PIXIO – offline Minecraft

Pixio

Vždy jsem si myslel, že nic lepšího než kostky lega nemůže existovat. Už jako malý kluk jsem měl doma několik stavebnic. V té době neexistoval iPad, takže jsem rozhodně nemohl svoji stavebnici „online“ propojit. Dnes jsou zcela jiné možnosti. Mezi ně patří i magnetické kostičky PIXIO, které geniálně propojují offline a online svět. A zabaví to nejen děti, ale i rodiče.

Jako lego, ale není to lego…

Tyhle malé magnetické krychličky o rozměrech 8 × 8 × 8 mm jsme si ihned zamilovali. V případě, že máte doma malého hráče Minecraftu, tahle stavebnice je pro vás „Must have“! Já mám dvě dcery, které Minecraft vůbec neznají, ale milují Lego a stavění čehokoliv, co je zrovna napadne.

PIXIO je konstrukční stavebnice založená na jednoduchém principu magnetismu malých krychliček, ze kterých lze vytvořit vše, na co vám bude stačit fantazie. Hodně záleží na tom, jakou sadu si pořídíte. Na výběr je jich hned několik. Liší se nejen počtem kostiček, ale i barvami a možným způsobem využití. V každém balení naleznete návod, co z dané sady lze vytvořit. Pamatujte si však, že v PIXIO světě nejsou žádná pravidla, stavět můžete cokoliv.

Pixio

Rozvoj kreativity

Stavebnice PIXIO umožňuje dětem rozvíjet kreativitu, trojrozměrné myšlení i jemnou prstovou motoriku. Základními stavebními kameny jsou plastové krychličky prémiové kvality, které jsou magnetické ze všech stran. Uvnitř každé kostičky je 6 magnetů. Lze tak vytvářet libovolné objekty z různých stran, což umožňuje nepřeberné možnosti různých staveb, postaviček, příšerek nebo zvířátek.

Výrobce uvádí, že kostičky jsou vhodné od 6 let. S klidem mohu říct, že i čtyřletá dcera vše zvládá jednoduše a hravě. V praxi je to hodně o trpělivosti. Z hodin fyziky asi tušíte, že největším nepřítelem je polarizace, takže pokud kostičku přiložíte špatně, musíte ji otočit, jinak nebude dokonale sedět. A musíte trefit všechny strany. Zároveň sem tam nějaká kostička vylítne jen tak ze stolu a magnetem se připojí. No prostě zábava s magenty jak ze staré školy.

Pixio

PIXIO však není jen klučičí záležitostí, své si zde najdou i holčičky, které mohou stavět z krychliček zvířátka, postavičky nebo si postavit zoo či rovnou palác. A uvidíte, že se stavebnicí PIXIO nešlápnete vedle. Kreativní hračky totiž děti hned tak neomrzí, nabízí možnosti a svobodu rozhodnout, co ještě postavit, jakou postavičku nebo příšerku vytvořit.

Co když dojde fantazie?

Tady přichází na řadu spojení offline a online světa. Jakmile vás začnou nudit papírové návody nebo jen tak skládání horem dolem, zkuste aplikaci PIXIO a jejich svět nápadů. Stačí si jen rozkliknout nějaké téma, například safari, dinosauři, rodiny, zvířata a tak dále. Ihned uvidíte, co vše lze z malých kostiček vytvořit. V rámci aplikaci si dokonce můžete objekt rozdělit na vrstvy a začít stavět kostičku po kostičce. S objektem můžete otáčet a vidět kompletní perspektivu.

Pixio

V závěru tak opravdu můžete postavit velké scenérie dle svých nápadů. V rámci aplikace si také můžete vytvořit vlastní figurku a ukázat ji celému světu a komunitě. Stavebnice PIXIO získala mnoho ocenění. V zásadě jde opravdu o offline Minecraft v kombinaci s kostičkami lega.

Vybírat můžete z mnoha stavebnic. Začít můžete s nějakou tematickou či jen koupit sadu s XY kostičkami. Nechybí barvy a mnoho různých provedení. Kostičky jsou však stále stejné a plně kompatibilní. Srandu a zábavu si užijete i s jednou sadou. Záleží jen na vaší kreativitě. Osobně si myslím, že jde o skvělou zábavu pro celou rodinu. Jen si dejte pozor, ať kostičky nepoztrácíte. Vřele doporučuji čistou plochu (ideálně stůl) a přeji fajn zábavu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *