Moštárna 29/2019: Recenze nových iPhonů 11, iOS 13 a další novinky

iPure slaví
Přišlo nám babí léto, rána jsou už velmi studená, řidiči hlásí první škrábání skel. Sadaři začínají sběr jablek a vinaři se chlubí letošní úrodou na tradičních vinobraních. V české politice se neustále dějou divy a v zahraničí to není o moc lepší, a tak se všude protestuje. Mistrovství světa v basketbalu skončilo, o víkendu proběhl tenisový Laver Cup a začalo mistrovství světa v rugby. Prostě takové typické září. Jo a vyšli nové iPhony, Apple Watch a iPure slaví stovku…
Za iPure redakci Daniel Březina
Jubilejní iPure číslo 100 (iPure)
Minulý týden vyšlo jubilejní 100. číslo magazínu iPure. Připravili jsme pro vás speciální obsah, který je kompletně zdarma. Každý si tak může stáhnout vymazelné PDFko a přečíst si, jaký Apple obsah připravujeme.
Využijte unikátní slevu na předplatné (iPure)
Sté číslo a blížící se dvouleté výročí existence magazínu iPure jsou hned dva důvody k oslavě. Tu chystáme na 10. října v Praze a již teď jsme spustili speciální slevovou akci, při které můžete získat až 40% slevu. Neváhejte, trvá jen týden.
Apple Arcade je tady (ilumio)
Novou herní a předplatitelskou službu Apple Arcade si již díky iOS 13 může vyzkoušet naprosto každý, a to hned celý měsíc zdarma. Pokud si chcete přečíst první dojmy či získat pár tipů na hry, mrkněte se na článek.
Unboxing titanových Apple Watch S5 (Alisczech)
Honza již testuje nové titanové Apple Watch páté generace, které si vyzvedl a objednal v USA. Pokud vás zajímá, co na ně říká a jak si vedou ve srovnání s ocelovou či hliníkovou verzí, pak mrkněte na video.
Vyšla oficiální verze iOS 13 a watchOS 6 (iPure)
Po měsících příprav a testování uvolnil Apple oficiální verze iOS 13 a watchOS 6. V redakčním podcastu se můžete dozvědět, co nového přinášejí.
Podrobný popis nového Solar Dial ciferníku ve watchOS 6 (Reddit)
Ve čtvrtek vyšel kromě iOS 13 také šestý operační systém pro hodinky Apple Watch. Upgradu se dočkali všichni uživatelé kromě nulté série, tedy opravdu velká a dlouhá podpora ze strany Applu. watchOS 6 obsahuje mimo jiné nové ciferníky. Jedním z nich je i astronimický Solar Dial, který je velmi povedený a efektivní. Pokud vás zajímá jeho detailní rozbor, mrkněte na Reddit, kde nějaký zapálený astronom vysvětluje nejen jeho funkci, ale i podrobný popis.
Nejlepší recenze na iPhone 11 (Pro/Max) (Apple)
V pátek se oficiálně začali prodávat nové iPhony 11 a Apple Watch 5. série. Pokud vás zajímá, co na nové vlajkové lodě říkají zahraniční novináři, mrkněte se na pěkný souhrn přímo od Applu. V odkazu naleznete ten nejlepší výběr psaných článků.
Originální recenze na iPhone 11 Pro (Max) (WSJ)
Na YouTube lze nalézt spousty vlogerů a novinářů, kteří natočili své dojmy a recenzi na nový iPhone 11 Pro. Každoročně velmi originální způsob volí Joanna Stern z The Wall Street Journal. Tentokrát vzala nové iPhony do roku 1527, přesněji řečeno do víru středověkých soubojů, rytiřů a kouzelnic. Velmi originální způsob, jak prezentovat přednosti nového fotoaparátu či nočního režimu. Palec nahoru.
Ultimátní pohled na nový iOS 13 a iPadOS(MacStories)
Federico Vittici z MacStories se opět překonal. Šéfredaktor a zakladatel magazínu MacStories každoročně píše „ódy” a hlubokou recenzi s detailním rozborem na nové iOS operační systémy. Letos tomu není jinak. Na webu si můžete přečíst rozsáhlý rozbor všech novinek, které na vás čekají v iOS 13 a iPadOS. Federico jako vždy vše rozčlenil do několika kapitol, přidal vlastní grafiku, animace a bonusový obsah pro předplatitele. Tohle je povinné čtení pro každého iOS fandu.
iPhone 11 Pro: Tříoká bestie v praxi (Austin Mann)
Zajímá vás, co vše lze vymáčknout z nových čoček u iPhonu 11 Pro? Pak nepřehlédněte velkou recenzi fotografa Austina Manna, který každoročně od Applu vyfasuje (vrací ho) pár dní před spuštěním nový iPhone a vezme ho na výlet. Tentokrát se s ním podíval do Číny, kde otestoval jednotlivé čočky a i nový noční režim. Musíme uznat, že fotky se opravdu povedly, především noční režim nemá chybu. Člověk by mohl říct, že to bylo vyfocené ve dne, jelikož tma se najednou ztrácí. Apple udělal velký kus práce v oblasti fotografování a softwaru.
John Gruber o nových iPhonech (Daring Fireball)
Možná jste si všimli, že John Gruber je jedním z mých nejoblíbenějších bloggerů o světě Apple. Mám rád jeho hlubší pohled na situace ve firmě i na uveřejněné novinky. Jedenáctý iPhone i řadu Pro dokázal probrat ze všech úhlů, od nového fotografického soukolí přes baterii až po barvy a design. Líbí se mi, že zahrnul do porovnání i recenzi z minulého roku – iPhone XS a XR. Díky tomu i zdůvodnil, jaký vztah je mezi novinkami, přesně jako u modelů z roku 2018. Zjednodušeně řečeno: iPhone 11 je telefonem pro velkou většinu lidí a neliší se o tolik od vyšší řady Pro. Ta je zaměřena především pro geeky, fotografy a ty z nás, kteří dokáží vyšťavit iPhone velmi brzy. Zajímavé je, že důvodem pro lepší baterie je dost možná chybějící 3D Touch, který byl nahrazen novým delší stiskem nazvaným Haptic Touch.
Kam zmizely Apple Tags? (MacRumors)
Serveru MacRumors se podařilo získat screenshoty z neveřejné verze iOS 13, které velmi detailně ukazují jak by mohla vypadat integrace Apple vyhledávacích tagů v aplikaci Find My. Konkurence pro Tile jsme se na proběhnuvší keynote nedočkali. Představí Apple tuto novinku v říjnu nebo si budeme muset počkat ještě déle? To je zatím ve hvězdách.
iPhone 11 a profi fotograf (Tyler Stalman)
Nejen Austin Mann, ale i uznávaný fotograf a podcaster Tyler Stalman přišel se svojí troškou do mlýna stran vylepšení fotoaparátů iPhone 11 a 11 Pro. Tohle je zatím nejlepší video k tématu, které jsme zatím viděli.
Obchod na „páté” otevřen (The Verge)
Apple po dlouhých dvou letech znovu otevřel svůj ikonický Apple Store na 5th Avenue v New Yorku. Velmi dobře známá skleněná kostka kousek od Central Parku byla v rekonstrukci od roku 2017 a Apple si dal opravdu záležet, aby nový obchod byl jeho další vlajkovou lodí. Ve čtvrtek 19.9. byly nové prostory představeny novinářům a veřejnosti pak 20.9. společně se spuštěním prodeje nových iPhonů a Apple Watch. Nový obchod je dvakrát větší než původní a designově jde o naprostý unikát, který si zajímavě hraje se sklem a světlem. Apple tak má další místo, které rozhodně stojí za návštěvu, aniž byste měli v plánu jakýkoli nákup.
Droptest s novými iPhony (EverythingApplePro)
Apple se v nových reklamách zaměřil na velkou odolnost nových iPhonů. Podle specifikací jsou více odolné proti vodě a prachu a navíc jsou z ještě tvrdších materiálů. Podle prvních videí to opravdu vypadá, že bude potřeba zvýšit úsilí, když budete chtít svůj nový iPhone zničit. Pryč jsou doby iPhonu 4, kdy stačil malý pád a mohli jste si to směřovat rovnou do obchodu.
iPhone 11 Pro rozebraný do posledního šroubku(iFixit)
YouTube kanál iFixit nezahálel a hned v den uvedení rozebral nový iPhone 11 Pro. Jedná se o záznam z živého vysílání a jde doslova o jiný „unboxing“, tedy z videa se dozvíte prozatím jen první dojmy a na první pohled viditelné změny. I tak vás ale může čekat pár překvapení. Video s více podrobnostmi se již chystá.
Nintendo Switch Lite (The Verge)
Uplynulý týden se nenesl jen ve znamení iPhonů, ale do prodeje se dostala i nová herní konzole – Nintendo Switch Lite. Jedná se o „odlehčenou” verzi populárního herního zařízení. Lite funguje jako kapesní konzole, tedy nelze ho připojit k televizi. Na druhou stranu si na něm zahrajete všechny hry jako na běžném Nintendu Switch a ještě si můžete vybrat z více barev a velmi příznivé ceny. Mrkněte na podrobnou recenzi. Možná je to ideální herní zařízení právě pro vás.
Kurzy práce s iPadem v Ostravě (ilumio)
Na listopad jsme připravili hned 4 kurzy a workshopy zaměřené na efektivní využití iPadů s iPadOS v praxi, které proběhnou v Ostravě. Těšit se můžete na novinky v iPadOS, práci s Apple Pencil, střih videa v Luma Fusion a úpravy fotografií v Adobe Lightroom. Rezervujte si svá místa včas, kapacita je limitována pouze na 9 osob.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *