Beosound 2 – futuristický vzhled a zvuk z jiné planety

Beosound 2

Na stránkách magazínu iPure jsem recenzoval již mnoho reproduktorů. Občas to byly přenosné reproduktory na ven, jindy řešení do domácnosti či kanceláře. Vůbec poprvé jsem dostal možnost otestovat reproduktor z „jiné planety“. Do ruky se mi dostal další skvost z dánské dílny Bang & Olufsen – Beosound 2. Proč z jiné planety?

Říká se, že domov je tam, kde je hudba. Zvlášť pokud patříte mezi nadšené posluchače. Nejsem žádný audiofil, ale hudbu mám rád. Jistě víte, že vlastním dva HomePody a několik přenosných reproduktorů. Hudbu posloucháme doma všichni, včetně mých dcer. Když jde někdo okolo, vždy si může něco pustit. Na více než měsíc jsme přestali používat HomePody a vedle televize jsme umístili „kosmickou loď“ Beosound 2.

Domácí výroba z Kopřivnice

Firma Bang & Olufsen sice pochází z Dánska, ale výroba tohoto designového skvostu probíhá u nás, v Kopřivnici. Reproduktor je vyroben z vysoce kvalitního hliníku s důrazem na sebemenší detail. Už když tento reprák „pohladíte“, poznáte, že je něco jinak. Kónický tvar jde doslova za hranice estetiky a rozhodně se stane dominantním prvkem ve vaší domácnosti. Tenhle reproduktor není na venkovní použití ani cestování. Chce to pořádný obývák či kancelář.

Beosound 2

Výsadou Beosound 2 je 360stupňový zvukový zážitek, o který se stará horní kužel. Ten rozbíjí zvuk a posílá ho do všech směrů. V zásadě jsem zjistil, že nemohu hudbu poslouchat na plný výkon, protože by se sousedi asi zbláznili. Zvuk téměř okamžitě zaplní celou místnost, ať už reproduktor umístíte kamkoliv.

Z hlediska designu je unikátní i horní otočné kolečko a ovládací prvky na horní straně. Snadno si zde můžete nastavit oblíbené funkce či hudební stanice, například Spotify či YouTube Music. Beosound 2 má dokonce zabudovaný senzor přiblížení, který automaticky detekuje vaši přítomnost a aktivuje horní rozhraní pro ovládání. Jedním klepnutím či povelem můžete spustit svou domácí diskotéku.

Od takového reproduktoru se samozřejmě očekává i široká míra funkčních prvků a připojení. Kromě Bluetooth je zde samozřejmě WiFi, multiroom funkcionalita a streamování skrze AirPlay, Chromecast, DLNA – DMR, Google Cast nebo Spotify.

Jakmile Beosound 2 umístíte ve vašem obýváku a připojíte k elektrické síti, musíte ho nastavit. To probíhá skrze aplikaci Google Home, což mně osobně moc nevyhovuje, jelikož jsem dosud neměl jediné zařízení tohoto druhu. K připojení se také hodí aplikace Beoplay, kde můžete nastavovat další funkce, parametry či ekvalizér. Po pár minutách je však vše hotovo a reproduktor si skrze váš iPhone vezme data k připojení do sítě WiFi. Můžete se pustit do poslechu.

Beosound 2

Lahodivé tóny

Asi nemusím říkat, že zvuk, který vychází z Beosound 2, je prostě fantastický. Výkon 102 W, maximální hlasitost 94 dB, frekvenční rozsah 33 Hz – 23,4 kHZ… Tohle musíte zažít. Vřele doporučuji navštívit nějaký showroom a vše si poslechnout na vlastní kůži. Nezáleží na žánru, všechno zní fantasticky. Zvuk je bohatý, dynamický a plný. Díky technologii Acoustic Lens zažijete dokonalý sférický zvuk. Pecka!

Na spodní straně mimo jiné najdete i připojení Ethernet či vstup pro 3,5mm jack. Osobně hudbu pouštím skrze AirPlay v kombinaci s Apple Music. Díky Beosound 2 jsem také po dlouhé době vyzkoušel Google Asistenta – a není vůbec špatný, ač jsem více zvyklý na Siri.

Beosound 2

Jednou uslyšíte a zamilujete se

Je jasné, že Bang & Olufsen Beosound 2 není pro každého, už kvůli ceně a použití. Pokud však máte rádi hudbu, věřte mi, že se rychle zamilujete. V podstatě HomePody či jiné podobné reproduktory nesahají Beosound 2 ani po kotníky. Tahle futuristická věž je prostě dokonalá, počínaje nádherným designem a zpracováním až po výsledný zvuk.

Myslím si, že velmi snadno se stane dominantou vaší kanceláře či obýváku. Snadno upoutá pozornost a mnoho lidí se bude ptát, co to je. Dokážu si představit, že skrze Beosound 2 budu pouštět i nějaký film, dokument či živý koncert. Beosound 2 můžete zakoupit například na Beostore.cz. Jak jsem již uvedl, vřele doporučuji se před nákupem přesvědčit na vlastní uši a oči, co tenhle zázrak z jiné planety dokáže. Uvidíte, že budete překvapeni, a to mile.

1 komentář

  1. Ten design je opravdu zajímavej. Já už jsem pár reproduktorů slyšel, co mají 365 zvuk a jako i když je to super, není nad to mít alespoň dva ve stereu, takže dvojnásbek ceny za tuhle nádheru, no jako stálo by to pochopitelně za to, ale asi prozatím zůstanu u dvou homepodů:D

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *