Konference iPad 2.0

Konference iPad 2.0

Příchod iPadOS posune možnosti iPadu na zcela nový level. Proto jsme se rozhodli věnovat 4. konferenci iPure právě novým možnostem iPadů s iPadOS a nazvali jsme jí iPad 2.0. Přihlaste se na akci, která proběhne již 10. 10. 2019 v Praze.

O čem a pro koho?

Konference je určena pro všechny uživatele a fandy Apple produktů, kteří chtějí využít nových možností iPadů naplno a nebo jen uvažují o nasazení iPadů jako pracovního nástroje. Ať už chcete používat iPad jako doplněk počítače nebo jeho náhradu, najdete si v programu užitečné informace. Zaměříme se na nasazení v kanceláři, pro prezentování, práci s multimedii a další oblasti.  

Máte rádi Apple zařízení a chcete se dozvědět nové postupy a praktické triky? Pak je iPure konference právě pro vás!

Kdy, kde a za kolik?

Konference proběhne 10. 10. 2019 od 9:00 do 17:00 hodin v prostorách ImpactHUB Praha, Drtinova 10, Praha 5, Smíchov (mapa).

Základní vstupné je 1 280 Kč vč. DPH na osobu. V rámci VIP vstupného navíc získáte oběd, prioritní místa k sezení a záznam přednášek. Cena VIP vstupného je 2 990 Kč vč. DPH.

Konference iPure.cz

Program

9:00 – 9:45 Co změnil iPadOS (Filip Brož)

Přehled nových funkcí, gest a možností iPadOS pro vás připravil Filip. Těšit se můžete na 45 minut praktických postupů, rad a drobných triků. iPadOS v redakci testujeme od první beta verze, takže máme bohaté zkušenosti s jeho nasazením a chováním.

9:45 – 10:00 iPad a příslušenství Belkin (Libor Tošovský)

10:15 – 11:00 Hranice mezi iPadem a počítačem (Jura Ibl)

Kde je hranice efektivního a smysluplného nasazení iPadů? V čem se liší uživatelské rozhraní, funkčnost a kde jsou limity využití iPadů pro seriózní práci? Pojďme se podívat, nakolik se iPad s iPadOS přiblížil klasickým počítačům a kam přesně patří?

11:30 – 12:15 iPad a seriózní práce s multimédii (Honza Březina)

Myslíte to s počítačovou grafikou, fotografiemi a nebo videem vážně a chtěli byste používat iPad? Honza má bohaté zkušenosti s využitím iPadů a iPadů Pro právě pro práci s multimédii. Těšit se můžete na praktické ukázky práce ve vybraných aplikacích, tipy na příslušenství a horu užitečných tipů.

13:30 – 14:15 iPad, bezpečnost, zálohování a soukromí (Jan Kučeřík)

Bezpečnost, soukromí a zálohování jsou témata, která možná nejsou úplně sexy, ale o to důležitější je na ně nezapomínat. Honza Kučeřík připravil sumář pravidel, tipů a praktických rad, jak s iPadem vyřešit tyto palčivé otázky.

14:45 – 15:30 iPad pomocník prezentátora (Libor Klubal)

Chcete používat iPad pro prezentace, obchod nebo třeba ve školství? Nabízíme vám přehled užitečných aplikací, doplňků a služeb pro prezentátory.

16:00 – 16:45 iPad v kanceláři (Jiří Matějka)

Slyšeli jste, že se iPad nehodí do kancelářského prostředí? Jirka je certifikovaný trenér Microsoftu a přesvědčí vás o tom, že iPad si velmi dobře rozumí nejen se službami a aplikacemi z balíku MS Office, ale jde velmi efektivně používat v kancelářském prostředí.

Prezentátoři:

Honza BřezinaHonza Březina

Jakožto certifikovaný trenér Applu vede pravidelně kurzy iOS, macOS a zpracování fotografií. Je zakladatel projektů Macforum, Ilumio a Fripito. Pravidelně vydává Apple videocast @Alisczech, spolupodílel se na vydání řady knih a o Applu píše už od roku 2004.

Filip BrožFilip Brož

Zakladatel a šéfredaktor magazínu iPure.cz. Dlouholetý Apple uživatel, novinář a trenér. Apple pro Filipa nikdy nebyla jen obyčejná značka nebo korporace. V mnoha ohledech se ztotožňuje se Stevem Jobsem v tom, že iPhone při správném použití nefunguje jen jako pouhý telefon, ale je to prodloužená ruka jeho života. Jeho specialitou jsou analýzy různých způsobů využití Apple zařízení, uživatelské vychytávky a dlouhé recenze. V posledních několika letech se snaží používá iPad jako primární zařízení.

 

Jura IblJura Ibl

Designér a jednotka chaosu. Jura začal blogovat o Applu v roce 2006. O roky později se stal Dr. Maclovem na magazínu eMag a k Applu se od té doby vrací opakovaně. S manželkou Veronikou vytvořili projekt Blahomat a školí seniory a zdravotně postižené, jak využívat iPady, podílí se na organizaci festivalu iCON Prague, podcastuje v Budiž a přednáší design na pobočce North Caroline State University. Založil a vede startup Přímá platba, který se zaměřuje na finanční technologie.

Jan KučeříkJan Kučeřík

Honza je jedním ze zakladatelů značkových prodejen iStores Apple Premium reseller v ČR. Dnes se jako spoluzakladatel projektu iSkolstvi.cz zaměřuje na vzdělávání pedagogů v oblasti využití iPadů a programovatelných robotů ve výuce. Pravidelně přednáší v zahraničí na mezinárodních vzdělávacích konferencích na téma digitální bezpečnost.

Libor KlubalLibor Klubal

Pedagog a lektor se zkušenostmi ze základní, středního a vysokého školství. Pravidelně vystupuje na konferencích a akcích týkajících se vzdělávání a Apple zařízení jsou jeho nezbytnou pomůckou. Vyučuje matematiku a informatiku na Základní škole Štítina a působí jako odborný asistent na Pedagogické fakultě Ostravské univerzity. Od roku 2013 je držitelem titulu ADE (Apple Distinguished Educator) a také certifikace lektora společnosti Apple (Apple Professional Development Authorised Trainer). Provozuje portál Moderní výuka (www.ipadvetride.cz) a aktivně se podílí na školeních učitelů, například i organizováním Letní školy s iPady (letniskola.ucimemoderne.cz).

Jirka MatějkaJiří Matějka

Zkušený Microsoft Certified Trainer (MCT) a Microsoft Office Expert (MOS) s téměř dvacetiletou praxí a dlouholetý milovník Apple zařízení. Pracuje s technologiemi Microsoft od roku 1991 a první jablíčko si koupil před více než 6 lety. Aktuálně využívá výhod multiplatformního života a s úsměvem na tváři se pere s drobnými nedostatky, které tento způsob práce přináší. Během své profesní praxe získal mnoho zkušeností a jeho školeními prošly tisíce uživatelů z malých i velkých firem po celé republice.

 

Registrace

    * takto označená pole jsou povinná    Základní on-line vstupné 1590 Kč vč. DPHOn-line + záznam 1990 Kč vč. DPHPouze záznam 990 Kč vč. DPH


     

    Partneři akce