Moštárna 60/2020

Microsoft 365

Uplynulý týden přinesl plno změn jak v našich životech, tak ve světě Applu. Dobrých zpráv se doneslo hned celá řada – pátkem jsme se začali vracet k normálnímu režimu a v průběhu týdne se již objevovaly první recenze nejnovějších produktů Applu, které přitahují nemálo pozornosti. Mimo to jsme také v tichosti oslavili 5 let od uvedení prvních Apple Watch. Abychom vám i tentokrát zkrátili čekání na recenze a další články našich redaktorů, přinášíme čerstvou Moštárnu.

Přeji krásné a bezpečné jarní dny,
Karel Oprchal

Předplatné FULL za cenu STANDARDu + Soutěž (iPure)

Již jen do 30. 4. 2020 můžete získat roční předplatné FULL za cenu předplatného STANDARD. Získáte tak zdarma přístup ke kompletnímu audio archivuvideo archivuzáznamům všech webinářů a ještě do sekce, kde můžete bezplatně klást otázky redakci. Akce se týká jak nových předplatných, tak i upgrade ze stávajícího předplatného. Stačí použít slevový kód VideoFREE.

Byli bychom opravdu rádi, kdyby se o akci dozvědělo co nejvíc Apple fandů. Připravili jsme proto soutěž pro všechny, kdo budou sdílet informace o této akci na sociálních sítích. Vyhrát můžete skvělý batoh Peak Design Everyday backpack ZIP!

iPhone Akademie (iPure)

V naší nové iPhone Akademii najdete již dvacet výukových videí, která jsou vhodná i pro děti. Celý výukový cyklus je až do 30. 4. 2020 bezplatně zpřístupný všem zájemcům. Doufáme, že tak všem pomůžeme aspoň na malou chvíli zapomenout na stres spojený s aktuální situací.

Záznam online Apple konference s 30% slevou (iPure)

25. března jsme pořádali první plně online Apple konferenci. Pokud jste neměli možnost se jí zúčastnit, máme pro vás víc jak 5 hodin záznamu. Využijte možnost stáhnout si vybrané přednášky nebo celý balík s 30% slevou. Stačí při nákupu použít slevový kód MOSTARNA.

Jak na Apple Fotky s Honzou Březinou (iPure)

Na základě seriálu publikovaného v našem magazínu vzniká první česká komplexní kniha o práci s fotografiemi na Macu. Honza Březina během šesti let sesbíral obrovské množství zkušeností, postupů, triků a praktických rad, které najdete v novém ebooku. Detaily o kampani najdete na webu Startovač.cz, kde můžete nyní knihu předobjednat s 50% slevou.
Pozor kampaň končí již v úterý!

Mac nebo iPad (Alisczech)

iPad Pro 2020 s novou Magic Keyboard přibližuje práci s tabletem k počítačovému zážitku. Kde zůstává rozdíl mezi iPadem a Macem? Jak si správně vybrat? Odpovědi na tyto otázky hledá ve videu Honza Březina.

Apple služby v dalších zemích (MacRumors)

Apple rozšířil své pole působnosti v dalších zemích. I když se často jedná o dlouhodobý plán pro spuštění, je evidentní, že vlastní služby jsou pro kalifornského giganta velkým zdrojem příjmů. Proto se v tomto týdnu dočkalo spuštění dalších 52 zemí. Mezi tyto služby patří iCloud, Apple Music, App Store, Apple Podcasts nebo herní Apple Arcade.   

Podcast rozšířená realita (iPure)

Tento týden je iPure podcast futuristický. Na řadu přišlo téma rozšířené reality. Danek Březina a Honza Březina si povídali o historii AR, aktuálních možnostech, jaká jsou omezení a co dělá konkurence. Samozřejmě přišel na řadu také nový iPad Pro s LiDAR skenerem, který posouvá aktuální možnosti rozšířené reality o kus dál.

Apple má svůj TikTok účet (9to5Mac)

Znáte sociální síť TikTok? Pokud ano, tak jako spravný fanoušek Apple si určitě nesmíte nechat ujít jeho nový oficiální účet. Ten najdete jednoduše – @apple. Firma je v poslední době čím dál tím více aktivní na sociálních sítích a tento krok tedy nejspíš zapadá do její strategie. Jaká strategie to je a co má Apple s TikTok účtem v plánu, se teprve dozvíme.

Server Hodinkee a Apple Watch po 5 letech (Hodinkee)

Apple Watch oslavily v pátek 24. dubna své páté narozeniny. Při této příležitosti slavný server Hodinkee vydal článek, který detailně popisuje dopad těchto 5 let na segment analogových hodinek. Včetně krátké epizody, kdy se na titulní straně tištěného magazínu objevil Jony Ive a někteří inzerenti z analogového světa přestali v magazínu inzerovat. Tento krok hodně vypovídá o tom, jak velký strach klasičtí hodináři ze zázraku z Cupertina mají.

Apple Watch slaví půlkulatiny (MacRumors)

Apple Watch byly uvedeny na trh v roce 2015, od kdy urazily slušnou dálku. Apple Watch v redakci milujeme, nejen proto jsme jim a jejich všestrannosti věnovali mnoho článků i podcastů. Je to elektronika, jíž Apple dominuje celému odvětví trhu. Neuvěřitelný obchodní úspěch, jedinečná zdravotní pomůcka i motivátor a asistent. Jak se hodinky dostaly až sem, jakou evolucí prošly a co by se dalo čekat na podzim, sepsali redaktoři v MacRumors do jednoho kompaktního článku. Pokud máte zájem zopakovat si nedělní lekci dějepisu, doporučuji prokliknout.

Aplikace na sledování srdečního tepu (MacForum)

Venku je hezky a sportování v přírodě je víceméně dovolené bez omezení. Pokud vás zajímá váš srdeční tep při sportu, koukněte na MacForum, kde naši uživatelé vedou skvělou diskusi o dostupných aplikacích.

Recenze iPhone SE 2 (Broz1k)

Zajímá vás, jak dopadl nový iPhone SE v recenzi od Filipa Brože? Mrkněte na jeho nejnovější lifestyle video a mrkněte na nový iPhone SE v praxi.

Apple brzy opraví díru v aplikaci Mail (The Verge)

Izraelští cyber experti ZecOps nedávno objevili „díru“ v aplikaci Mail pro iOS. Podle jejich vyjádření toto bezpečnostní riziko umožňovalo útočníkům cílit na konkrétní zařízení po dobu několika let. Apple se proti těmto vyjádřením ohradil s tím, že neexistuje důkaz, že by k nějakým cíleným útokům opravdu došlo. Přestřelka bude asi pokračovat. ZecOps kontrovali tím, že mají informace o minimálně 6 v korporátním prostředí vysoko postavených osobách, které byly cílem takových útoků. Důležité na celé věci je, že Apple slíbil bezpečnostní díru opravit co nejdříve.

Další chyba v iPhone objevena (The Verge)

Aby těch chyb nebylo málo, objevila se další. Naštěstí se nás úplně netýká, tedy pokud si nepřepneme iPhone do indického jazyka Sindhi. Pár znaků tohoto jazyka má za následek jakési uzamčení iPhone. Ten přestane v podstatě reagovat na jakékoli ovládání a je nutné ho restartovat. Apple chybu opraví, bez pochyby. Nicméně našince napadne, zdali je možné, aby se objevila chyba, kvůli které by iPhone zamrzl třeba při napsání „š“ nebo „ř“. No snad se toho nikdy nedočkáme.

iPhone SE je „nejlepší Google phone“ (androidcentral)

Kdo by to byl řekl, že server Android Central někdy přijde s tím, že iPhone je vlastně dobrý Google telefon. A ano, stalo se tak. Myšlenka za tímto prohlášením je jednoduchá. Nový iPhone SE je za stávající cenu skvělá volba z pohledu hardware a jen těžko hledá konkurenci. Ta se pohybuje v jiných cenových hladinách. Druhým důležitým bodem je fakt, že Google aplikace pro iOS jsou dobře udělané a v některých případech předčí své protějšky pro Android. Pokud tedy využíváte primárně Google služby a hledáte nový hardware, za který nechcete utratit zbytečně moc peněz, jeví se nejnovější iPhone jako skvělá volba. Můžete ho totiž pohodlně používat s Google službami a aplikacemi, aniž byste museli byť jen zavadit o některou ze služeb od Apple. Nakonec i Google Assistant nebo Google Home fungují na iOS spolehlivě.

Virtuální letenky (Fripito)

Tým českého Fripita připravil bezplatnou aplikaci pro iPhone, ve které si v době karantény můžete vytvořit virtuální letenky a překvapit rodinu či přátele. letět můžete například z ložnice k ledničce s mezipřistáním ve sprše. Vyzkoušejte tuto zábavnou novinku.

MKBHD definoval uživatele iPadů a poradil, pro koho je nová Magic Keyboard (MKBHD)

Nová Magic Keyboard není zdaleka dokonalá. A nebo ano? Záleží z jakého úhlu se rozhodnete na nové luxusní příslušenství k iPadu Pro dívat. Náš oblíbený youtuber Marques Brownlee si při stěhování studia našel čas a zrecenzoval novou kouzelnou klávesnici. Podle Marquese uživatelé buď iPad z klávesnice nikdy nevytahují, a nebo jej naopak připojí jen občas. Ti druzí si Magic Keyboard užijí, ti druzí by si spíš měli koupit Mac. Magic Keyboard posouvá komfort psaní na počítačovou úroveň, uživatelsky je však až na trackpad stejná jako každá jiná klávesnice pro iPad. MKBHD navíc přidal několik „ajťáckých“ postřehů, z nichž vyplývá, jak tlustý předěl mezi počítačem a tabletem v ekosystému Applu je. Doporučujeme zhlédnout a počkat si i na naši recenzi, kde určitě dojde řeč i na Magic Keyboard od Macu, která kvůli své podpoře a možnostem, jež skýtá, stoprocentně stojí za zvážení.

AR aplikace pro studenty (9to5Mac)

Tento týden jsme se v iPure podcastu zabývali rozšířenou realitou a server 9to5Mac nabídl seznam aplikací určených pro žáky a studenty. Výhodou AR aplikací je, že si žák může vykládanou látku prohlédnout ze všech úhlů a přiblížit vše co ho zajímá. Využijte možnosti nových technologií k obohacení vlastních znalostí.

Notability: Jak si vést na iPadu poznámky (YouTube)

Znáte aplikaci Notability? Snadno si v ní můžete vést různé sešity a do nich si cokoliv napsat, namalovat, přidat obrázek, zvuk, GIF nebo různé piktogramy. Kreativitě se meze nekladou a Filip vám vše jednoduše ukážu. Možná je to vhodná aplikace právě pro vás.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *