Disney+ a moje první dojmy

Disney+

S velikou nedočkavostí jsem očekával příchod služby Disney+ na český trh. Pro mě, jakožto velmi vybíravého diváka, už Netflix nemá moc co nabídnout, HBO zrovna tak a u Apple TV+ netrpělivě čekám na další sérii See a The Morning Show.

Jaké jsou tedy moje první dojmy z novinky v oblasti streamovacích služeb? Funguje to bezchybně. Po zkušenostech se službami vyjmenovanými výše jsem musel uznat, že s Disney+ jsem zatím spokojen asi nejvíc. Mám teď na mysli funkční a vizuální stránku aplikace. Disney jsem zkoušel snad na všech zařízeních a v mnoha prohlížečích a ani v jediném případě jsem neměl problém.

Chcete PDF verzi tohoto článku? Stáhněte si ji zdarma.

Obsah pro celou rodinu

Čím mě novinka oslovila už dopředu, byl velmi atraktivní obsah a současně i jeho množství. Konečně všechny série Simpsonových bez reklam! Do teď nevím, co chci sledovat první. Tedy věděl jsem – Obi-Wana, ale toho jsem stihl za jediný večer.

Disney+

(Ne)překvapilo mě, že jsou přítomny i staré dobré Kačeří příběhy, které mě v mých dětských letech sobotu, co sobotu přikovaly po ránu k televizi. Myslím si, že pro nadšené tatínky, kteří chtějí svým ratolestem ukázat ty „správné“ pohádky je to značka ideál.

Fanoušci Star Wars a Marvel

Fanoušky Star Wars potěší kompletní sága Skywalkerů, obě řady oblíbeného seriálu Mandalorian a novinky Boba Fett: Zákon podsvětí a Obi-Wan Kenobi.
Komiksoví nadšenci budou mít možnost si přehrát přes 40 filmů z produkce Marvelu včetně snímků Shang-Chi a legenda o deseti prstenech nominovaného na Oscara a Eternals, Avengers: Endgame či Captain Marvel. Na Disney+ najdou také přes 30 seriálů Marvelu včetně Moon Knight, Loki a WandaVision.

Na kolik zařízení?

Jak už to bývá zvykem, ani v tomto předplatném nemusíte výt na vlastní pěst.
Uživatelé budou moci přehrávat streamovaný obsah ve vysoké kvalitě až na čtyřech zařízeních zároveň a stahovat neomezeně na deseti zařízeních. U vybraných titulů budou mít k dispozici IMAX Enhanced a budou si moci nastavit až sedm různých profilů včetně dětských, které umožní pouštět pouze obsah vhodný pro daný věk.

Disney+

Výhody

  • Cena
  • Bohatá nabídka filmů a seriálů
  • Exkluzivní tituly Star Wars a Marvel
  • 4K a HDR

Nevýhody

  • Méně originálního obsahu
  • Žádné filmy s ratingem R

Solidní cena

Za možnost sledovat přes 800 filmů, více než 900 seriálů a 130 exkluzivit mi nepřipadají dvě stovky, přesněji 199 korun, jako neskousnutelná částka. Co se týče kvality, je možné sledovat obsah až ve 4K. Přítomna je i možnost stáhnout si obsah do zařízení a sledovat ho bez internetového připojení přes mobilní data nebo wi-fi. Bez toho by pro mě nebyla služba Disney+ kompletní, není přece nic lepšího, než si zapnout kvalitní seriál na dlouhé cestě letadlem.

Disney+

No nic, já stahuji pár dalších dílů Lokiho a frčím na cesty! Přeji příjemné sledování.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *