AirPods Pro 2 – stejné na pohled, jiné uvnitř

AirPods Pro 2

Jestli jsem u recenze iPhonu 14 Pro Max psal, že se nic zásadního neudálo, tak u nových AirPods Pro 2 musím napsat zcela opačný názor. Ano, nové špunty z dílny Applu vypadají na první pohled stejně jako jejich starší sourozenci, ale uvnitř se změnilo takřka všechno. Odpovím jednoduše. Ano, upgrade se dle mého názoru vyplatí. Proč?

Začnu jako vždy u designu a balení. To doznalo ekologických rozměrů. Na první sáhnutí je zřejmý recyklovaný papír, který tu sice byl už dlouhou dobu, ale nyní je to ještě více znát. Na druhou stranu je to určitě dobře. Uvnitř naleznete kromě sluchátek a nabíjecího pouzdra i kabel USB‑C s konektorem Lightning a silikonové špunty do uší ve čtyřech velikostech (XS, S, M, L). Právě velikost XS je zcela nová. Osobně vřele doporučuji udělat test propustnosti v rámci Nastavení AirPods, ať víte, zda jste zvolili správný špunt.

Chcete PDF verzi tohoto článku? Stáhněte si ji zdarma.

Prozvoňte si krabičku

Lehce inovovaná je i krabička – nabíjecí pouzdro MagSafe s reproduktorem a poutkem na zavěšení. K čemu reproduktor? Nově můžete AirPods „prozvonit“, tedy zvolit sirénu a dle zvuku najít sluchátka. V praxi se může hodit i poutko pro zavěšení. Na výběr je dokonce to od Applu, ale jednoduše poslouží i jakékoliv jiné.

AirPods Pro 2

Jakmile vyndáte sluchátka, opět v zásadě vypadají jako předchozí generace. Rozdíly jsou jen nepatrné. Ty největší poznáte, až když si sluchátka vložíte do uší. Rychlé párování a můžete začít poslouchat. Díky iOS 16 je to ještě jednodušší než kdy předtím. Můžete se podívat na úvodní tutoriály a vše pak v rámci Nastavení vyladit k obrazu svému.

Nové stopky a ovládání

Zůstanu ještě u konstrukce a ovládání samotných sluchátek. Na nových „nožičkách“ či stopkách naleznete nové dotykové ovládání pro hlasitost. Stačí stopku pohladit směrem nahoru nebo dolů. Jako vždy funguje i haptické tlačítko, kdy se po zmáčknutí buď přepne z ANC do režimu propustnosti, nebo spustí Siri. Stačí jen vše upravit v Nastavení. Nové ovládání pomocí dotyku je super. Na to si zvyknete rychle, zvlášť venku či při práci.

Věřím, že vás zajímá především zvukové podání. Ano, subjektivně si myslím, že je vše o několik řádů lepší – aktivní potlačení hluku, basy, výšky, středy i celková dynamika. Myslím si, že mnohem více je to o softwaru než hardwaru. Ale popořadě.

AirPods Pro 2

Ticho jako v zenovém klášteře

Vše řídí nový čip H2, který stojí mimo jiné i za mnohem lepším ANC. Aktivní potlačení hluku je opravdu špičkové. Dvě křičící holky, a stále jsem se cítil jako v zenovém klášteře – ticho a klid. Už se těším, až vezmu sluchátka do letadla. Myslím si, že se AirPods Pro 2 skvěle hodí i do hlučných kanceláří, metra či na ven. Jen myslete jako vždy na svoji bezpečnost. Auta a okolní hluk sotva uslyšíte, proto například na sport stále mnohem raději používám sluchátka Shokz.

Adaptivní ekvalizace dolaďuje hudbu v reálném čase podle tvaru ucha a stará se o dokonalé vykreslení průzračných výšek i mohutných basů. Jednodušeji řečeno, sami si toho moc nenastavíte, sluchátka vše dělají za vás. Ono to začíná i u vašeho iPhonu a personalizovaného prostorového zvuku, který si uděláte pomocí jednoduchého skenu. Pokud máte první generaci AirPods Pro, můžete to hned vyzkoušet, ale subjektivně vnímám, že rozdíl je velký. U nových sluchátek to byl větší rozdíl v podání a kvalitě hudby.

A co výdrž?

Pokud jde o baterii, Apple sice uvádí, že i ta je lepší na jedno nabití, ale zatím mi to přijde zcela stejné. V mém případě tedy určitě lepší, jelikož hlavní důvod k upgradu byl ten, že starší generace už nic nevydržela. Tak či tak Apple uvádí šest hodin na jedno „vytažení“ z pouzdra, což odpovídá. S nabíjecím pouzdrem se pak dostanete až na 30 hodin, což je fajn.

Samozřejmostí je rychlé a jednoduché přecházení mezi zařízeními a párování. Klidně můžete chvíli pracovat na iPhonu, pak na iPadu a třeba na MacBooku. K jednomu zdroji pak můžete připojit další AirPods a společně se dívat na film nebo seriál.

AirPods Pro 2

Osobně si myslím, že AirPods si poradí s jakýmkoliv zdrojem zvuku. Skvěle si vychutnáte hudbu z Apple Music, Spotify, film z Netflixu či oblíbené podcasty. Ještě jednou apeluji na správně zvolené špunty a nastavení skenu pomocí iPhonu. To vše výrazně ovlivňuje zážitek. Také nezapomeňte, že sluchátka se vždy musí „rozehrát“, vše si prostě musí sednout.

Čtyři možnosti nabíjení

Mnoho z vás také jistě potěší, že AirPods Pro 2 můžete nabíjet hned čtyřmi způsoby. Nabíjecí pouzdro MagSafe se dá nabíjet nabíječkou pro Apple Watch nebo MagSafe. Rozumí si taky s konektorem Lightning a nabíječkami s certifikací Qi. Výběr je na vás. Doufám, že konektoru Lightning již brzy odzvoní hrana.

Máme radost?

Já ano. AirPods Pro 2 splňují vše, co potřebuji. Stejný design a komfort při používání, lepší zvuk, lepší ANC a pár zajímavých funkcí navíc. Ještě jednou musím zmínit, že více je to o softwaru než hardwaru. Jako uživatel toho moc neovlivníte, ale Apple to dělá velmi dobře za vás. Co teprve, když si pustíte hudbu z Apple Music a zvolíte bezztrátovou kvalitu. Samozřejmostí je i prostorový zvuk dle toho, kam natočíte hlavu.

Jediná výtka tak může být cena 7 290 korun. Za špuntová sluchátka to není málo, zvlášť když se podíváme na konkurenci. Nové AirPods nabízí „Apple kouzla“ a magii. Každému vyhovuje něco jiného. Já jsem spokojen a věřím, že budete i vy.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *