Apple konference 2. 9. 2020

iPure konference mají již svoji tradici v Praze, ale proč se omezovat jen na hlavní město. Apple fandové žijí po celé republice a tak, jsme se rozhodli zavítat do Zlína! Chcete se dozvědět užitečné, praktické a srozumitelné rady a tipy pro lepší, efektivnější a pohodlnější práci s Macem, iPadem, iPhonem a dalšími Apple produkty? Připravili jsme dopolední program pro začátečníky a na odpoledne pro pokročilé uživatele. Pokud nejste ze Zlína nebo okolí, tak nezoufejte. Konferenci můžete absolvovat i on-line odkudkoli.

O čem a pro koho konference je?

Program je rozdělen do dvou samostatných částí. Dopolední program je zaměřen primárně na začátečníky. Odpolední pak navazuje pokročilými postupy. Je na vás, zda absolvujete jeden blok či oba.

Dopoledne, od 9:00, jsou naplánovány tři 45 minutové wokshopy pro začátečníky. Odpoledne, od 13:30, bude patřit pokročilým uživatelům, opět tři kurzy ale po 60 minutách a na závěr diskuze s redaktory magazínu iPure. Kapacita na každou programovou část je omezená, takže si zajistěte včas vstupenku.

Po celý den budou v prostorech konání akce vystaveny historické Apple počítače, kterým bude na závěr programu věnována i krátká přednáška. K dispozici bude káva, čaj, voda a brownies.

 

Kdy, kde a za kolik?

Konference proběhne 2. září 2020 v zasedací místnosti v OD Zlín (PRIOR). Prostory jsou v 3 NP, pro cestu použijte výtah, který vás doveze na recepci. Pokud je pro vás cesta do Zlína nepraktická, konferenci můžete absolvovat i on-line.

Vstupné na dopolední program pro začátečníky je 490,- Kč. Odpolední přednášky pro pokročilé uživatele za 690,- Kč. Pokud chcete absolvovat oba bloky, máme pro vás zvýhodněné celodenní vstupné 990 Kč. Majitelé vstupenky získají slevu na nákup vybraného příslušenství ve zlínských pobočkách prodejen DATART. Nebude chybět ani možnost koupit vybrané Apple publikace či získat zvýhodněné předplatné iPure.

 

Dopolední program (začátečníci)


9:00 – 9:45 Jak Apple může zlepšit váš život (Filip Brož, šefredaktor iPure.cz a lektor)

Filip BrožiPhone, iPad nebo MacBook nejsou jen kusy železa. Při správném použití vám opravdu mohou zlepšit nejen pracovní, ale i osobní život. Filip vám představí konkrétní příběhy a osobní worfklow. Velmi rychle pochopíte, že iPhonem to v žádném případě nekončí. Apple i nadále dominuje svým „uzavřeným“ ekosystémem. Přijďte se přesvědčit sami.

 

10:00 – 10:45 Může iPad nahradit počítač? (Honza Březina, certifikovaný trenér Apple)

Honza BřezinaTablet byl podle Steva Jobse zařízením, které zcela nahradí klasické počítače. Od uvedení iPadu uplynulo již 10 let a otázkou je, zda to opravdu dokáže. Připravili jsme pro vás přehled situací, ve kterých iPad exceluje i těch, ve kterých stále nedokáže počítači konkurovat. Pojďme si ukázat, kde tablet dává smysl a kde ne.

 

11:00 – 11:45 Tipy a triky pro lepší využití Apple produktů (Filip Brož, šefredaktor iPure.cz a lektor)

Filip BrožHandoff, multitasking, práce s Dockem na iPadu, gesta, aplikace, ovládací centrum, notifikace a mnohem, mnohem více. Filip vám představí nejlepší tipy/triky, které můžete vymáčknout ze svých iOS (iPadOS) a macOS zařízení. Žádná teorie, ale tvrdá praxe a mnohaleté zkušenosti. A možná dojde i na Apple Watch…


11:45 – 12:00 Historie Applu (Michael Vita, redaktor iPure a osobní trenér Apple)

Michael VitaKrátká přednáška a historie výrobků Apple. Ucelenou řadu iMaců si budete moct nejen fyzicky prohlédnout, ale Michael vám o nich řekne řadu zajímavostí. Prezentace bude doplněna i o dobové video reklamy.

 

 

Odpolední program (pokročilí)

 

13:30 – 14:30 iCloud od A do Z (Honza Březina, certifikovaný trenér Apple)

Honza BřezinaApple iCloud je službou propojující všechna Apple zařízení, služby a aplikace. Může být skvělým pomocníkem, pokud je správně nastaven a používán. Zároveň ale může i velmi komplikovat život, pokud k němu budete přistupovat špatně. Pojďme nakouknout pod pokličku iCloudu a vysvětlit si, jak jej využít naplno.

14:45 – 15:45 Apple produkty a osobní efektivita (Honza Březina, certifikovaný trenér Apple)

Honza BřezinaTechnika vám může pomáhat, ale může vás i zatěžovat, vyrušovat a rozptylovat. V této přednášce se zaměříme na to, jak velice jednoduše a s využitím systémových aplikací Kalendář, Připomínky a Poznámky zapracovat na osobní efektivitě, ušetřit nějaký čas při práci a zvládnout svůj osobní time managemant. Ukážeme si konkrétní workflow, rozdělení rolí jednotlivých aplikací a propojení různých zařízení.

16:00 – 17:00 Chytrá domácnost – HomeKit (Michael Vita, redaktor iPure a osobní trenér Apple)

Michael VitaBěhem 60 minut vás seznámíme nejen s historií, ale i současností a budoucností chytré domácnosti od Applu. Dozvíte se jak funguje, uvidíte možnosti ovládání od hodinek až po televizi. Čekají na vás návody pomocí kterých se naučíte tvořit automatizace i osobní zkratky v systému iOS. Vše bude prezentováno na reálném domě, ve kterém Michael několik let žije.

17:00 – 17:15 Historie Applu (Michael Vita, redaktor iPure a osobní trenér Apple)

Michael VitaKrátká přednáška a historie výrobků Apple. Ucelenou řadu iMaců si budete moct nejen fyzicky prohlédnout, ale Michael vám o nich řekne řadu zajímavostí. Prezentace bude doplněna i o dobové video reklamy.

 

od 17:15 Diskuze pod vedením Honzy Březiny (ukončení akce nejpozději do 18 hodiny)

 

Online konference

Pokud se z jakéhokoli důvodu nemůžete 2. září vydat do Zlína, můžete konferenci absolvovat on-line. Všechny přednášky budou živě stremovány pro přihlášené účastníky na platformě ZOOM. Virtuálně se tedy můžete zúčastnit odkudkoli. Celodenní stream si můžete objednat za 990 Kč.

Registrace

    * takto označená pole jsou povinná    On-line účast celý den 990 Kč vč. DPH