Co týden dal… a vzal

Předminulý týden byl ve světě Apple slušný fofr a málokdo z nás čekal tolik novinek naráz.
Zvlášť před dlouho dopředu oznámeným eventem, který proběhl v pondělí 25. 3. No ale Tim tuhle říkal, že se máme připravit na „pořádný bomby“, tak holt ten slabší odvar pustil mezi lidi dřív. Ale, co už. Takže, co nám ten týden plný novinek dal… a vzal?

Pondělí

To se tak v pondělí ráno vzbudíte a než si dáte kafe, projdete čerstvé noviny, šup – jsou tu nové iPady. No nové. Nové uvnitř, trochu starší navenek. Ale to nevadí. Na aktualizovaný iPad Mini podle všeho hodně lidí čeká už dlouho, tak se takhle při pondělku dočkali. iPad Air by si jeden podle jména spletl s pár let starým kouskem a jiný zase podle vzhledu s předloňským iPad Pro 10,5″. Ale co, za ty peníze je to dobrý kup. Tužtička bude fungovat na obou. Sice ta stará, ale nemůžeme mít všechno, že. Člověk to během dne rozdýchá, zjistí, že nic z toho nepotřebuje a slyší, jak si peněženka hlasitě oddychne. Jde se spát.

Úterý

Situace z pondělka se tak trochu opakuje. Ranní káva, noviny a bum. Další rána. Nové iMacy. Tak na to zase koukáte, hledáte, co je nového a říkáte si, že asi koukáte někam jinam, protože nic moc nového nevidíte. Lepší čipy od Intelu a… Ježišmarjá, co to je? Applu někdo hacknul web a dal jim do nabídky iMaců pevný disk s rychlostí 5400 otáček za minutu. I ty vtipálku, to se dělá? Oh wait… to není vtip! Vážně jsme v roce 2019? Vážně si máme za bez desetikačky čtyřicet tisíc koupit iMac s pevným diskem, který byl cool tak možná před 10 lety? Co naplat, že má iMac 4K Retina displej, když se 1 TB pevný disk bude točit rychlostí kolotoče na Výstavišti? No, co už. Jde se spát. Peněženka se už jen hlasitě směje.

Středa…

Nějaké pořádné novinky bylo by třeba. Už je to trochu nuda. Ranní káva, noviny a bum. Ve schránce vám „přistanou“ nové AirPods. Po pondělku, a hlavně úterku, už je jeden trochu ostražitý, protože tenhle týden je to s těmi novinkami takové všelijaké. Zatím to vypadá spíš jako výprodej skladových zásob. Ale co ta sluchátka? Hmmm, vypadají stejně, ale ta krabička, něco na ní nesedí. Ha, už je to jasné. Dioda na přední straně hlásí nejen stav, ale i bezdrátové nabíjení. K tomu nový H1 čip, všechno bude rychlejší, „lepšejší“ a vůbec růžovější (třeba jako nový Smart Battery Case pro iPhone XS). Sluchátka jsou sice sranda drahá, ale fajnová. Nové AirPody se povedly a budou se hodit. Kdyby toho snad bylo málo, přichází jarní kolekce barev pro silikonové a kožené kryty pro iPhone a nové svěží pásky pro Apple Watch. Jaj, jaro, vítej!
Peněženka pláče a jde se spát s očekáváním, co přijde zítra. V novinách psali cosi o novém iPodu Touch a, podržte se, AirPower. No, kdo tomu věří, ať tam běží. Já tedy ne.

Čtvrtek

Ranní káva, noviny, trošku nervozity, protože teď už to musí přijít! Ještě ne? Tak za chvíli. Nic! Celý den nic. Ani ťuk. Že by Tim zapomněl? Každý den nemůže být posvícení, a tak pátek přinese něco šťavnatého. Jony určitě teď sedí ve své sněhově bílé kanceláři a brouká si něco ve stylu „AirPower? Never heard of it.“

Pátek

Káva nechutná. V novinách nic není. Tak kde jsou ty horké novinky? Nikde. Apple nás na začátku týdne navnadil a pak už jen Tim s Jonym a Phillem sedí, popíjejí kávu a chechtají se tomu, v jakých předpovědích se budou novináři dále předhánět. AirPower nikde. iPod Touch taky nic. Další novinky už vůbec nic. Ale, co už… do pondělí je to jen třikrát se vyspat a pak nám pánové z Cupertina určitě vyrazí dech. Anebo?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *