English Me! Komplexní český portál pro výuku angličtiny

English Me

Help for English. Tyhle české webové stránky zná snad každý. Fungují již od roku 2006 a velmi dobře si pamatuji, že již v té době jsem je během studia pravidelně navštěvoval. Vždy mě bavilo, jak snadno a rychle se mohu něco nového naučit. Je až s podivem, že na jejich výukový portál angličtiny English Me, jsem narazil teprve nedávno. Škoda, je totiž super.

Ať už s výukou angličtiny začínáte, připravujete se na maturitu, zkoušky Cambridge nebo jen potřebujete zlepšit své dovednosti kvůli cestování či práci, English Me tu bude pro vás. Jedná se o ucelenou výukovou aplikaci (portál), kde naleznete opravdu vše. Od individuálních plánů, přes gramatiku, slovíčka, úkoly až po opakovací testy či poslech a tvoření nových slov. Obrovskou výhodou je, že tento portál funguje online, můžete si ho tedy pustit a učit se na jakémkoliv zařízení. Stačí vám jen internetový prohlížeč.

Individuální výukový plán

English Me se skládá z několika částí. Jakmile se přihlásíte do svého účtu, jako první uvidíte svůj Přehled. Zde máte zvolenou úroveň angličtiny a dle toho i připravené plány. Také vidíte své zkušenosti, tedy body, které jste nasbírali během studia. Cílem není dostat nějaké známky, ale spíše to, abyste studovali každý den, klidně i jen pár minut, když čekáte na autobus. Také zde vidíte historii svého studia a případně rozpracované plány.

English Me

Právě výukové plány jsou velmi důležité. Pokud nevíte, co studovat, je tu plán vygenerovaný na míru. Vždy se skládá ze tří částí: slovní zásoba, gramatika a obecné. V každé sekci naleznete tři témata. Stačí jen spustit aktivitu a začít s doplňováním. Celý portál je v češtině, takže všemu snadno porozumíte. Líbí se mi, že English Me je založen hodně analyticky. Když uděláte chybu, vždy dostanete vysvětlení, a to nejen u jedné odpovědi, ale u všech. Například když mám test na předložky ve větě a já ji doplním špatně, tak mi aplikace následně ukáže a vysvětlí všechny možnosti. Také vidím český překlad dané věty a klidně si mohu zobrazit i slovník.

Zkušenostní body

Jakmile splníte jakoukoliv aktivitu, vždy obdržíte zkušenostní body a také vyhodnocení. Test si můžete kdykoliv zopakovat či si nechat vygenerovat nový. Výukový plán můžete kdykoliv změnit tím, že vytvoříte nový, ale vřele doporučuji vším projít. Má to hlavu a patu.

Osobně se mi hrozně líbí další možnost English Me – samostudium. Když navštěvujete nějaký kurz, chodíte do školy nebo se učíte pomocí nějaké učebnice, tak možná víte, v čem děláte chyby, jaká gramatika vám nejde, nebo co chcete pilovat. Od toho je tu samostudium. To je opět rozdělené na tři části: slovní zásoba, gramatika a obecné.

Hravá cvičení

V rámci slovní zásoby můžete pilovat nová slovíčka. Vždy slyšíte správnou výslovnost a samozřejmě i překlad. Nechybí ani praktická použití ve větách, doplňování do vět, tvoření nových slov, testové otázky nebo podrobný rejstřík pro slovní zásobu. Stačí si jen vybrat okruh a každý den chvíli cvičit.

Hodně často využívám gramatiku. Kromě testů zde také vidím kompletní české vysvětlení, které možná znáte právě z portálu Help for English. Vše, co je na této stránce, naleznete v souvislostech i v English Me. V zásadě si můžete v češtině nastudovat jakýkoliv gramatický jev a následně ho ihned vyzkoušet v praktickém testu. Opět, když uděláte chybu, dostanete vysvětlení, co bylo špatně a proč je vhodné použít jinou odpověď. Můžete si zde také tvořit vlastní sady nebo si ukládat slovíčka.

English Me

Kurz pro začátečníky

V rámci záložky obecné si mimo jiné můžete nechat vygenerovat různé poslechové doplňovačky nebo poslech s porozuměním. V zásadě trénujete všechny oblasti angličtiny, které pak budete potřebovat i v praktickém životě. Takhle podrobně vám to žádná jiná aplikace nenabídne.

Pokud patříte mezi úplné začátečníky, vřele doporučuji začít s tematickým kurzem pro začátečníky. Krátké lekce a spousta cvičení.

V případě, že navštěvujete nějaký skupinový kurz, nebo máte angličtinu v práci či ve škole, bude se hodit i možnost Skupin. Zde si můžete založit novou skupinu či se přidat k existující a studovat společně. Dle nastavení uvidíte mimo jiné pokroky vašich kamarádů, vidíte, jaká cvičení aktuálně pilují nebo jejich aktivitu a domácí úkoly.

Skupina #TeloMyslDuch

Možná jste již zaregistrovali, že jsem spustil nový osobní projekt #TeloMyslDuch. Natočil jsem k tomu úvodní video, kde jsem vysvětlil celý záměr a smysl. V rámci tohoto projektu je i položka Mysl, tedy vzdělávání a studium. Patří sem i důvod, proč studuji a trénuji angličtinu. U této příležitosti jsem tak na na English Me založil skupinu TeloMyslDuch, do které se kdekoliv může přidat. Stačí v záložce skupiny zadat kód BRUVKRZP. Rád vás tam uvidím a můžeme se vzájemně inspirovat.

English Me

Jako poslední vidíte v English Me své domácí úkoly. Ty souvisí nejen se skupinami, ale i jednotlivými cvičeními. Opět záleží jen na vaší aktivitě. Bonusem je i Word of the Day, kde každý den vidíte nějaké nové slovíčko. Když na něj kliknete, opět vidíte bohaté praktické použití, významy, výslovnost či další tipy.

Skvělý studijní portál

Dalo by se říct, že English Me je jeden z nejlepších studijních portálů pro samouky. Tím, že je dostupný jen skrze webový prohlížeč, nezáleží jakou platformu či zařízení použijete. Bohatě dostačuje i iPhone. Vše je velmi dobře vysvětleno, někdy až moc. Sám jsem udiven, kolik způsobů vysvětlení a použití existuje. Zároveň je English Me skvělý i pro velmi pokročilé studenty angličtiny, kteří se zde mohou dále vzdělávat. Myslím si, že nemáte šanci projít a vyzkoušet úplně vše. Nachází se zde tisíce testů, které se mohou nově generovat.

English Me si můžete na sedm dní vyzkoušet zcela zdarma. Stačí se zaregistrovat. Následně si musíte vybrat nějaký typ předplatného – na 12 měsíců za 1 490 Kč (tj. 117 Kč na měsíc), na 6 měsíců za 920 Kč (tj. 153 Kč na měsíc) nebo na 3 měsíce za 540 Kč (tj. 180 Kč na měsíc).

Důležitá je pravidelnost

Za tuto cenu obdržíte neskutečnou porci studijního materiálu, který se buď na míru přizpůsobí vaší úrovni, nebo si ho přizpůsobíte sami dle vašeho samostudia. Můžete postupovat uceleně krok za krokem nebo si jen vybírat vhodná témata dle potřeby. Důležitá je však pravidelnost, klidně i jedno cvičení denně, přečíst si nějakou gramatiku a udělat si test, nebo pilovat slovíčka s poslechem a doplňováním. Možností je hodně. Nechybí ani různé speciální vychytávky, které postupně budete objevovat.

English Me

Abych vás trochu namotivoval, tak zde mám jeden kód pro roční předplatné zdarma. Kdo mi jako první napíše komentář pod tento článek na našem webu, tomu tento kód pošlu. Stačí jen napsat, jde o rychlost.

Pokud to náhodou nebudete vy, tak rozhodně nezoufejte a minimálně na týden English Me vyzkoušejte. Podobný projekt na české a možná i zahraniční scéně opravdu nenajdete. Zvlášť pokud jste fanoušky stránky Help for English, je tohle pro vás doslova povinnost. Opravdu skvěle zpracované výukové materiály od A do Z, kde se každý den můžete něco praktického naučit. Mluvím z vlastní zkušenosti, věřte mi.

Komentářů:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *