Přenosný projektor? Zkuste Samsung Freestyle 2. generace

Freestyle

Loni jsem změnil názor na produkty Samsung. Po skládacím Foldu 5. generace jsem si oblíbil další kousek korejského výrobce – jsem nadšeným uživatelem projektoru Samsung Freestyle 2. generace – a nemohu si vynachválit jeho vynikající vlastnosti a funkce. Tento projektor mě okouzlil od prvního okamžiku a poskytuje skvělý zážitek nejen při sledování filmů, ale i při prezentacích a hraní her. Kdykoliv a kdekoliv.

Proč používat přenosný projektor?

Přenosné projektory jsou obvykle lehké a kompaktní, což umožňuje snadné přenášení a používání kdekoli. Jsou ideální pro lidi, kteří často cestují, prezentují na různých místech nebo jednoduše chtějí sdílet obsah s přáteli nebo rodinou. Pro obchodníky a profesionály jsou přenosné projektory skvělým nástrojem pro prezentace. Můžete s nimi snadno připojit své zařízení a prezentovat obsah na velké obrazovce, což vytváří větší dojem a usnadňuje sdílení informací s ostatními.

Chcete PDF verzi tohoto článku? Stáhněte si ji zdarma.

Když chcete doma nebo na večírku s přáteli vytvořit kino, přenosný projektor vám umožní přehrávat filmy, seriály a videa na velkém formátu. Ideální pro rodinná setkání nebo relaxaci během dovolené. Znám mnoho lidí, kteří používají přenosný projektor místo klasické televize.

Freestyle

Blesková instalace

Jednou z prvních věcí, které mě zaujaly na projektoru Freestyle, byla právě jeho přenosnost. Projektor je neuvěřitelně kompaktní a lehký, což z něj činí ideálního společníka pro lidi, kteří často cestují nebo potřebují prezentovat obsah mimo domov. Není potřeba složité nastavení – jednoduše jej zapojíte a jste připraveni začít.

Ostatně i první zapojení je velmi snadné – zvlášť pokud používat aplikaci SmartThings. Zapnete aplikaci a vše se spáruje. V opačném případě můžete očekávat tradiční uživatelské rozhraní, jako na televizi Samsung. Přímo v prostředí projektoru si stáhnete oblíbené aplikace jako například Netflix, Disney, HBO Max, Amazon či O2. Pak už jen projektor zapnete do zásuvky či powerbanky a můžete koukat.

Sledování filmů na stropě

Obrovskou výhodou projektoru Freestyle od Samsungu je i jeho praktický stojánek. Oproti jiným projektorům, ho můžete umístit kamkoliv a zároveň zvolit jakýkoliv pozorovací úhel, třeba promítat na strop. Na začátku jsem si myslel, že je to blbost, koukat na filmy na stropě. Představte si však situaci, kdy nemáte volnou bílou zeď a jednoduše si lehnete do postele a otočíte projektor směrem nahoru. A funguje to překvapivě dobře. Projektor kdykoliv můžete natočit do libovolné polohy. Obraz se vždy automaticky přizpůsobí.

Obrazová kvalita je stále na vysoké úrovni. I po dlouhém používání se nedostavují žádné známky poklesu kvality nebo odstínu. Rozlišení je ostré, barvy jsou stále živé a kontrast je pozoruhodný. Maximální podporované rozlišení je Full HD, což bohatě dostačuje.

100″ obrazovka

Čím dále od zdi projektor umístíte, tím větší obraz dostanete. V maximální vzdálenosti se můžete dostat až na 100″ obrazovku, což je moc pěkné. Jakmile s projektorem lehce hnete, upravíte úhel, vždy se ihned sám zkalibruje a zaostří, aniž byste cokoliv museli dělat. Pro všechny případy však v balení kromě projektoru a napájení naleznete i dálkový ovladač. Projektor pak můžete dotykově ovládat i na horní straně.

Stejně jako jiné televize od Samsungu, i Freestyle podporuje AirPlay – ideálně pomocí aplikace SmartThings. Můžete tak přehrávat své oblíbené filmy i bez připojení k WiFi. Žádné úložiště v projektoru však nečekejte. V ideálním případě je ale dobré mít nějaké připojení, nebo streamovat předem stažené filmy z iPadu či iPhonu.

Freestyle

Prostorový 360° zvuk

Zvukový výkon mi také připadá stabilní. Reproduktory jsou dostatečně silné a kvalitní, abych si vychutnal audio k doprovodu videa. Příjemné je, že projektor umožňuje připojení externích reproduktorů, což je vítaná možnost pro ty, kteří si chtějí vychutnat ještě vyšší zvukový standard. Klidně si můžete připojit i sluchátka. Zvuk sám o sobě, který vychází z projektoru je fajn, ale vždy záleží na akustice dané místnosti.

Přenosné baterie

Samsung Freestyle 2. generace v normálním režimu funguje tak, že ho pomocí kabelu připojíte do zásuvky. Využít však můžete nejen vlastní powerbanku (musí podporovat USB-PD s výkonem 50 W / 20 V nebo vyšším), ale i nabíjecí základnu od Samsungu, která se dokupuje samostatně. Baterie vám dodá 3 hodiny nepřetržitého přehrávání videa.

Hraní her

Ano, čtete správně. Na projektoru můžete hrát i konzolové hry. Skrze Bluetooth jednoduše připojíte ovladač od Xboxu a můžete začít. Podporované systémy jsou zmíněný Xbox a NVIDIA GeForce Now. Překvapilo mě, jak plynulé všechno je. Samozřejmě zážitek není takový, jako na kvalitním herním displeji, ale i přesto mě to v zásadě neuráží. Taková Forza Horizon 5 šlape velmi dobře. Ideální hraní na cesty či chatu s přáteli. Když to funguje, proč jen koukat na Netflix.

Samsung také nabízí k projektoru přenosný obal, který se dokupuje samostatně. Vřele doporučuji pořídit, aby bylo přenášení o něco snazší. Na těle projektoru najdete konektor micro HDMI pro připojení PC či jiných zařízení. Samozřejmostí je pak podpora hlasové asistentky Bixby (v angličtině). Můžete však snadno říkat různé povely pro ovládání či přehrávání. Samotný projektor a jeho rozhraní je samozřejmě v češtině.

Nikdy nevíte, kdy se vám bude hodit

Celkově lze říci, že s projektorem Samsung Freestyle 2. generace jsem nadmíru spokojen. Kombinace výborné přenosnosti, kvalitního obrazu a spolehlivosti vytváří skvělý produkt, který splňuje očekávání při každodenním používání. Vřele doporučuji všem, kteří hledají kompaktní a výkonný projektor pro různé účely, například i do práce nebo na dovolenou. Mnoha lidem může zcela nahradit televizi. Obraz je vážně skvělý a kombinace nastavení libovolného úhlu a zakřivení je super. Obraz se vždy automaticky přizpůsobí a narovná. Mohu jen vřele doporučit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *