iPhone 12 Pro Max, když chcete to nejlepší

iPhone 12 Pro Max

Není to moc? Je to v pohodě? Co ta váha? Myšlenky mi lítají hlavou rychlostí blesku. iPhone 12 Pro Max je nádherné zařízení, ale má své limity. Na druhou stranu jsem se na něj hrozně těšil a konečně ho vlastním a používám. Tohle je můj příběh. Já a iPhone 12 Pro Max.

Big boy – věta, kterou vypustil Dieter Bohn z The Verge ve videu o iPhone 12 Pro Max. Dávám mu totálně za pravdu. Už když jsem iPhone 12 Pro Max vybaloval z krabice a vzal ho do ruky, velikost a hmotnost mě překvapily. Koukám na něj i při psaní těchto řádků a displej mě nepřestává fascinovat.

Chcete PDF verzi tohoto článku? Stáhněte si ji zdarma.

Chci se odlišit

Chirurgická ocel v kombinaci se sklem mě lehce chladí do ruky. Vybral jsem si modrou variantu. Každý rok se snažím odlišit. Nechci celý rok koukat jen na černý telefon. A kapacita? Již několik let mi bohatě dostačuje 256 GB. Záleží, jaké kdo má potřeby.

Zkoumám detailně hranatý design, který jednoznačně kvituji. Ano, se zaoblenými hranami jsem neměl nikdy problém, ale ostré hrany se lépe drží v ruce. Doslova se mi zasekávají do ruky. iPhone by mi snad neměl vypadnout, ale znáte to… Pokud budu mluvit „macho jazykem“, mám velké ruce a prsty. iPhone 12 Pro Max bez problému udržím v jedné ruce, a to včetně krytu.

iPhone 12 Pro Max

Stále stejné kalhoty

Problém nemám ani s kapsami u kalhot. iPhone 12 Pro Max do mých džínsů vklouzne jedna dvě. Nebudu vám však lhát – již několik let si kupuji stále stejnou značku a typ kalhot. Mám to trochu jako Steve Jobs, nechci moc ztrácet čas hledáním jiných variant a zkoušení. Když mi něco sedí, líbí se mi to, a hlavně se to hodí do většiny životních situací, proč hledat jiné. Jen měním barvy.

Temelín na zadní straně

Po pár dnech s novou vlajkovou lodí si kromě velkého displeje všímám dalšího detailu, hodně velkého detailu. Tři komíny na zadní straně. Apple výrazným způsobem zvětšil po všech stránkách tři fotografické čočky – širokoúhlou, ultraširokoúhlou a teleobjektiv. Uvnitř jsou nové, větší senzory, které zajišťují detailnější fotografie, méně šumu a lepší noční režim. Vůbec poprvé mohu fotit noční fotky na všechny tři čočky.

Vylepšený je i optický a digitální zoom. Teleobjektiv začíná na přiblížení 2,5×. Úplnou novinkou, se kterou si také hraji, je senzor LiDAR, který pomáhá k tomu, aby fotka (speciálně portrét) byla ještě krásnější. Takhle to vysvětluje marketing Applu. Osobně nevidím až takový rozdíl. Zřejmě záleží na tom, na jakém displeji a v jakém rozlišení na fotku v portrétním režimu koukáte. Samozřejmě, portrétní režim od dob iPhonu 7 Plus, kde byl vůbec poprvé představen, ušel obrovský kus cesty.

Na novém iPhonu 12 Pro Max si samozřejmě užívám i skvělou kvalitu videa. O všem jsem se již rozepsal, když jsem psal o iPhonu 12. I vlajková loď podporuje nový režim HDR a kvalitu Dolby Vision. V prvních betaverzích je také nový formát Apple ProRAW, který z fotek vytáhne o chlup více detailů.

iPhone 12 Pro Max

Vhodné pro tisk

Dámy a pánové! Bavíme se o tom, že fotky z iPhonu 12 Pro Max můžete bez problémů nechat vytisknout na velkoformátové plátno. Hranice mezi profesionálními fotoaparáty a iPhonem se opět stírají. A to ještě není naplno využit senzor LiDAR.

Víkend stačil na to, abychom se stali velkými kamarády. Díky čipu A14 Bionic s Neural Enginem není problém dělat na novém Maxovi prakticky cokoliv. Vyzkoušel jsem si například renderování nového režimu videa HDR v LumaFusion, protože Final Cut ho zatím plně nepodporuje. Pětiminutové video v kvalitě 4K se vyrenderovalo během 3 minut! Bomba.

Můj nový iPad Mini

Hry jsou plynulé. Aktuálně hraji nový The Pathless z Apple Arcade. Otevřený svět a RPG à la Zelda z Nintendo Switch. Grafika je úžasná, vše je plynulé. Cítím, jak mě baterie a procesor lehce hřejí do rukou. Někudy to teplo odcházet musí.

Nemám problém s žádnými aplikacemi. Mohu jich mít otevřeno, kolik chci. iPhone 12 Pro Max nejde utavit. Neexistuje operace, se kterou by si neporadil. Pokud nějakou znáte, dejte mi vědět.

Na iPhonu 12 Pro Max každý den upravuji fotografie v Adobe Lightroom, vyřizuji kancelářskou činnost, několik účtů na sociálních sítích, poslouchám podcasty, hudbu, audioknihy, fotografuji a samozřejmě točím. iPhone 12 Pro Max tak plní roli malého „iPadu Mini“. Jsou operace, ke kterým iPad opravdu nepotřebuji.

iPhone 12 Pro Max

Pracovní nasazení

iPhone 12 Pro Max rozhodně nešetřím. Za vše mluví videorecenze, která je natočená v kvalitě 4K jen na tento stroj. Záběry nebylo potřeba dodatečně stabilizovat. Vše je hladké a plynulé. S natáčením jsem začal okolo 11.00 dopoledne a skončil v podvečer. Baterie to bez problémů dala. To je jistě velká výsada tohoto stroje. Pokud hledáte maximální výdrž, nic lepšího není.

Samozřejmostí je podpora pro nový MagSafe a nabíjení Qi. Ano, v balení není nabíjecí adaptér, ale asi nemá smysl to znovu pitvat. Jednoduše musíte použít svůj starý či si pořídit nový. V balení je jen kabel a větší samolepka.

Vše není jen růžové

Co by si iPhone 12 Pro Max rozhodně zasloužil, je displej Pro Motion s obnovovací frekvencí 120 Hz a konektor USB-C namísto portu Lightning. To bylo rumorů, že letos to už dopadne. Lightning není špatný, ale s USB-C bych byl osobně spokojenější. Mohl bych nechat doma další kabel a jednodušeji připojit více periférií, a to včetně mého foťáku, tedy stahovat přímo do iPhonu a Lightroomu. Podobných situací je celá řada.

iPhone 12 Pro Max

Když ho miluješ, není co řešit

Chcete to nejlepší? Chcete velkou obrazovku? Chcete velké čočky? Chcete prémiový design? Chcete prostě TOP iPhone na příští rok? iPhone 12 Pro Max je pro vás. Jak už jsem uvedl, pro mě je to takový „iPad Mini“. Miluji velkou obrazovku a hodně prostoru. Nemám problém sledovat film pouze na iPhonu. Je to moje nejpoužívanější zařízení vůbec. A dost možná i vaše.

Na výběr jsou čtyři barvy a různé kapacity, a to včetně té největší – 512 GB. Nejvíce kvituji nový design, větší displej a kvalitu fotografií a videí. Vše ostatní zůstává stejné – iOS 14, aplikace a tak dále. Tam jsme doma. Volba je jako vždy jen na vás.

1 komentář

  1. No já na svůj stále čekám. Mám v tom bloknuté penízky, tak snad se brzy dočkám. A to jsem ho objednal hned, jak to bylo možné:D Ale za to nové Watch už mám delší dobu a teď už si týden hraju s Mac mini M1 a je to naprostá paráda. Dneska jsem četl, že Apple bude v příštím roce vydávat ještě i počítače s Intelem, ale mě už to nedává smysl. Působilo by to na mě, jako že si v tom tak zase moc nevěřej a to přeci nechtěj, nebo ano?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *