako nový. iPhone je v bezpečí a já jsem v klidu, že ho mohu kdykoliv a kdekoliv v terénu použít. Všechny čočky jsou chráněné, stejně tak rohy a přední displej díky vyvýšeným hranám krytu.

Peak Design

Která je pro vás

Stand Wallet i Slim Wallet si jednoznačně najdou své příznivce. Pokud chcete jen peněženku, pak sáhněte po Slim Wallet, v případě stojánku je tu Stand Wallet. Pokud bych vám měl něco doporučit, běžte rovnou do Stand Wallet. Uvidíte, že stojánek využijete, ač si teď možná myslíte opak. Dětem na tom můžete v restauraci pustit pohádku, v kanceláři rychle uvidíte notifikace a doma si pustíte video na YouTube. A co teprve FaceTime či jiné online hovory.

Kromě peněženek také testuji další dvě příslušenství z řady Mobile. Již brzy se můžete těšit na pokračování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *