Proč iPure.cz?

Nestydím se za to – jsem pravá iOvce. Najdou se lidé, kteří si možná klepou na čelo, ale Apple pro mě nikdy nebyla obyčejná značka či bohatá korporace. V mnoha ohledech se ztotožňuji se Stevem Jobsem v tom, že iPhone při správném použití nefunguje jen jako pouhý telefon, ale je to prodloužená ruka mého života. Právě tento úhel pohledu a praktická použití Apple zařízení jsem se několik let snažil čtenářům předávat v internetovém magazínu Jablíčkář.cz. Za tu dobu jsem napsal stovky až tisíce článků. Přednášel jsem na několika konferencích a vysvětloval lidem, v čem konkrétně jim Apple zařízení mohou být nápomocni. Dělal jsem to srdcem. Za web Jablíčkář.cz bych doslova dýchal. Vždy to bylo místo, kde čtenáři našli kvalitní články s důrazem na vlastní obsah a názor. Mojí specialitou byly dlouhé recenze a analýzy různých způsobů využití a uživatelských vychytávek.

Přišel však blesk z čistého nebe, který nikdo nečekal!

Magazín koupil nový majitel, který provozuje server LetemSvětemApplem. Mě bylo takřka během sekundy jasné, co se stane. Pod novým majitelem jsem nechtěl z etických a osobních důvodů napsat jediné slovo. Odešel jsem veřejně pryč. Zanedlouho mě následovala celá redakce a ze starého dobrého Jablíčkáře nezůstalo vůbec nic. Hned mi také bylo jasné, že na české scéně chybí nezávislý Apple magazín s důrazem na vlastní kvalitní obsah. V první chvíli jsem to chtěl spustit okamžitě, hned teď. Uvědomil jsem si však, že musím mít nějakou vizi a především přibrat další lidi, kteří mé myšlenky podpoří a rozšíří.

Právě proto vzniká iPure.cz – webový magazín, který nabídne placený prémiový obsah od špičkových autorů ze světa Applu. Cílem je přinášet čtenářům nezávislé články, recenze, návody, komentáře a analýzy, a to bez skryté reklamy a spekulací.

Chcete se začít do kvalitních článků a nebýt obtěžováni reklamou, bláboly a spekulacemi? Držte nám palce. Už brzy začínáme ….