Lingoda podruhé aneb příprava nejen na zkoušky

Lingoda

Mám rád služby a věci, které fungují. Když víte, do čeho jdete a co můžete očekávat. Přesně takové pocity mám na začátku dalšího velkého maratonu výuky anglického jazyka s kurzy Lingoda. Myslím si, že jde o vůbec nejlepší způsob, jak v krátkém časovém intervalu maximálně zlepšit všechny vaše anglické dovednosti a schopnosti. Tohle je první díl mého dalšího maratonu příprav na anglické zkoušky.

 

Myslím si, že každý z nás by si měl dávat nějaké cíle, ať už krátkodobé či dlouhodobé. Já tomu pracovně říkám rozvoj těla, duše a mysli. Tělo je o cvičení, duše o meditaci a mysl o vzdělávání. První dvě zmíněné nechám na jindy, dnes to bude hlavně o mysli. Už je to více než rok, co nám do života vstoupil covid-19 a také přesně více než rok, co jsem začal s angličtinou, a to prakticky od začátku.

Každý dělá chyby

Za tu dobu se mi doslova otevřely nové dveře – najednou jsem schopný číst knihy a články v originále, a to skoro bez nutnosti použití nějaké slovníku. Když už ho použiji, hledám spíše další významy, synonyma a jiné výklady. Založil jsem nový kanál na YouTube, kde připravuji technologický obsah v angličtině a jsem schopen v angličtině mluvit o jakémkoliv tématu s rodilým mluvčím.

Chcete PDF verzi tohoto článku? Stáhněte si ji zdarma.

Na druhou stranu stále dělám chyby a není jich málo. Někdy mám sám ze sebe radost, jak dobře se mi podařila postavit nová fráze nebo idiom. Jindy jsem smutný, že jsem opět pokazil základní čas. Chybami se člověk učí. Nikdo není dokonalý a i z toho důvodu se chci zlepšovat. Velkou výzvou je pro mě Cambridge zkouška C1 Advanced. Vím, že aktuálně na to nemám, chybí mi slovní zásoba, akademické vyjadřování a další věci. A právě to mě žene kupředu a nechci ustrnout v aktuálním levelu.

Lingoda

Díky tomu, že se učím každý den angličtinu, objevuji nové věci – čtu zajímavé články, knihy, poslouchám audioknihy a příběhy a potkávám se s novými lidmi. Sice online, ale i to se počítá jako kontakt. Vše je o motivaci a tvrdých návycích. Velkou měrou se na tom podílí i kurzy Lingoda, které bych vám rád doporučil.

Z pohodlí vašeho domova

Každý den můžete hodinu či více, studovat angličtinu z pohodlí vašeho gauče, a to v jakoukoliv denní dobu. Stačí vám k tomu jen internetový prohlížeč a aplikace Zoom. V rámci kurzů Lingoda si jen vyberete intenzitu výuky a dle toho předplatitelský model. Klidně se můžete jen tzv. udržovat s jednou hodinou týdně, případně zvolit intenzivní studium a makat na svých znalostech každý den.

Lingoda

Nemusí to nutně být jen angličtina, ale i jiný světový jazyk, který je v nabídce například obchodní angličtina, němčina, francouzština nebo španělština. Jakmile jste uvnitř vašeho uživatelského účtu, stačí si vybrat úroveň vaší angličtiny a dle toho vybírat jednotlivé hodiny. Hrozně se mi líbí, že zde naleznete úplně vše – od gramatiky přes čtení až po komunikaci. Aktivní mluvení ostatně aplikujete v každé hodině, jde především o konkrétní zaměření. Jednou budete více číst a podruhé zase probírat gramatiku.

Líbí se mi, že studovat můžete klidně o půlnoci nebo v 5 hodin ráno. V každé online hodině je maximálně 5 lidí a učitel. Ten vždy ovládá daný jazyk na úrovni rodilého mluvčího a má patřičné vzdělání pro výuku jazyka. U každé lekce si můžete stáhnout materiály (doporučuji) a udělat si přípravu před samotnou hodinou.

Nutná příprava

Osobně si vše dávám do Poznámek a pomocí Apple Pencil si zapisuji vše, co potřebuji. V PDF naleznete různá cvičení, vysvětlení gramatiky nebo slovní zásobu, kterou pak budete používat během lekce. Z toho důvodu je fajn být připraven. V závislosti na tématu se dané lekci věnuji klidně i půl hodiny. Po skončení si opět procházím PDF a opakuji si nová slovíčka či fráze.

Lingoda

Během samotné lekce vždy vidíte plochu učitele, který sdílí stejné materiály, které máte stažené. Každý učitel je jiný. Někdo se více drží slidů, jiný dělá hodinu zajímavější, když používá Google, ukazuje obrázky, videa nebo sdílí nějaké tipy a triky ohledně studia. Principem je, že se učíte navzájem. Posloucháte ostatní spolužáky, jejich přízvuk, a když někdo udělá chybu, tak si z toho můžete vzít ponaučení. Osobně si vše píšu pencilem do materiálů v PDF a zpětně si je procházím.

Domácí úkoly

Po skončení lekce můžete hodinu ohodnotit a zaměřit se na domácí úkoly. V rámci svého účtu si vyberete danou lekci a splníte, co je potřeba. Úkoly a cvičení také naleznete na konci PDF ke každé lekci, plus je tam prostor pro vlastní hodnocení a zpětnou vazbu – sami si napíšete své silné a slabé stránky v dané lekci.

Co budete studovat je na vás. Musíte si jen vybrat z dané jazykové úrovně a témat. Klidně můžete něco přeskočit. Pokud však danou úroveň kompletně splníte, obdržíte i CEFR – certifikát, který se může hodit do životopisu. Lekce si také vybírám podle učitelů. Dle statistik jich v Lingoda působí více než 1 400. Za tu dobu jsem si jich pár oblíbil. Baví mě, když jsou hodiny něčím jiné. Například při hraní určitých rolí jsou hodiny energičtější a vy máte chuť si s učitelem zajít na pivo. Samozřejmě jsem zažil i nudnější hodiny, ale vždy se snažím být aktivní a co nejvíce si odnést.

Lingoda

50 hodin angličtiny

Aktuálně si ordinuji tři hodiny týdně v závislosti na volném čase. Je potřeba počítat s tím, že se musíte hodinu plně soustředit na lekci. Z toho důvodu mám rád lekce brzy ráno nebo naopak později večer, kdy naše holky už spí. Teď mám předplacených 50 hodin (kreditů). Sám jsem velmi zvědavý, kam má jazyková úroveň postoupí po 50 hodinách angličtiny. Můžete se tak těšit na další pokračování a zkušenosti.

Lingoda

Do té doby vám doporučuji Lingodu vyzkoušet. Nemusíte si hned vybírat delší maraton, ale klidně zvolit měsíční studium, kde za 48 EUR měsíčně dostanete 4 kredity – jedna skupinová lekce tedy vyjde na 12 EUR (300 Kč). V potaz musíte vzít, že je to intenzivní hodina angličtiny s připravenými materiály, rodilým mluvčím a domácími úkoly. Vše se samozřejmě odvíjí od vaší aktivity a motivace. Tak či tak můžete využít můj promo kód, kterým získáte slevu 50 EUR. Vybrat si můžete i individuální lekce. Ta je logicky o něco dražší, ale zase máte učitele jen pro sebe.

Třešničkou na dortu je pak 100% cashback u vybraných kurzů, pokud dodržíte všechny podmínky. Mezi nimi je samozřejmě i aktivní příprava, účast a další podmínky, které si rozhodně důkladně přečtěte, než se pustíte do učení. Z mé zkušenosti to není nic nesplnitelného a může to být velká výzva. Přeci jen jsou to vaše peníze.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *