Se zimou bojujte kvalitně


Od narození jsem neskutečně zmrzlý člověk. Podobně jako většina žen miluju velké šály a teplé svetry. Když teplota klesne pod 5° Celsia, začínám vytahovat termo oblečení a prošívané zimní bundy. Nevím, jestli bych přežil v chladnějším podnebí. Nejhorší ze všeho ale byly vždycky ruce.

Říká se, že člověk by si v zimě měl nejvíce chránit nohy (chodidla), ruce a hlavu. Pokud nepoužíváte v zimě pokrývku hlavy, odejde vám až 80 % veškerého tepla. S hlavou nic nenadělám, tam je potřeba ochrana již od podzimu. Zkřehlé prsty jsou však jiná kapitola. Zároveň však chcete používat vaše zařízení na cestách, od navigování v cizím městě po hledání nejbližší restaurace.

Minulý rok jsem používal nové rukavice od Mujjo a byl jsem spokojen s funkčností a provedením. Jen jsem si pokaždé musel sundat rukavice, abych zařízení odemkl. A už jsem začínal cítit chlad a mráz. Byl to snad první rok, kdy jsem konečně v zimě tolik nemrznul. Prsty mi chránily dvě vrstvy izolace, a přitom jsem mohl telefon bez problémů používat (s občasným ofouknutím palce).

Větší změnou k lepšímu pro mě letos bylo pořízení telefonu s Face ID, takže odemykání se mi podstatně zjednodušilo. Pak jsem na konci listopadu zjistil, že Mujjo si pro letošek připravilo novou generaci svých rukavic. Nejen, že přinášejí vyšší ochranu rukou, ale zároveň jsou úplně nové, od designu po zpracování. Jsem rád, že jsem je letos mohl vyzkoušet a zažít tak lepší pocit ochrany mého už tak zmrzlého těla.

Kvalita

Jestli na trhu hledáte kvalitní ochranu proti zimě, víte, že Mujjo je ideální volba. Někteří z našich redaktorů pějí na výrobce chválu po sociálních sítích a možná i vy si říkáte, co nás k tomu vede. Je to snadné. Každý náš čtenář miluje kvalitu. To je vlastně důvod, proč nejspíš většina z vás s výrobky společnosti Apple začínala. Produktové řady brandu Mujjo se k těm technologickým produktům dokonale hodí.

Když balíte svá zařízení do pouzder z prvotřídní kůže, určitě se vám objeví úsměv na tváři. Když svůj MacBook zasunete do pouzdra v kombinaci kůže a plsti, víte, že se můžete na jeho ochranu plně spolehnout. A i pro milovníky dřeva je připraven krásný kufřík, ručně vyráběný z amerického ořešáku v kombinaci s nerezovou ocelí. Uvnitř na vás čeká černá luxusní kůže. Není divu, že je tento kousek beznadějně vyprodán už pár týdnů.

Jednou z nejdůležitějších věcí, o kterou však ve svém životě musíte pečovat, je vaše tělo. Když se o něj dobře staráte, chráníte jej a cvičíte, vydrží vám funkční déle, než kdyby zahálelo. Zaměřme se teď na vaše ruce. Jak je chránit?

Možnosti

Jednou z možností je pojistit své ruce. Další možností je nedělat nic. A třetí možnost je tak trochu obojí. Teď v zimě hledáme čepice, rukavice a šály. Zůstaňme dnes u rukou. Vybrat si krásné rukavice je náročný úkol, ale ne nezvládnutelný. Pokud je vám téma módy bližší a přemýšlíte, co si na kterou událost obléci, nejspíš vlastníte nějaký pár krásných kožených rukavic. Skvěle se hodí k zimním kabátům a oblekům.

Problém nastává ve chvíli, kdy chcete zůstat v kontaktu s vaším telefonem nebo hodinkami. Na trhu je mnoho značek, které vám nabídnou ochranu vašich rukou s možností ovládat dotyková zařízení. Logo Mujjo má však na sobě jen jedna.

Před déle než rokem vám Honza Březina popisoval svou zkušenost s dvouvrstvými rukavicemi. Člověk se v nich cítí lehce neohrabaně a přijde mu, že mu ruce vyrostly o další velikost. Zařízení je na druhou stranu schopen ovládat bez problémů. Před koncem roku 2018 ukázali svou novinku v oblasti dotykových rukavic i designéři v Mujjo.

Stále nabízejí první generaci, kombinaci háčkované a kožené verze a koženou verzi. K těmto modelům však přibyl další typ. Úplně nové dotykové rukavice, tak je nazývají. Jsou dostupné ve čtyřech standardních velikostech a přinášejí kompletně nový vzhled.

Stealth

Z něj budou nadšení všichni sportovci, kteří by si jednou rádi sedli do kokpitu letadla. V této chvíli mě napadá přirovnání ke stíhačce Northrop B-2 Spirit. Pokud jste si při čtení jejího názvu nic nevybavili, nevadí. Napovím, že to je onen americký bombardér, který využívá technologii stealth, díky které se může zdát neviditelným pro většinu radarů.

Přesně tak na mě působí nové rukavice. Působí jednolitě, velmi odlehčeně a čistě. Oproti původní generaci musím ocenit odebrání pásku s klipem na zapnutí. Zjednodušilo se tak jejich navlékání i sundávání. Kvalita na vás dýchne i díky zpracování. Poprvé se jedná o tři vrstvy izolace, které rukavicím pomáhají odolat průniku větru. Vašim rukám se rukavice perfektně přizpůsobí díky technologii stretch.

Uvnitř vás čeká příjemný fleecový pocit bezpečí a pohodlí. Tento pocit se vám na mysl vrátí ve chvíli, kdy do rukou vezmete vaše zařízení. Silikonové pásky, které nahradily množství teček, pomáhají v držení hladkých povrchů chytrých telefonů i v tuhé zimě. I když prší nebo sněží, telefon vám v ruce bude skvěle držet.

Čím však rukavice Mujjo nové generace vynikají? Použitelností. Mnoho výrobců rukavic dbá na vzhled více než na to, že by vám takové rukavice měly usnadnit práci v náročnějším počasí. Tady však nemusíte myslet na to, který prst je dotykový a který ne. Dotyková je celá plocha rukavic, zde Mujjo konkurenci poráží na celé čáře.

Háčkování

Další možností je polokožená, háčkovaná verze. Pokud toužíte po luxusněji vypadajících rukavicích, nebo prostě jen máte rádi kožené produkty, určitě je nesmíte minout. Nabízí veškeré benefity výše zmíněné druhé generace rukavic Mujjo, ale ještě zabalené do edice posazené o úroveň výš.

Kombinují v sobě totiž etiopskou jehněčí kůži s egyptskou vlnou. Tato kůže navíc poskytuje jednu z nejlepších izolací mezi ostatními typy. O to zajímavější je, že málokteré kožené rukavice vůbec dokáží pracovat s dotykovými displeji. A zde vám Mujjo předkládá nejen dotyk na prstech, ale opět na celé ruce, a to díky nanotechnologii. Oproti základní verzi však k upevnění používají pásek na zápěstí. Drobné kašmírové lemování je tím, co si na nich zamilujete.

K výjimečnosti produktu se hodí i krásné dárkové balení. Tmavá, černě tónovaná krabička, ve které jsou rukavice zabaleny ještě do černého papíru s logem značky. Ideální pro potěšení vašich blízkých. Nejlepší způsob, jak dbát o jejich bezpečí, je dbát i o jejich pohodlí.

Vyhrajte nad zimou

Rukavice však nejsou jediným způsobem, jak se chránit. Jakmile se na trhu objeví další chytré typy oblečení, rád se opět ponořím do testování. I vy teď ještě máte čas začít boj s chladem – vaše ruce za stojí. Zkuste Mujjo nové generace a vrátí se vám to.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *