72 hodin s AirPods Max

AirPods Max

Už hodně dlouho jsem nebyl z nějakého nového Apple produktu tak na rozpacích. Možná u klávesnice Magic Keyboard. Když nad tím přemýšlím, tak je to vlastně podobný příběh. Na začátku ten produkt odsuzujete, ale jakmile ho delší dobu vyzkoušíte, pomalu a jistě měníte názor. Tohle právě zažívám s nasazenými sluchátky AirPods Max. Chcete znát mé první dojmy?

Pamatuji si přesně den, kdy se AirPods Max z ničeho nic, jak je u Applu zvykem, objevily v Apple Store. Byl jsem tam, byly skladem a já držel prst na tlačítku koupit. Asi bych to udělal, ale cena 16 tisíc korun mě zastavila. Celý den mi to leželo v hlavě a říkal jsem si, zda jsem neudělal chybu. Co když budou prostě úžasné?

Chcete PDF verzi tohoto článku? Stáhněte si ji zdarma.

Krátce poté celou moji rodinu dostihla během svátků ta nemoc, jejíž jméno se už nevyslovuje. Na sluchátka jsem celkem zapomněl, akorát jsem sledoval recenze a jejich totální nedostupnost. Po Vánocích jsem konečně AirPods Max spatřil naživo. Jeden kousek vlastní Honza Březina a pár minut jsem si s nimi pohrál. Byl to moc fajn zážitek, hlavně aktivní potlačení ruchu a prostorový zvuk u filmů z iTunes či TV+.

AirPods Max

Filip Filipovi

Na druhou stranu jsem si řekl, že o nic nepřicházím a jsem spokojený se svými Sony WH druhé generace. Starší kousek, ale stále hraje a funguje pěkně. Svět se točí dál. Obrat a náhlý zlom přišel minulou neděli kolem oběda. Filip Molčan na Twitteru napsal, že pro nevyužití prodává své AirPods Max ve stříbrné barvě.

Znáte ten pocit, když se ve vás něco zapálí a jednáte naprosto bez jakýchkoliv myšlenek? Během 10 vteřin jsem napsal Filipovi, že je okamžitě beru. Následující den jsme si dali sraz za Prahou a sluchátka mají nového majitele.

První seznámení

Na podrobnou recenzi si ještě chvíli počkejte. Myslím si, že je brzy na to, abych je mohl více ohodnotit. Chci je pořádně rozehrát, jelikož je Filip, dle jeho slov, měl asi dvakrát na sobě. Důvod, proč se jich zbavil, je ten, že je nevyužíval, jak si původně myslel. Má doma jiná Hi-Fi sluchátka, na která je zvyklý. A můj první dojem? Rozhodně lepší, než když jsem je měl na pár minut půjčená od Honzy.

Designový skvost

Musím konstatovat, že design a provedení sluchátek nemá chybu. Při každém nasazování na hlavu obdivuji řemeslnou práci. Detaily jsou opravdu nádherné, především kombinace kůže, oceli, hliníku a jemného polstrování. Apple dle mého elegantně vyřešil vysouvání náušníků z hlavového mostu. Teleskopická ramena se opravdu přizpůsobí tvaru vaší hlavy. To samé platí pro samotné náušníky, se kterými lze otáčet a přizpůsobit tvaru vašeho ucha. Jednoduše přitom pojmou celé mé ucho, takže mě nikde nic netlačí.

Aktuálně jsem měl AirPods Max na sobě okolo tří hodin v kuse. Hodně lidí psalo o tom, že sluchátka jsou těžká a může z nich po delším čase bolet hlava. Ano, když je vezmete do ruky, jednoznačně to jsou nejtěžší náhlavní sluchátka, která jsem kdy držel v ruce. Na hlavě to však necítím a musím říct, že jsou velmi pohodlná. Na dlouhodobější závěr si však ještě počkejte.

Líbí se mi také měkké polštářky, které snadno můžete ze sluchátek vyndat a klidně vyměnit za jinou barvu. Apple již nyní nabízí náhradní za bezmála dva tisíce korun. Klidně si můžete vybrat jinou barvu a odlišit se.

AirPods Max

Počítač uvnitř

Když se podíváme dovnitř, je to jako koukat do útrob Macu či iPhonu. Apple sluchátka doslova prošpikoval komponenty. V každém sluchátku se nachází výkonný čip H1 a celkem šest mikrofonů, které neustále analyzují a upravují zvuk, který je nejen uvnitř, ale i venku. Když nad tím tak přemýšlím, tak musím vyrazit se sluchátky ven, až bude foukat vítr, a zkusit vyřídit hovor. Dle všeho by to nemělo být poznat, tedy u druhého volajícího.

Opomenout nesmím ani digitální korunku, kterou dobře znám z Apple Watch. Kam se hrabou všechna dotyková ovládání z konkurenčních sluchátek. Nikdy jsem je moc nepoužíval, protože není úplně přesné a nakonec jsem skončil u ovládání iPhonem či pomocí Apple Watch. Na korunce není co zkazit. Otáčením ovládám hlasitost a dle počtu stisknutí zase písničky či jiný zvukový obsah.

A co zvuk?

Kvalita zvuku je rozhodně velmi příjemná, ale stále si zvykám a objevuji. U psaní těchto řádků poslouchám například vážnou hudbu, u které se mi velmi dobře píše a pracuje. Zkoušel jsem svůj oblíbený indie rock, pop či dokonce techno, dance a rap. Sluchátka si poradí se vším. Na finální verdikt nechci spěchat.

Co mě však dostalo, je aktivní potlačení hluku. To mají AirPody Max bezkonkurenční. První den jsem zcela přeslechl, že u nás zvoní pošta. Když začnou děti křičet, sotva je slyším. Škoda, že nelze vyzkoušet letadlo. Co však rozhodně vyzkouším, je rušná ulice.

Prostorový zvuk aneb domácí kino

Další výsadou AirPods Max je prostorový zvuk u podporovaných filmů. Pustil jsem si ze své knihovny na iTunes Blade Runner 2049 a je to „porno“. Opravdu. Myslel jsem si, že je to jen placebo a že to bude podobné jako u AirPods Pro, ale je to daleko lepší. AirPody Max tomu dodají potřebnou dynamiku a eleganci. Stihl jsem mrknout zatím pouze na jeden film, což je málo. Už se těším na nové pořady z TV+ a iTunes Store. Škoda, že sluchátka nepodporuje Netflix. Pár kousků lze také nalézt na HBO GO. Vyzkouším.

Rád bych řekl více…

Myslím si, že za 14 dní vám toho řeknu mnohem, mnohem více. Chci si obnovit předplatné u Tidal a vyzkoušet, zda bude nějaký rozdíl oproti Apple Music. Také chci sluchátka připojit ke zdroji pomocí kabelu, který si musím dokoupit. Vezmu sluchátka ven. No prostě je pořádně otestuji.

AirPods Max

Pokud bych měl shrnout první dojmy, tak jsem rozhodně příjemně překvapený. Myslím si, že AirPods Max si zaslouží šanci. Jsou oblasti, kde vynikají, především ANC a prostorový zvuk. Na druhou stranu to z nich dělá opět sluchátka jen pro uživatele Applu. Nebo ne?

AirPods Max se však bohužel stále potýkají s velkou nedostupností. Sem tam se objeví nějaký kus v českých e-shopech, který je okamžitě pryč. Pokud sluchátka chcete, stále je nejlepší objednat je skrze Apple nebo vyčíhnout nějakou bazarovou nabídku. Jsou lidé, kterým nevyhovují a rádi je předají do dobrých rukou.

1 komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *