Field Pouch – malý, ale šikovný organizér a brašna v jednom

Field Pouch

Mám rád jednoduché a užitečné věci. Proč dělat věci složité, když to jde snadněji, že? Mezi tyhle věci řadím druhou generaci malé brašny Field Pouch od Peak Design, která mi již dlouhou dobu dělá společnost. Je to přesně to zavazadlo, které vám nikde nebude překážet, ale když ho budete potřebovat, budete ho milovat! Proč?

Než se narodily mé dcery, vždy jsem nosil nějaký messenger či batoh. Vystřídal jsem jich opravdu hodně. Pracoval jsem jako novinář a každý den chodil do terénu na reportáže. Stále jsem u sebe nosil iPad na poznámky, iPhone, samozřejmě i sešit s tužkou a další materiály dle potřeby. Často jsem moc nepřemýšlel nad tím, jak je zavazadlo či brašna velká. Hlavní bylo, aby se tam vše vešlo.

Co vše (ne)nosit

Vše se otočilo, jakmile se narodila první a následně i druhá dcera. Najednou jsem musel přemýšlet, kolik zátěže sebou ponesu, zda budu schopen se rychle ohýbat nahoru/dolů, u toho tlačit kočár nebo převlékat pleny. Musel jsem samozřejmě myslet nejen na své osobní věci, ale i potřeby pro správného rodiče. Hodně toho utáhl kočár a příruční brašna. Když jsem si však sebou chtěl vzít ještě iPad (třeba na nějakou práci) nebo jiné věci, musel jsem hodně přemýšlet, kam a co si zabalím.

Field Pouch

Jakmile holky začaly chodit, stále po mně něco vyžadovaly nebo jsme si společně hráli venku či na hřišti. Musel jsem a stále i musím, být schopný rychlého pohybu. Asi víte, že mám velmi rád Everyday Backpack od Peak Design, ale na krátké procházky či výlety s dětmi úplně vhodný není. Je zbytečně velký a při pohybu s dětmi bych ho musel neustále sundávat dolů. Oproti tomu Field Pouch je brašna, kterou chcete.

Pro jakékoliv činnosti

Vše jsem ilustroval na příkladu s dětmi, ale klidně si místo toho dosaďte jakýkoliv jiný výlet, cestu do kanceláře, za kamarády do hospody či na víkend. V našem městě také rád chodím na oběd či jen tak do knihovny, kde se rád schovávám a čtu si. Pro takové a mnoho dalších příležitostí se hodí něco menšího – Field Pouch.

Field Pouch vypadá na první pohled spíše jako organizér, ale osobně ho řadím mezi zavazadla. Je neskutečně minimalistický, a přesto kompaktní a užitečný. Naleznete zde jeden hlavní vnitřní prostor, který lze upravit a rozšířit dle potřeby. Unikátní zavírací systém na suchý zip se totiž snadno přizpůsobí. Dovnitř bez problémů vložím svůj nový iPad mini 6. generace, který mám hrozně moc rád na čtení a konzumaci obsahu. Je to přesně to zařízení, které chcete mít u sebe, když chcete o něco větší plochu než je iPhone. Osobně mám v iPadu mini americké Apple ID a primárně zde čtu magazíny z Apple News+ a knihy z Kindlu. Také zde mám nainstalovaný Disney+ a samozřejmě Netflix a HBO GO.

iPad mini + kniha

V neposlední řadě pomocí iPadu mini cvičím s Fitness+ od Applu. I díky tomu jsem si mohl v létě zacvičit někde v parku nebo na hotelu. Do Field Pouch také snadno vložím menší knihu, iPhone 13 Pro (včetně Maxe) nebo náhradní objektiv. V zásadě vše do rozměrů iPadu mini sem bez problémů vložíte. Uvnitř Field Pouch jsou také různé kapsy a kapsičky. Ideální na kabely, powerbanku, čistící hadříky, peněženku, klíče a další drobnosti.

Field Pouch

Menší zrcadlovka není problém

Pokud jde o zrcadlovku, tak Canon R6 se mi sem nevejde, tedy ano, ale musím sundat objektiv. Aktuálně řeším nákup menšího 35mm RF objektivu, který se tam možná vejde, ale zatím jsem to nezkoušel. Pokud však používáte nějaký kompakt, zřejmě budete úspěšnější, je potřeba to vyzkoušet.

Jak už jsem uvedl, minimálně druhý objektiv a kompletní příslušenství (filtry, baterie, kabely) sem bez problémů vložíte. V posledním roce se v mém Field Pouch zabydlela vždy i jedna rouška či respirátor. Nemusím ho tak tahat někde po kapsách. Do Field Pouch často vkládám i různé hračky mých holek. Pokud jste rodič, tak to znáte – vaše ratolest nevyjde z baráku bez nějaké hračky (panenka či autíčko), aby ji to hned za rohem přestalo bavit, a rodiče se stávají nedobrovolnými nosiči.

Uložen ve větším a připraven pro použití

Field Pouch opět můžete pořídit v různých barvách. Pro mě je to neskutečně kompaktní organizér a brašna, kterou nosím na kratší výlety či pochůzky. Ostatně často ho mám uložený ve svém Everaday Backpacku a když je potřeba, tak velký batoh nechávám někde schovaný a vyrážím jen s Field Pouch. Uvnitř mám vše potřebné dle situace. V neposlední řadě můžete na Field Pouch umístit až dva držáky Capture, což často dělám. Takhle jsem například procestoval Karlovy Vary nebo pár měst během dovolené v Itálii. Canon byl připnutý a pevně uchycený na držáku Capture a kdykoliv připraven k použití. Uvnitř jsem měl cestovní doklady, peněženku, iPad mini, nabíjecí kabel a náhradní baterii k foťáku.

Jakmile jsem si chtěl něco vyfotit, stačilo jen cvaknout na Capture a foťák jsem měl v ruce. To samé když jsem ho dával zpět. Field Pouch ho přitom bez problémů udržel, avšak, logicky, jsem měl nasazený menší objektiv. Teleobjektiv vám neudrží, jedině s vaší asistencí.

PeakDesign

Popruh a poutka

Field Pouch pojme až 3 litry. V praxi se mi líbí i nastavitelný a odpojitelný popruh se systémem háčků Cord Hook pro nošení přes rameno nebo na rameni. Někteří z vás také možná ocení integrovaná poutka na opasek pro nošení v pase – fungují se standardními i fotografickými opasky.

U produktů Peak Design jsou samozřejmostí odolné materiály či vodoodpudivá a 100% recyklovaná tkanina 400D s DWR impregnací. Field Pouch od Peak Design pořídíte za 1 199 korun, a to hned ve třech barvách – černé, tmavě šedé a modré. Myslím si, že tenhle organizér by neměl chybět ve vaší výbavě, co myslíte?

V Peak Design mají od 22.-29.11. Black Friday a slevy až 30 %. Nejen Field Pouch tak můžete zakoupit výhodněji.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *