Wash Pouch od Peak Design – malý nebo velký?

Wash Pouch

Na stránkách magazínu iPure jsem recenzoval již všechny batohy a zavazadla od Peak Design, minimálně jsem je zmínil v rámci velkého seriálu o cestování. Všechny – až na Wash Pouch, toaletní tašku pro hygienické potřeby. Když nad tím přemýšlím, tak je to velká škoda, jelikož Wash Pouch je nedoceněný organizér. Nedávno vyšla jeho menší verze, kterou aktuálně používám a držím v ruce.

Při psaní těchto řádků mám vedle sebe na stole položené dva Wash Pouch – jeden velký a nový malý. Jeden zelený, druhý černý. Schválně zkuste hádat, který mi zabavila moje žena. Samozřejmě ten větší, jelikož i já sám jsem uznal, že ne vždy potřebuji tolik prostoru. Žena je však opačného názoru. Tím však neříkám, že i menší sourozenec není vhodný pro ženy. Jako u všeho záleží na vašich potřebách.

Wash Pouch

Wash Pouch Small

Začnu s novým menším Wash Pouchem. Jedná se o zjednodušenou variantu, a to ve všech směrech. Malý Wash Pouch je logicky menší, má méně kapes a úložného prostoru. Naopak zůstalo to nejlepší – odolné materiály, které zvládnou jakékoliv počasí a zacházení, pevný zip, který umožňuje taštičku doširoka otevřít. Ten je rovněž odolný proti odření a při otevření jednoduše vidíte celý obsah.

Zapomenout nesmím ani na duralový háček, který je promyšleně schovaný v zadní části kapsy. Wash Pouch se mnou cestuje skoro každý víkend a někdy i během týdne, zvlášť když mám naplánovaný trénink v Praze, a bez následné hygieny se neobejdu. Vždy když někde vidím možnost, Wash Pouch zaháknu za okraj dveří, mříže či jiný háček. Rozepnu zip a mám k dispozici kompletní prostor. A co konkrétně?

Snadná údržba a čištění

Malý Wash Pouch má čtyři vnitřní kapsy z nylonové síťoviny potažené TPU, vnitřní kapsu na zip a magneticky uzavíratelnou kapsu na zubní kartáček. Všechny kapsy lze navíc obrátit naruby, aby je bylo možné rychle vyčistit. Dovnitř snadno vložíte mimo jiné holicí strojek, parfém, deodorant nebo šampon. Zkrátka vše, co budete potřebovat.

Wash Pouch

Když to porovnám s větším bráchou tak ten nabízí stejnou odolnost, materiály nebo duralový háček. Konkrétně máte k dispozici hned pět kapes z nylonové síťoviny, jednu větší kapsu na zip a dva velké vnitřní prostory pro libovolné věci. Na boku pak naleznete další kapsu na zip a nechybí ani magnetická kapsa na zubní kartáček. Jak už jsem avizoval – prostě stejné možnosti jen ve větším provedení.

Jeden nebo oba?

Kterou verzi potřebujete, záleží na vašich prioritách. S lehkou nadsázkou bych řekl, že mužům postačí menší Wash Pouch. Pokud naopak plánujete delší dovolenou, nebo balíte hygienické potřeby pro celou rodinu, či si chcete zabalit pro dva lidi do jednoho, rozhodně sáhněte po variantě větší. Ostatně, když si pořídíte oba dva, můžete je libovolně kombinovat, půjčovat si je v rodině či zvolit optimální variantu dle cesty a účelu.

Wash Pouch

Důležité je zmínit, že oba Wash Pouche jsou součástí balicích prvků Peak Design a vejdou se do všech zavazadel a batohů. Zároveň je však můžete používat samostatně. Fajn je i to, že Peak Design je při výrobě 100% uhlíkově neutrální.

Wash Pouch Small i větší Wash Pouch zakoupíte na stránkách Peak Design. Oba jsou dostupné v barvách černé a šalvějově zelené (sage). Já mám doma jeden zelený a jeden černý. Nový menší Wash Pouch se opravdu povedl. Při cestování zabírá méně místa a přitom mám s sebou vše důležité, a to včetně léků nebo sady na čištění kontaktních čoček. Wash Pouch je zkrátka organizér, který potřebujete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *